Autor Wątek: spis uwag  (Przeczytany 124962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #165 dnia: 31 Paź 2011, 17:58:23 »
Zanim przejdziecie ze Stormem na tematy Jego pracy, płacy i zawartości łóżka, a Stanleya spalicie na stosie za konieczność zalogowania się, powiem dość ważną sprawę:

Poranne problemy z logowaniem to wina naszego providera, a nie Stanleya. Z rana nie działała ani strona Masy, ani forum, ani inne nasze usługi z serwera. Jakąś awarię mieli. Trwała około 15 minut, wiem bo ją zauważyłem chyba jako pierwszy. Potem przywrócili działanie, ale trzeba się było ponownie zalogować. Koniec. Nie ma w tym żadnego spisku, żadnego działania Stanleya, czy radosnego odcinania użytkowników. Zwykły pad serwera u dostawcy. Kropek.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #166 dnia: 31 Paź 2011, 18:12:26 »
@Dexter :D
Zmień kanarki czy inne ptaszki, bo najnormalniej w świecie "mijasz się z prawdą" :) Tak się składa, że póki co, pracuję dla 2 firm w branży motoryzacyjnej.
Co do salutowania - póki co to ty się bawisz w wojsko i w salutowanie, a my - podatnicy - ci za to płacimy. Między innymi też po to, aby samemu nie musieć się w to bawić. Także baw się dobrze, ale okazuj trochę szacunku wobec cywilów, bo to wobec nich pełnisz swoją służbę jakby nie było. I nie - te pieniądze, które dostajesz, nie spadają same z nieba. One pochodzą z naszych podatków.


A na poprawienie humoru, masz: :)
-Kabaret_Moralnego_Niepokoju-Defilada


@Stanley, ja ci nie będę odpowiadał na żadne twoje PW bo mi sie po prostu nie chce. Są za długie, nudne, nic nie wnoszą do kontekstu, a przede wszystkim kłamliwe. W jednym poście mnie przepraszasz, a za moment atakujesz publicznie w jakimś miejscu na Forum. Sorry, ale tak to ja się bawił nie będę.
A jeśli chodzi o krytyczne uwagi - to tak, będę je publikował właśnie w tym wątku, bo po to został on założony. W przeciwieństwie do ciebie, DREX korzystał kiedyś z twego wątku i umiał coś zadziałać, modernizował skrypt i to jakoś bez specjalnych burzliwych zachowań dla Użytkowników.
[tak tak, szanuj Admina swego, bo możesz mieć gorszego, to fakt Drex, chylę czoło]


@Raffi - nie wiem jakim cudem łączysz nieczynny sprzęt u prowajdera łącza z koniecznością logowania się po 2 razy do Forum... Skrypt Forumowy nie odpowiada za działania sprzętu i vice versa. No chyba, że byłyby robione jakieś restarty maszyny w międzyczasie, w trakcie dnia, ale to musiałyby być bardzo szybkie. Takie 1-2 sekundowe przestoje. Tyle to nie trwa nawet restart Apache'a na serwerze produkcyjnym czy bazy danych (o całej maszynie nie wspominając), więc IMHO to jest raczej niemożliwe. (restart Neo też trwa dłużej).

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #167 dnia: 31 Paź 2011, 18:21:06 »
@Raffi - nie wiem jakim cudem łączysz nieczynny sprzęt u prowajdera łącza z koniecznością logowania się po 2 razy do Forum... Skrypt Forumowy nie odpowiada za działania sprzętu i vice versa. No chyba, że byłyby robione jakieś restarty maszyny w międzyczasie, w trakcie dnia, ale to musiałyby być bardzo szybkie. Takie 1-2 sekundowe przestoje. Tyle to nie trwa nawet restart Apache'a na serwerze produkcyjnym czy bazy danych (o całej maszynie nie wspominając), więc IMHO to jest raczej niemożliwe. (restart Neo też trwa dłużej).

A jednak. Z rana nie działało oko0ło 15 minut, później działało różnie - raz bardzo powoli, chwilami wcale, a chwilami zupełnie ok. Wyraźnie coś robili na serwerze. Nie wiem co i nie  mam w to wglądu, ale wiem, że coś robili i że to musiało być to. Jak trafiłeś na zły moment, gdy grzebali przy SQL to mogło Ci kazać się logować kilkukrotnie. Już się z takimi jazdami spotkałem.

Wiem też z logu administracji, że Stanley w niczym specjalnym nie grzebał dziś rano. Więc proponuję zejście z Niego, bo to donikąd nie prowadzi.


BTW. Miałem nie moderować, ale kolejny post w temacie związany z wojskiem, pracą, podatkami albo czyjąć płacą i wpadnę w Cleening spree, czyli szał sprzątania :P Więc skończcie Panowie ten OT
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #168 dnia: 31 Paź 2011, 19:48:39 »
@Storm: sprawdź swoją przeglądarkę. Ja- na dwóch kompach dziś- nie musiałem się podwójnie logować. Co więcej, mimo (jak pisze Raffi) padu serwera nie musiałem logować się na forum- po wejściu na forum z obu kompów byłem zalogowany.
Poza tym- niektóre moje działania spotykały się z negatywnymi opiniami, ale sytuacja nie była tak napięta. I część z nich wprowadzałem nic nikomu nie mówiąc, a że były to niewielkie zmiany- wiele osób nawet ich nie zauważyło.


