Autor Wątek: spis uwag  (Przeczytany 126647 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #150 dnia: 31 Paź 2011, 10:51:21 »
Stanley,

Tu nie chodzi o to czy ktoś umie sobie z tym poradzić czy nie. Dostałeś od Sztabu zaufanie w postaci administrowania forum. Po czym skorzystałeś z mocy rządzenia jak się da.

BEZ PYTANIA, ZMIENIŁEŚ STYL FORUM KAŻDEMU. I naprawdę, jeśli miałeś głosy, że jest nieczytelne. Fajnie - zmień domyślnie dla nowych userów i niezalogowanych. A nie wszystkim obecnym którzy sobie wybrali styl - bo instrukcja zmiany była już wcześniej.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 10:52:40 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #151 dnia: 31 Paź 2011, 11:11:29 »
Ankietkę dało się zrobić w temacie "Drex zły, urzędnicy dobrzy" ale w temacie zmiany domyślnego stylu już nie? Mimo wszystko ja jeszcze mam ochotę zaglądać na to forum... Edit: ...po zmianie stylu oczywiście
Problem nie leży w "dało się zrobić", tylko w podejściu "jestem bogiem mogę wszystko". Stanley robi co trzeba, a że czasem Mu nie wychodzi? Cóż, można pomóc, dlatego i ja nie piszę "co Ty odpierniczasz??!!11!!!???///" ;) tylko zwracam uwagę na ew. błąd. A wiem, że Stanley przeczyta i zapamięta. W przeciwieństwie do poprzednika, który do "mogę wszystko" dodawał "i zrobię wszystko jak mi się będzie podobało". Na szczęście tamten etap się zakończył, mam nadzieję.

I tak trochę offtopicznie: przeanalizowałem sobie historię przyznawania ostrzeżeń od początku działania tego forum. Chce ktoś poznać wyniki jaki to Drex był stronniczy i zły? Wnioski mogą być ciekawe...  8) :D

@Drex - zmiana skórki na każdym forum wywołuje takie dyskusje. Wystarczy wyszukać w google. Tak było i będzie.
Zgadzam się co do aktualizacji i zapewne to nastąpi niebawem, chciałbym się z Tobą w tym temacie spotkać.
(...)
Zauważ, że odnośnie zmiany skórki na forum piszą tylko osoby, które doskonale potrafią sobie z tym poradzić. :)
Nie ma problemu, tylko trzeba się wcześniej umówić. A co do osób które zareagowały na zmianę layoutu- może dlatego, że od razu zauważyły, bo często wchodzą na forum? I weź pod  uwagę- dobrze, że są osoby, które się znają na pewnych rzeczach, bo wtedy "władza" wie, że jest ktoś, kto może patrzeć jej na ręce, ;) Dzięki temu ci mniej obeznani nie zdziwią się któregoś dnia jakąś eksperymentalną zmianą, która pasuje "władzy" a jest kiepska dla userów. Szkoda, że w realu to nie działa w naszym kraju. ;)
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 11:44:31 wysłana przez Drex »

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #152 dnia: 31 Paź 2011, 11:26:38 »
Drexie zgadzam się z Tobą. Nie chcę wprowadzać zamętu i daleki jestem od wprowadzania rewolucji.
Staram się wyciągać wnioski. Nie zawsze podejmuję słuszne decyzje ale zawsze staram się przemyśleć konsekwencje. :) Wiedziałem, że będzie krytyka i wiedziałem z której strony.

Jest dokładnie analogicznie do wprowadzenia BUS-pasa na trasie Łazienkowksiej. Słychać tylko głosy narzekających. No ale to już nasza taka Narodowa przypadłość. :)

Tych zmian być może jeszcze trochę będzie i jeszcze nie raz będzie wrzawa.
Nie zamierzam każdej zmiany konsultować z każdym, bo byłby większy chaos niż to warte. Od tego właśnie jest administrator aby pilnował, żeby to wszystko działało jak należy i na tym się skupiam.
Użytkownicy traktują to jako ograniczenie swobód osobistych, które się odbiera im na forum, a niestety często są nieświadomi tego, co i jak wpływa na stabilne działanie forum. Jak na przykład wyłączenie używania flash, jpg, czy innych plików w podpisach.
Już sobie wyobrażam, jaka burza będzie gdy ruszę podpisy i być może wypadnie 30 obrazków z bikestats.
Wtedy też to zostanie odebrane jako rządzenie się.
Nie wiem czy wiecie ale dziś rano nie działało forum masy, strona masowa i strona ZM, bo prowadzono jakieś modyfikacje w usługach na serwerach home.pl. Na szczęście byłem spokojny, bo kopie zapasową robiłem wczoraj wieczorem.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 11:27:39 wysłana przez Stanley »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #153 dnia: 31 Paź 2011, 11:27:09 »
Stanley robi co trzeba, a że czasem Mu nie wychodzi? Cóż, można pomóc

Dokładnie. Stanley jest Adminem tutaj od kilku dni. Jeszcze się nie zadomowił, więc dajcie Mu szansę.


