Autor Wątek: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie  (Przeczytany 30847 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Cze 2011, 23:37:50 »
Spokojnie, do niedzieli zamontuje pokład i pomaluje całą na czarno 8) Będzie tez piracka flaga.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lip 2011, 19:10:50 »
Obowiązujący scenariusz:

Trasa:
1.   Rotunda - Marszałkowska - Królewska - zawracamy na światłach przed Victorią - Królewska - Marszałkowska - zawracamy na rondzie Dmowskiego - Rotunda
2.   Ewentualnie powtórka jeśli nie było ciekawych sytuacji, kamerzysta nie uchwycił itp.

Jedziemy:
1.   w małych grupach, po 3-5 osób (większa grupa to już jak samochód i jest omijana szerokim łukiem), dobrze jeśli jako ostatnia jedzie osoba z kamerą / aparatem;
2.   gęsiego ? NIE wyprzedzamy się i NIE jedziemy obok siebie;
3.   umiarkowanym tempem 15-20 km/h;
4.   blisko prawej krawędzi pierwszego dostępnego pasa ? tzn. NIE środkiem pasa, i NIE po linii oddzielającej pasy;
5.   zjeżdżając do prawej krawędzi jezdni na odcinkach na których nie ma pasa autobusowego,
6.   sygnalizując zmiany pasów; Staramy się jechać tylko jednym pasem tuż przy buspasie!
7.   z wyczuciem świateł ? osoba jadąca z przodu powinna odpowiednio wcześniej zwolnić, jeśli zbliża się czerwone (np. obserwują równoległe świateł dla pieszych); jeśli grupa się porwie, np. na światłach ? trudno, jedziemy dalej, każdy powinien znać trasę.
8.     z pełnym przepisowym oświetleniem.
9.     bez osób które nie spełniają powyższych warunków


Akcją dowodzę ja i utrzymuję kontakt z mediami. O akcji przez megafon będzie opowiadać Raffi. Po przejeździe jeśli zajdzie taka konieczność odbędzie się debriefing.
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2011, 19:12:42 wysłana przez chrupek »
Komu w drogę temu rower.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lip 2011, 19:39:37 »
1.   w małych grupach, po 3-5 osób (większa grupa to już jak samochód i jest omijana szerokim łukiem), dobrze jeśli jako ostatnia jedzie osoba z kamerą / aparatem;
 
Czy kierowcy widząc kamerę/aparat będą zachowywać się tak jak zawsze? Chyba nie. Jeśli filmować to tylko z ukrycia.

Akcją dowodzę ja i utrzymuję kontakt z mediami. O akcji przez megafon będzie opowiadać Raffi. Po przejeździe jeśli zajdzie taka konieczność odbędzie się debriefing.
 
OK. Jeśli mogę być tym drugim albo trzecim w rządku to chętnie się przyłącze.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lip 2011, 19:52:30 »
3.   umiarkowanym tempem 15-20 km/h;


Wyjaśnij mi, proszę, sens tego punktu. Jeśli wszyscy znają trasę, to ci, co mają ochotę jechać choćby 40km/h i zrobić 8 okrążeń też mogą, moim zdaniem, jechać. Mam też nadzieję, że wiesz, że prędkość 15km/h na rowerze szosowym stwarza niebezpieczeństwo wywrotki i wypadku.

Drex

  • Gość
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lip 2011, 20:10:00 »
Mam też nadzieję, że wiesz, że prędkość 15km/h na rowerze szosowym stwarza niebezpieczeństwo wywrotki i wypadku.
Nie wie. ;) Nigdy na takim nie jeździł. :P

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Lip 2011, 20:14:37 »
@Chrupek, zapytam jeszcze raz.

 
(...)
A w temacie.
Czy któraś z instytucji/urzędów, już odpowiedziała na zaproszenie?
 

Bo jeśli mają być tam tylko media, to nie chce mi się jechać po rower, a zrobić to musze jeszcze dziś, bo później nie będę miał takiej możliwości.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

storm

  • Gość
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Lip 2011, 21:13:39 »
@Chrupek:
1. 15-20km/h? Sorry, ale jak ktoś ma tyle jechać to..... niech spada na chodnik/śmieszynkę etc. Wałkowanie się rowerem po jezdni przy takiej prędkość (a właściwie dużej róznicy prędkości między samochodami a rowerzystą) jest po prostu niebezpieczne! To jest podkładanie się samochodm pod klaksony, trąbienie, spychanie, wyprzedzanie na gazetę etc. Niestety, ale przy takiej prędkości rower jest ZAWALIDROGĄ na jezdni. Powoduje problemy, autobusy mają duże problemy z manewrowaniem, tak jak i samochody. Z kolei przy okolicach 30 km/h - autobus/samochód jedzie grzecznie za bez próby wykonywania niebezpiecznych manewrów - chyba że następny przystanek ma bardzo daleko. Ale generalizując, 15-20 km/h nie jest prędkością na jezdnię.
2. Co nazywasz i rozumiesz przez "wyczucie świateł"?