Z "nienaprawionych" rzeczy które były zgłoszone "kiedyś tam" zostało chyba tylko wyszukiwanie na forum. Miałem to zrobić przy okazji aktualizacji skryptu, ale na tę czynność zabrakło okazji- wolnej nocy bez konieczności wstawania, bo jakby się coś popsuło w trakcie to bym miał zarwaną nockę na naprawach (w pesymistycznym wariancie). ;)

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #169 dnia: 31 Paź 2011, 20:53:24 »
Jako, że nie poruszam żadnego obszaru zastrzeżonego przez Raffiego lecz odpowiadam na część posta skierowanego personalnie w moją stronę ...

Także baw się dobrze, ale okazuj trochę szacunku wobec cywilów...

@Storm:Sprawa dotycząca szacunku... naucz się jednej dość istotnej rzeczy.
NA SZACUNEK NALEŻY ZASŁUŻYĆ.

Reszta tutaj w koszu: LINK

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #170 dnia: 01 Lis 2011, 17:25:35 »
W dniu 01.11.2011 aktywowano wyszukiwanie na forum.
Od tej chwili można korzystać z opcji "szukaj", która znajduje się w nagłówku forum.

Gdybyście zauważyli jakieś nieprawidłowości w działaniu wyszukiwarki, to bardzo proszę pisać w tym wątku.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #171 dnia: 02 Lis 2011, 09:59:51 »
storm - czy za każdym razem sprawdzając priva musisz się logować, czy to był jednorazowy przypadek?

Stanley - nie każda uwaga krytyczna jest atakiem na Ciebie, niektóre są zwyczajowym marudzeniem "zmieniło się i co ja teraz zrobię?". W pełni to rozumiem, sama nie lubię zmian i jestem wtedy pierwsza do marudzenia :) A pytanie o wyszukiwanie było o tyle zrozumiałe, że widząc jedną zmianę ludzie odruchowo zaczynają myśleć o innych - skoro tu się mieniło, to może tam też? Zauważ, że pytanie brzmiało [jak dla mnie] spokojnie i uprzejmie.
I rzeczywiście - nowy styl forum może być najpiękniejszy na świecie, ale może by go dodać jako kolejny i poinformować, że i jak można go sobie zmienić, a nie wciskać wszystkim jak leci?

Czy właśnie udał wam się trzystronicowy flame na temat wyglądu forum? Jestem pod wrażeniem XD

Może takich parę ważnych zasad:
- nie każde pytanie to atak personalny
- nie każda odpowiedź to atak personalny
- nie każda krytyka to atak personalny
Ok? :)

I co w ogóle mają do rzeczy wojskowi i cywile? o.0 U nas cywile to uczestnicy Masy i tyle.

storm - ad meritum proszę, nie ad praca służbowa zabezpieczenia.
Dex - nakarm wiewiórki w parku, nie trollowe wypowiedzi na forum :)

Lubię was wszystkich, ale uważajcie, bo zaraz znów wejdę w tryb naprawy świata i zacznę was męczyć ^.^

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #172 dnia: 02 Lis 2011, 10:18:42 »
Można prosić, by w przypływie wolnej chwili poprawiono działanie przycisku "cytuj"?
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #173 dnia: 02 Lis 2011, 10:21:13 »
Można prosić, by w przypływie wolnej chwili poprawiono działanie przycisku "cytuj"?

@SeBeQ - a możesz napisać co dokładniej.

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #174 dnia: 02 Lis 2011, 10:36:51 »
Pewnie chce, żeby było "cytuj (zaznaczenie)"- żeby można było cytować selektywnie a nie całość posta.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #175 dnia: 02 Lis 2011, 10:39:44 »
Działało tak, że zaznaczałem jakiś fragment czyjegoś posta i jak kliknąłem "cytuj" to w polu odpowiedź pojawiał się tylko cytowany fragment (ze znacznikami kogo cytuję). Natomiast teraz po zaznaczeniu jakiegoś fragmentu czyjegoś posta i kliknięciu "cytuj" i pojawia się cały post - a nie tylko zaznaczony fragment.
Mam nadzieję, że wystarczająco jasno i obrazowo :)
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #176 dnia: 02 Lis 2011, 10:50:13 »
Mam nadzieję, że wystarczająco jasno i obrazowo :)

@SeBeQ - wystarczająco jasno. Już zapisałem sobie na liście spraw do zrobienia. Proszę o cierpliwość. :)

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #177 dnia: 02 Lis 2011, 10:52:33 »
Czyli cytowanie selektywne. :P Niestety po aktualizacji skryptu z RC1 na RC3 wtyczka cytowania selektywnego przestala działać (wiadomo- wersja RC). Potem przez długi czas nie było zaktualizowanej wtyczki do forum i nie było jak tego z powrotem zainstalować. Nie wiem jak teraz. Admin musi sprawdzić czy już jest. :P

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #178 dnia: 02 Lis 2011, 11:13:55 »
Cytat: Stanley
Już zapisałem sobie na liście spraw do zrobienia. Proszę o cierpliwość

To jeszcze jakby się dało, aby na stronie można było zmieścić więcej postów niż obecnie.
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #179 dnia: 02 Lis 2011, 11:16:23 »
Yyyy... Klik: [Profil]--> [Opcje wyglądu]?
1: Ilość wątków pokazanych na stronie:
2. Ilość wiadomości pokazanych na stronie:


Ciężko znaleźć? :P
« Ostatnia zmiana: 02 Lis 2011, 11:17:32 wysłana przez Drex »