Autor Wątek: Pisma - jak zacząć?  (Przeczytany 83299 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Sie 2011, 19:24:55 »
Chcę zacząć wysyłać pisma i chciałem się zapytać jak jest z wysyłaniem pism mailem tj. czy są one "tolerowane"?

Są tolerowane. Pamiętaj tylko, by KONIECZNIE się podpisać, podać do siebie adres tak pocztowy jak i mailowy. Na anonimy urząd nie musi odpowiadać, więc wszelkie braki w tym zakresie z lubością są wykorzystywane ;-)


Czy wysyłając pismo mailem ma ono być w formie normalnego pisma urzędowego ?

Nie, ale wskazane, gdy jest. Urzędnicy przyzwyczajeni są do pewnej formy i łatwiej się Im z nią pracuje. Szybciej odpowiadają, gdy list ma odpowiednią formę i jest w niej wyraźnie zaznaczone do kogo, od kogo i czego chcesz.


W jakiej formie urzędy odpowiadają na tego typu korespondencję ?

Mi zwykle odpowiadają listownie. Warto zaznaczyć by przysłali list nie_polecony, a zwykły. Inaczej będziesz musiał zasuwać na pocztę by toto odebrać, bo listonosze chodzą w porach, w których nikogo nie ma w domu i kończy się tym, że w skrzynce ląduje awizo, a Ty musisz swoje odstać na poczcie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Sie 2011, 19:30:30 »
Dzięki , już się biorę za zapychanie skrzynek mailowych warszawskich urzędów  8)
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #92 dnia: 24 Sie 2011, 19:39:51 »
Chcę zacząć wysyłać pisma i chciałem się zapytać jak jest z wysyłaniem pism mailem tj. czy są one "tolerowane"? Czy wysyłając pismo mailem ma ono być w formie normalnego pisma urzędowego ? W jakiej formie urzędy odpowiadają na tego typu korespondencję ?

Z góry dzieki za odpowiedzi

Powinno być wg. mnie, w formie pisma urzędowego. Powinno, ale nie musi.
Urzędnicy są po prostu do takiej formy przyzwyczajeni.
Na pewno powinno być możliwie zwięzłe i klarownie opisujące problem.
Jeśli dotyczy większej ilości postulatów/skarg/próśb, warto je wypunktować/ponumerować
Jeśli pism jest dużo, warto również każdemu z nich, nadać oddzielny numer, aby wiedzieć, na które pismo urząd odpowiada.
Jeśli masz kilka spraw dotyczących oddzielnych lokalizacji, lepiej zawrzeć je w oddzielnych pismach.
Zgodnie z KPA (Kodeksem Postępowania Administracyjnegorzędy) mają obowiązek, rozpatrywać wnioski składane drogą elektroniczną.
Twoje pismo musi zawierać twoje pełne dane tj. imię i nazwisko, ulice, kod pocztowy, miasto. Jeśli tych danych nie podasz (również adresu nie elektronicznego) urząd może takie pismo zignorować.
Wysłanie pisma drogą elektroniczną, nie oznacza wcale, że dostaniesz odpowiedź drogą elektroniczną.
Jeśli nie określisz, w jakiej formie oczekujesz odpowiedzi, przyjdzie ona listem poleconym.
A tu masz archiwum pism, wygenerowanych przez system G.R.O.M.A.N.I.K  ;) ,które mogą służyć za wzór. http://www.legionowo.masa.waw.pl/pisma.htm
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Sie 2011, 00:32:34 »
Bardziej warszawskie realia korespondencji z urzędami tutaj:
http://www.bialoleka.masa.waw.pl/pisma.htm

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #94 dnia: 30 Sie 2011, 14:16:51 »
Chcę zacząć wysyłać pisma i chciałem się zapytać jak jest z wysyłaniem pism mailem tj. czy są one "tolerowane"? Czy wysyłając pismo mailem ma ono być w formie normalnego pisma urzędowego ? W jakiej formie urzędy odpowiadają na tego typu korespondencję ?

Z góry dzieki za odpowiedzi

Są. Muszą tylko spełniać wymogi zawarte w KPA to znaczy pismo musi zawierać imię, nazwisko oraz pełny adres nadawcy i przedmiot sprawy.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #95 dnia: 11 Wrz 2011, 20:55:06 »
Mam pytanko - kogo zasypywać pismami o zmianę cyklu świateł (dokładniej wydłużenie)??
z góry dzięki za odpowiedzi
Zygmuś
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

mplonski

  • Gość
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #96 dnia: 11 Wrz 2011, 21:06:14 »
Inżynier Ruchu m. st. Warszawy

reszta danych jest w necie

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #97 dnia: 11 Wrz 2011, 21:22:46 »
Mam pytanko - kogo zasypywać pismami o zmianę cyklu świateł (dokładniej wydłużenie)??
z góry dzięki za odpowiedzi
Zygmuś

Mogę spytać gdzie chcesz wydłużać?

