Autor Wątek: skradziono Scott Scale 29  (Przeczytany 9043 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skradziono Scott Scale 29
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Sie 2012, 11:56:45 »
Pamiętasz, że trzymanie rowerów w salonie w moim przypadku pogodziłem ze wszystkimi meblami... łóżko wylądowało na 1,2 m podwyższeniu a rowery wjechały pod łóżko ...dosłownie bo na stojąco.
A deszczową jesienią czy zimą - to tak po prostu z dworu pod łóżko?

Nie od razu. Wystarczyło 20-30 minut potrzymać na klatce aby całe błoto tudzież inny syf spłynął. Wówczas rower do środka a ja zamieniałem się na 2 minuty w serwis sprzątający... znaczne tańsza opcja od 2 wielkich piesków. ;)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skradziono Scott Scale 29
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Sie 2012, 11:59:03 »
Kiedyś był taki skecz o samochodach i o tym "kto normalny trzyma pod domem 80 pensji miesięcznych" i widzę, że wielu rowerzystów mentalnie jest jeszcze w tamtym kabaretowym myśleniu ;)

E tam ... tylko 10 miesięcznych pensji ...chociaż jakby zsumować wszystkie pojazdy to do 40 pensji się dobije... ;D ;D ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: skradziono Scott Scale 29
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Sie 2012, 13:43:02 »
Niektórym pozostaje balkon na parterze albo klatka schodowa.

Może niektórzy powinni zmienić rower na mniejszy? ;) Np składak to się spokojnie zmieści w najmniejszym mieszkaniu pod stolikiem na komputer.

Na inne typy rowerów też są sposoby. Wieszaki do ściany, pod sufit... można by długo wymieniać. Znaczna część moich znajomych ma małe mieszkania i świetnie sobie radzi ze zmieszczeniem w nich nie jednego a np. 3 rowerów.


Punkt widzenia zależy od .........


Punktu siedzenia. Ja siedzę na poziomie, który można postawić do pionu. Wtedy dwa takie rowery zajmują mniej miejsca niż jeden góral i do tego mogą jeszcze służyć za wieszak na ciuchy rowerowe.

I to jest klucz do sukcesu - odpowiednio dobrać rower do potrzeb. Cargobajka lub bakfietsa nie miałbym gdzie trzymać, więc po prostu go nie kupuję ;) A gdybym nie miał miejsca na pozioma, kupiłbym składaka i trzymał go w jakimś mniej używanym kącie.

Brom pewnie by sporo umiał napisać na ten temat, bo zdaje się, że to praktykuje ;)


Proponuję nie krytykować osób nie mających właściwych warunków do przechowywania rowerów.

Jeszcze nie widziałem sytuacji by ktoś faktycznie NIE MIAŁ warunków. Zwykle tylko nie umiemy ich znaleźć lub sobie stworzyć ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: skradziono Scott Scale 29
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Wrz 2012, 15:43:29 »
Nikt nie krytykuje samego braku warunków do trzymania roweru. Ale większość problemów da się obejść, trzeba tylko pogłówkować. Jeśli ktoś chce swój rower narażać, jego prawo. Natomiast jeśli naraża swój, a potem marudzi, że ukradli - wtedy obrywa zasłużonymi pretensjami ;)

Ja sama mam ciasną kawalerkę, rower trzymam w korytarzu i wykonuję akrobacje, kiedy [rzadko] wychodzę z domu bez roweru. Goście takoż. W przypadku gościa z rowerem wyjście jest zastawione dokumentnie, ale taki gość wychodzi również z rowerem, więc nie problem. Przy trzech rowerach robi się ciaśniej i trzeba do łazienki wchodzić na trzy ;)