A tak w ogóle to mi to wygląda na próbę blokowania trochę... :]
Proponuję rozluźnić te "przepisy" nieco, puścić rowerzystów na dłuższą trasę, samodzielnie, nie tworzenia żadnych grupek - dlatego że kierowcy pojazdów znacznie inaczej reagują na pojedyńczych cyklistów, a inaczej na zorganizowanych. (nawet 2 kolarzy jadących obok siebie jest bezpieczniejsza niż każdy z nich z osobna)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Lip 2011, 21:15:00 »
3.   umiarkowanym tempem 15-20 km/h;
Wyjaśnij mi, proszę, sens tego punktu.

Im niższa prędkość, tym bardziej przypominasz typowego, początkującego rowerzystę, który podobno też ma się bezpiecznie czuć na takim środkowym lub lewym pasie. Nie jedziemy tam pokazać, że Ty sobie dasz radę nawet na A4, tylko by pokazać, że dla mniej szybkich i wprawnych rowerzystów takie rozwiązanie nie jest bezpieczne.

Ponadto przy 40km/h mogą Cię nie dogonić i nie wyprzedzić żadne auta po drodze. A chodzi o to by pokazać, że jak my nie jedziemy buspasem, to i tak jadą nim kierowcy wyprzedzający nas z prawej. I że te ich manewry wyprzedzania na grubość cienia (zarówno z prawej jak i lewej) są dla nas niebezpieczne.

Łatwiej też Cię kręcić i fotografować mediom, gdy nie znikasz z kadru po 2 sekundach.

No i ostatni argument - tego dnia będziemy jeździli w pewnych odstępach, a nie wielką grupą. Będą też na drodze urzędnicy z ZDM. Dlatego dobrze byłoby nie doganiać tych urzędników, którzy będą udowadniać, że to bezpieczne i nie zasłaniać ich niewprawionych w jeździe tyłków własnym rowerem i ciałem.

W skrócie: Kluczowe jest by zasady akcji były przestrzegane, jeżeli chcemy by akcja się udała. Jeżeli więc ktoś z założenia nie chce ich przestrzegać - proponuję by zamiast jechać, zajął się na akcji innymi zadaniami. Np. dawaniem wywiadów do mediów, uwiecznianiem wszystkiego na filmie lub fotkach... ewentualnie by pojechał jako pierwszy, na minutę przed ruszeniem reszty ekipy, a później obrał kierunek na Gdańsk i dał znać co słychać na S7 pod Płońskiem ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2011, 21:19:17 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Lip 2011, 21:50:56 »
Mam też nadzieję, że wiesz, że prędkość 15km/h na rowerze szosowym stwarza niebezpieczeństwo wywrotki i wypadku.
Nie wie. ;) Nigdy na takim nie jeździł. :P

Akurat jeździłem zanim mieszkałem w Wawie ;) Ojca szosa ciągle stoi w garażu :] Rafii odpowiedział za mnie :)

Kaczor:
Pozytywnie odpowiedział Inżynier Ruchu oraz ZDM. Także media w tym z telewizją.
Komu w drogę temu rower.

mplonski

  • Gość
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Lip 2011, 22:34:37 »
Na światłach pod Victorią nie można zawracać jeśli mamy jechać legalnie ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Lip 2011, 22:39:56 »
Dlatego mała zmiana. Przed Victoria ->przeprowadzimy<- rowery przez przejście dla pieszych. Innego wyjścia nie ma.
Komu w drogę temu rower.

mplonski

  • Gość
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Lip 2011, 22:43:49 »
Jest -- na przykład można przejechać przez skrzyżowanie prosto i zawrócić na ulicy za skrzyżowaniem. Coś mi mówi, że będzie to lepsze niż wpychanie się w sporej grupce na przejście.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Lip 2011, 23:06:43 »
Ustalimy to już na miejscu. Wszyscy pojadą za prowadzącym :)
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Lip 2011, 03:00:04 »
@Raffi.
1. Nie miałem na myśli 40 km/h, ale standardowe 25-30. A początkujący rowerzysta to jak zapewne wiesz - czytasz forum - maksymalnie ile się da chodnikuje. Swoją drogą, znam przypadek przynajmniej jeden (siebie), kiedy ów "początkujący" rowerzysta faktycznie potrafił wyjechać na lewy pas Połczyńskiej zjeżdżając z Wolskiej i to w roku 2000... Kiedy jazda ulicą to w ogóle był KOSZMAR w porównaniu do LAJTU jaki mamy obecnie...
2. Na A4 jeszcze nie byłem, na ekspresówkach dwóch owszem ;) A od Płońska to wiesz... <spadówa> :P Poza tym póki co to jeszcze odpoczywam po Broku w ramach DOMSa... :]
3. Zawracanie pod Victorią - a nie można zawrócić poza światłami, gdzie pasy ruchu oddziela po prostu linia przerywana? :)

Woydzio

  • Gość
Odp: Akcja Rowery na buspasy - zaproszenie
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Lip 2011, 08:25:18 »
Dlatego mała zmiana. Przed Victoria ->przeprowadzimy<- rowery przez przejście dla pieszych. Innego wyjścia nie ma.
Osobistycznie nie będę zsiadał z roweru tylko odbiję w lewo i zrobię zawrotkę przy Metropolitanie  :P
Woydzio