I tak trochę offtopicznie: przeanalizowałem sobie historię przyznawania ostrzeżeń od początku działania tego forum. Chce ktoś poznać wyniki jaki to Drex był stronniczy i zły? Wnioski mogą być ciekawe...  8)  :D

Nie wiem czy to dobry pomysł, by to wrzucać tutaj, ale to faktycznie jest ciekawe. Mogę prosić na maila?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #154 dnia: 31 Paź 2011, 11:51:24 »
Użytkownicy traktują to jako ograniczenie swobód osobistych, które się odbiera im na forum, a niestety często są nieświadomi tego, co i jak wpływa na stabilne działanie forum. Jak na przykład wyłączenie używania flash, jpg, czy innych plików w podpisach.
Już sobie wyobrażam, jaka burza będzie gdy ruszę podpisy i być może wypadnie 30 obrazków z bikestats.

W tym momencie poczułem się tak jakby wszyscy mieli w domu łącza 56kbps... proponuję pozbyć się jeszcze wszelkich avatarów, gwiazdek rangowych i innych grafik. Niech zostanie sam HTML i CSS.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie to przewiduję prędzej czy później ponowne powstanie alternatywnego forum masy.

W dodatku to co mówisz o stabilności w tym kontekście to bullshit. Wszystkie grafiki (avatary, podpisy i foty w postach) znajdują się na serwerach zewnętrznych - tak jak stworzył to Drex aby nie obciążać forum masy. Poza rangami i logo. Pozbywając się tych grafik - nic to nie zmieni.


Proponuję rozsądne podejście do sprawy oraz przemyślenie wielu opcji kilka razy. Naprawdę...
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 11:56:03 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #155 dnia: 31 Paź 2011, 14:27:20 »
1. @Stanley... ja nie wiem co ty wyrabiasz z tym forum, ale przed chwilą musiałem się na nowo logować mimo bycia zalogowanym, aby...... przejrzeć prywatne wiadomości... Może jednak skończ z tym, co?



Tych zmian być może jeszcze trochę będzie i jeszcze nie raz będzie wrzawa.
Nie zamierzam każdej zmiany konsultować z każdym, bo byłby większy chaos niż to warte. Od tego właśnie jest administrator aby pilnował, żeby to wszystko działało jak należy i na tym się skupiam.
Po trupach do celu...do celu do celu... po trupach do celu...
Kosztem Forum, kosztem Userów - ale do celu... Po trupach do celu!
[tylko gdzie jest ten cel Stanleyu?]



Użytkownicy traktują to jako ograniczenie swobód osobistych, które się odbiera im na forum, a niestety często są nieświadomi tego, co i jak wpływa na stabilne działanie forum. Jak na przykład wyłączenie używania flash, jpg, czy innych plików w podpisach.
Maćkoff już odpisał merytorycznie - ja mu przytakuję. Podpisy NIE obciążają Forum. Chyba, że chodzi ci o wielkość, długość tego podpisu, aby nie zajmował pół strony wysokości 768px, kiedy post zajmuje tylko 1 linijkę, ale to juz jest kwestia ustawień podpisu, a nie kasowania wszystkiego jak leci "bo taka moja wola admina".
Już sobie wyobrażam, jaka burza będzie gdy ruszę podpisy i być może wypadnie 30 obrazków z bikestats.


Kłują w oko, nie? Zwłaszcza jak się mało jeździ samemu na rowerze?



Dokładnie. Stanley jest Adminem tutaj od kilku dni. Jeszcze się nie zadomowił, więc dajcie Mu szansę.