Ja po obserwacjach przyczyn zatoru na dolnej (pod górę) zaspamowałbym o wydłużenie cyklu świateł przy puławskiej o kilka sekund dla wyjazdu z dolnej oraz na dolnej na skrzyżowaniu z konduktorską (przez te światła powstaje korek). Sygnalizacja jest wzbudzana przez samochody tak więc drastycznie nie pogorszy to przepustowości puławskiej.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #98 dnia: 11 Wrz 2011, 21:44:04 »
akurat ja myślałem o światłach dla pieszych... na skrzyżowaniu Raszyńska / Filtrowa przejście przez Raszyńską - testuję to dość często (zawsze gdy nie jadę na rowerze czyli min. całą zimę) i zawsze trzeba tam biec żeby zdążyć wbiec na drugą część jezdni nawet na migającym zielonym ...
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #99 dnia: 12 Wrz 2011, 01:15:03 »
na dolnej na skrzyżowaniu z konduktorską (przez te światła powstaje korek). Sygnalizacja jest wzbudzana przez samochody tak więc drastycznie nie pogorszy to przepustowości puławskiej.


Sygnalizacja jest wzbudzana tylko przez samochody wyjeżdżające z Konduktorskiej. Pokaż mi w którym momencie dnia te światła są odpowiedzialne za korek.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Wrz 2011, 18:35:52 »
Czyli jak napisać skargę tak żeby zwrócić uwagę na problem i nie wywalić z roboty ojca wychowującego samotnie trójkę dzieci, a może kotów :D
Aktualne :D
 
 
Cytuj
 
BOJAN ROAD Sp.z.o.o.
ul. Wolska 84/86
01-141 Warszawa


     W dniu dzisiejszym około godziny 15.45, jadąc rowerem byłem świadkiem jak Państwa ciężarówka (miała logo na drzwiach) o numerach rejestracyjnych WPR 65N8, pokonując łuk drogi na ulicy Boboli zrzuciła na jezdnię grad betonowych odłamków o rozmiarach od kilku do kilkudziesięciu centymetrów, powodując w ten sposób zagrożenie dla zdrowia i mienia innych uczestników ruchu.
Jako dowód załączam Państwu zdjęcie powyższego pojazdu, który dogoniłem na ulicy Rostafińskich.

   W związku z powyższym proszę o zwrócenie Państwa kierowcom szczególnej uwagi na obowiązek zachowania szczególnej ostrożności na łukach drogi i nierównościach, a osobom odpowiedzialnym za ładowanie pojazdów, na niebezpieczeństwo wynikające z faktu ich przeładowania.
Proszę tym samym, aby moje pismo przekazać właściwym osobom odpowiedzialnym za przestrzeganie przepisów BHP w Państwa firmie.


Z poważaniem

Tomasz Przygoda

Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #101 dnia: 11 Cze 2013, 13:28:39 »
Zamierzam napisać do ZDM w sprawie zamiany nie-wiadomo-czego na poprawnie namalowane p-11. (klik) (i przesunięcia jednego ze słupów sygnalizacji świetlnej)

pytania:

Pisma zamierzam napisać w Wordzie i wysłać je w załączniku maila. Co powinno widnieć w treści maila? Czy prośba o odpowiedź na drodze elektronicznej ma być w mailu, w piśmie, czy w obu? Czy jest sens wklejać linki do google maps z konkretnymi lokalizacjami?

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #102 dnia: 11 Cze 2013, 14:13:07 »
Pismo chyba lepiej wrzucić do pdf. Zamiast linków do google maps lepiej porobić print screeny i powklejać obrazki do pisma. Prośba o odpowiedź mailem powinna być w piśmie. Ja w mailu piszę tylko jedno zdanie czego pismo dotyczy i informację o załączniku.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #103 dnia: 11 Cze 2013, 14:51:36 »
Dlaczego lepiej pdf? Zawartość doców jest znacznie łatwiejsza do kopiowania i udostępniania w necie.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #104 dnia: 11 Cze 2013, 15:09:45 »
Przy pdf masz gwarancję, że wszędzie dokument będzie wyglądał tak samo i nie ma problemu z kompatybilnością pomiedzy wersjami. Jak chcesz słać pliki wordowskie to tylko wysyłaj to w doc bo jak mają starszą wersję Office'a to docx nie otworzą.

Ja wszytko wysyłam w pdf i nigdy nie było problemu więc przy tym pozostanę.