Autor Wątek: Niebezpieczny brak azylu po południowej stronie Ronda Starzyńskiego-Jagiellońska  (Przeczytany 14971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
rondo zostało przerobione na (chyba) turbinowe, jak dla mnie nic się nie zmieniło, ale przynajmniej mniej zorientowani wiedzą teraz którym pasem mają jechać i że z wewnętrznego się w prawo nie skręca i że pas to jest na 1 samochód a nie na 3. Pominięto oczywiście wjazd na ddra tam biegnącego.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
rondo zostało przerobione na (chyba) turbinowe

Na turbinAwe. Różnica między turbinOwym a turbinAwym jest z grubsza taka sama jak między krzesłem, a krzesłem elektrycznym ;)


jak dla mnie nic się nie zmieniło

Oj nie gadaj, zmiany są niemałe. Po pierwsze w końcu jest azyl na południowym wlocie. Przez brak tego azylu doszło tam wcześniej do kilku potrąceń rowerzystów i pieszych. To było jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Warszawie!

Po drugie zwężono zjazdy z ronda, a to sprzyja zmniejszeniu prędkości i bezpieczeństwo na pasach. Skończą się stłuczki na północnym wylocie (najbardziej niebezpieczny), gdzie były 3 pasy i często dochodziło do stłuczek.

Po trzecie, teraz zależnie od kierunku, musisz wybrać różne pasy, a nie jak kiedyś, że 90% kierowców jeździło prawym pasem, a pozostali czekali, bo nie było jak się wcisnąć. Co za tym idzie, co rano powinien się robić spory korek przed południowym wlotem i nieco mniejszy przed północnym. A w szczycie popołudniowym znaczny przy południowym i zachodnim wlocie.

ale przynajmniej mniej zorientowani wiedzą teraz którym pasem mają jechać

To generalnie jest problem typowy dla rond turbinowych, że oznakowanie na którym pasie się ustawić powinno być czytelne i widoczne z bardzo daleka.

W Holandii takie ronda strzałki na jezdni mają malowane już na kilkaset metrów przed rondem. U nas na 50-100 metrów, a wtedy już na strzałkach stoi kolejka aut i kierowcy gówno mają a nie informację.

No i na Zachodzie są jeszcze znaki pionowe, a u nas Starzyńskiego jest pierwszym rondem, gdzie się z nimi eksperymentuje. A nowe tablice są wielkości niemal znaczków pocztowych i są, a jakże, tuz przed samym rondem, by na pewno nie było czasu na zmianę pasa ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
dla tego piszę że jak dla MNIE się nie zmieniło :0) zacząłem jeździć górą z powrotem, a samochodem jeżdżę tylko w łikendy jak nie ma ruchu. Wszystkie powyższe uwagi o zmianach zdają się być słuszne, praktyka pokaże. Co do oznakowania ja tam nie miałem problemu, są nawet znaki pionowe przynajmniej jak się z mostu zjeżdża i trzeba podjąć decyzję o pasie.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
rondo zostało przerobione na (chyba) turbinowe
Na turbinAwe. Różnica między turbinOwym a turbinAwym jest z grubsza taka sama jak
...między kwasem siarkowym a siarkawym ;)
Jechałam tamtędy w sobotę. Jest ścieżunia, jest cacy. Chyba ;) (mnie się jechało dobrze).
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
pod warunkiem że jedziesz od strony zoo, albo umiesz przesiąkać przez asfalt na moście :0) no i ścieżunia skręca gdzieś w prawo zamiast prowadzić dalej.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Jechałam wzdłuż Mostu Gdańskiego do ronda Żaba.
Może ścieżunie zostaną kiedyś uzupełnione, choć to raczej marzenie ściętej głowy ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
osobiście bym wolał żeby je puki co w ogóle zlikwidować. Tylko dezorientują rowerzystów i kierowców.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
osobiście bym wolał żeby je puki co w ogóle zlikwidować. Tylko dezorientują rowerzystów i kierowców.

W relacji zachód-wschód bywa jednak użyteczna. W pozostałych niestety nie, bo urzędasy nie posłuchały nas i koniecznie zrobić chciały po swojemu. Niektóre ze swoich błędów (za szerokie wyloty, brak azyli), właśnie naprawiają.

Jeszcze z dekadka i sami, metodą prób i błędów, dojdą do tego, co im radziliśmy 5 lat temu :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)