Autor Wątek: POTRZEBNA MI WASZA KREW !!! czyli prośba absolutnie prywatna  (Przeczytany 1227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
POTRZEBNA MI WASZA KREW !!!

Nie, nie jestem niespełnionym wampirem. Krew jest pilnie potrzebna dla mojego trzynastoletniego siostrzeńca.
Jeszcze 5 tygodni temu irytujący młody nastolatek, mutacja, pyskowanie i inne udręki czasu dorastania. Teraz leży na 7 piętrze w Centrum Zdrowia Dziecka, na onkologii. Leży. Po ogromnym wysiłku w postaci samodzielnego przejścia do łazienki i samodzielnego umycia rąk - śpi skrajnie wyczerpany .
Od stanu radosnego zdrowia do rozległego rozsianego nowotworu w ciągu kilku tygodni? Niemożliwe??? Możliwe?...
Tak, to się zdarza u gwałtownie rosnących dzieci.

Histopatologia  określiła rodzaj nowotworu. To desmoplastic small round cell tumor. LINK http://pl.wikipedia.org/wiki/Desmoplastyczny_guz_drobnookr%C4%85g%C5%82okom%C3%B3rkowy. Wysoka aktywność mitotyczna, naoangiogeneza, obecność ognisk martwiczych. Wielce złośliwe bydlę.
Po 11 dniach w szpitalu chłopak jest po dwóch operacjach usuwających najbardziej aktywne guzy. Został jeszcze guz pierwotny w miednicy mniejszej i kilkanaście drobnych rozsianych w obrębie otrzewnej. Jest po pierwszej chemii, na którą po 4 dniach zareagował bardzo dobrze!! Dostaje krew, osocze, albuminy. Dużo. Codziennie. Chodzi o to by ze zdrowych komórek wypłukać chemię, by została tylko w guzach. (tak rozumiem wyjaśnienia lekarza prowadzącego)

I ja i tata chłopca jesteśmy krwiodawcami. Ale sami nie damy rady.
Prosimy o pomoc.

Mój siostrzeniec ma krew 0 Rh+.
Można oddać krew innych oznaczeń. Można oddać gdziekolwiek. Najlepiej byłoby w stacji krwiodawstwa w Centrum Zdrowia Dziecka. Bezpośrednio i z najkrótszą drogą dla potrzebującego. Ale można wszędzie, gdzie się krew oddaje. Trzeba tylko powiedzieć, że to dla Jaśka (Jana) Eleryka z onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. A karteczkę, zaświadczenie, stempelek (czy cokolwiek się dostanie jako potwierdzenie oddania krwi dla Jaśka) proszę mi przesłać skanem na maila jolajola1@gazeta.pl . Oddam lekarce nadzorującej mojego siostrzeńca.









Jeśli macie inny kontakt z "aktywistami" Masy, którzy nie udzielają się na forum - proszę, przekażcie im moją prośbę.
« Ostatnia zmiana: 14 Lis 2013, 00:53:19 wysłana przez jolajola1 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: POTRZEBNA MI WASZA KREW !!! czyli prośba absolutnie prywatna
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lis 2013, 09:45:46 »
Mam zero plus i chętnie bym oddał, ale niestety mojej nie chcą brać.

Ale dobrze, że się zgłosiłaś, sporo osób od nas oddaje krew. Na pewno ktoś pomoże.

Raffi Zgodnie z ustaleniami, przenoszę wątek na forum ogólnodostępne. Wtedy więcej osób będzie go mogło zobaczyć.A osoby czytające proszę o poważne potraktoeanie sprawy - to NIE JEST jakiś kolejny, niesprawdzony łańcuszek, czy inny spam
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2013, 12:44:14 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)