Wydaje mi się, ze coś za dużo tych szans, za mało sukcesów a zbyt wiele porażek. najpierw moderowanie, teraz ogólne zabawy ze stylami i wyglądem, narzucanie wszystkim jedynego słusznego wyglądu (PRL! PRL!), problemy z logowaniem... Obietnice pokasowania podpisów...
BOJĘ SIĘ, co będzie jak się Stanley zadomowi... :P

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #156 dnia: 31 Paź 2011, 14:49:59 »
problemy z logowaniem...
storm, wiem, że to fajnie brzmi, ale JEDEN problem z zalogowaniem się to nie są "problemy z logowaniem". Nie przesadzaj już z tym "naciąganiem" rzeczywistości.


Obrazek z zewnętrznego serwera nie jest obciążeniem dla serwera. W żaden sposób nie może być. Najwyżej jak tych obrazków jest dużo albo wielkie to są obciążeniem dla łącza klienta, tym ze słabszymi łączami strona będzie się ładowała sekundę czy dwie dłużej.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 14:58:04 wysłana przez Mhrok »

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #157 dnia: 31 Paź 2011, 14:54:12 »
@Stanley, podpisy zostaw. Są odpowiednio ustawione i nie obciążają w żaden sposób forum.

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #158 dnia: 31 Paź 2011, 14:59:57 »
Nie rozumiem tego biegania i zdenerwowania ogólnego. Zmieniony został styl forum. Dziwne - ale mi nie przeszkadza - ba ! jest nawet przyjemne a nie takie kanciaste.

Storm ! Czy ty siebie słyszysz ? I czytasz ? Naprawdę potrafisz tylko krytykować ?

I takie straszne - zalogowac się ponownie ? Raz ? Zabrało Ci to widzę rok życia :/
Podpisy ? Zmiana ? No i co z tego ? Tu chyba chodzi o treść postu a nie kwiatki i ładne krajobrazy w podpisie ? Może jestem minimalistą ale to nie serwer deviantart :P

Storm - a tak co do jeżdżenia rowerem - to chyba ty ostatnio dość często skuterkiem popylasz ? Rowerowo słabo coś Ci idzie - tak ludzie mówią ?

O jakich ty trupach bredzisz ? Userów ? Ludzie będą odchodzić bo przyjemny widok forum jest ?
Jeżeli tak się stanie - to w przypadku "niektórych" zaowocuje to tylko zmniejszeniem średniej "trollujących" postów na forum.

A twój strach przed "zadomowieniem" się Stanleya - normalnie rozbawiłeś mnie tym prawie do łez.

I fajnie by było gdyby już przyniósł szczoteczkę do zębów - bo z tego co widzę -  stara się rozmawiać i nie "dmuchać" atmosfery. W przeciwieństwie co do poniektórych w tej "dyskusji".
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 15:04:27 wysłana przez DeXteR »

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #159 dnia: 31 Paź 2011, 15:09:51 »
@Drex - podpisów nie zamierzam zmieniać. :) Podałem to tylko jako przykład tego, co by było gdybym ruszł. Jaka wrzawa się wtedy podniesie? Skoro już teraz niektórzy rozpętują aferę?
Wiem jak jest skonstruowane to forum i jak są pobierane do niego obrazy.

Ludzie chcą się dzielić swoimi osiągnięciami na Bikestats, rozumiem to i nie widzę przeszkód.
Sam nie mam potrzeby zakładania profilu wszędzie i na każdym portalu rowerowym ale szanuję wybory innych.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 15:11:24 wysłana przez Stanley »

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #160 dnia: 31 Paź 2011, 15:14:08 »
@Dexter - ZAL.PL. Za mało korzystasz widocznie z forum, bo gdybyś korzystał więcej to byś znał na wylot i przelot moje dzieje i walkę o to aby mieć sprawną lewą nogę.
Tak, zalogować sie ponownie, bo nie chcę i nie muszę chcieć przypominać sobie N dziesiątego hasła, jakie wykorzystuję na tym Forum, aby to zrobić, bo łaskawie Wielmożny Admin bawi się skryptem.
I dla twojej wiedzy - bo musisz takową dostać przecież, skoro twój wywiad śpi i nie umie przeczytac kilku psotów na tym forum - obecnie poruszam się komunikacją zbiorową.
"Po trupach do celu" - jest cytatem. Że nie skojarzyłeś... No cóż, widocznie trochę wydarzeń ci "umkło" przez ostatnie półtora roku...


@Mhrok - no właśnie nie jeden. Kilka problemów w trakcie porannego wyjazdu do W-wy i potem po powrocie z desktopa. Więc coś tu nie grało.


Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #161 dnia: 31 Paź 2011, 15:17:32 »
To teraz bez czepialstwa, tylko merytorycznie:

Skoro komuś nie pasował styl forum, mogłeś wgrać nowy, inny i w ogóle super a potem dać ogłoszenie takie jak jest teraz, tylko, że ze "zmianą stylu dla chętnych". Niby to samo ale z drugiej strony wygląda zupełnie inaczej.
Drugie, czy to ogłoszenie na górze forum musi znikać i się pojawiać? Jest to strasznie denerwujące i według mnie nie jest to potrzebne.




EDIT:


@storm: Modyfikacje i aktualizacje skryptu forum mogą się skończyć tym, że konto będzie mogło być zalogowane tylko na jednym komputerze(na wielu forach teraz tak jest), co wtedy zrobisz?
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 15:19:25 wysłana przez Mhrok »

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #162 dnia: 31 Paź 2011, 15:30:21 »
Tak, zalogować sie ponownie, bo nie chcę i nie muszę chcieć przypominać sobie N dziesiątego hasła, jakie wykorzystuję na tym Forum, aby to zrobić, bo łaskawie Wielmożny Admin bawi się skryptem.

A ile ty wykorzystujesz haseł do tego forum WMK ? Bo ja korzystam z jednego. A to czy pamiętasz to hasło to nie jest sprawa admina. Jak nie pamiętasz - to zapisz sobie w przeglądarce. Widzę że często korzystasz z forum - pewnie także masz dużo czasu non stop zalogowany. A tu nagle WYLOGOWAŁO i problem... Strach się bać - co tu robić bez hasła :D
@ Stanley - zrób może tak żeby Storm nie tracił czasu na logowanie - tyle jego światłych i niesamowicie dużo wnoszących informacji (szczególnie te z pretensjami - dużo wnoszą) zdąży napisać wtedy kiedy traci czas na logowanie...

I dla twojej   wiedzy - bo musisz takową dostać przecież, skoro twój wywiad śpi i nie   umie przeczytac kilku psotów na tym forum - obecnie poruszam się   komunikacją zbiorową.
Więc tym bardziej nie wytykaj, ze ktoś mało jeździ na rowerze. A ty bikestat podłączasz do autobusu ?

"Po trupach do celu" - jest cytatem. Że nie   skojarzyłeś... No cóż, widocznie trochę wydarzeń ci "umkło" przez   ostatnie półtora roku...

Nie "umknęło" mi zbyt dużo raczej - ale nie wchodziłem w te dyskusje - za to ty widzę że postawiłeś sobie na cel atakowanie Stanleya. No bo nudno w pracy lub w domu jakoś...

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #163 dnia: 31 Paź 2011, 16:05:39 »
@Mhrok - poczytaj o ciasteczkach, sesjach, przeglądarkach internetowych. przydatne linki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sesja_(informatyka)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciasteczko


@Dexter - jak rozumiem, koniecznośc ponownego zalogowania, aby przejść do wiadomości prywatnych (którego wcześniej nie było) to dla ciebie norma? Może dla ciebie tak, ale ty to chyba w wojsku robisz, co? A tam wszystko top sikret przecież... Więc gdyby kazali ci 10x machać przepustką przy 1 bramie to byś stał na baczność i machał. problem w tym Żołnierzu, że to nie jest wojsko, tu się nikt nie bawi w ganianie po lasach z pustym kałaszem, tylko to jest Organizacja zrzeszająca rowerzystów. Którym 2 logowanie do tego samego miejsca już zaczyna przeszkadzać... No ale co kto lubi. Chcesz się bawić w wojsko z Stanleyem? Proszę bardzo. Tylko nie zmuszajcie do tego innych.
I tak - "umkło" ci (celowo) bo masz dziwne problemy z pamięcią. Wybiórcze problemy bym powiedział.


A odnośnie nudów - przypominam ci, że to ty pracujesz dla mnie i za moje. Więc racz się wziąć do pracy :)


@Stanley - czy Forum działa obecnie wg letniej czy zimowej strefy czasowej?


Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #164 dnia: 31 Paź 2011, 16:16:08 »
A odnośnie nudów - przypominam ci, że to ty pracujesz dla mnie i za moje. Więc racz się wziąć do pracy :)

Heh. Kanarki ćwierkały że ty bez pracy teraz jesteś....
Poza tym nieznajomość odciąganych składek z mojej pensji mnie poraża.
Nie pracuję dla Ciebie tylko Państwa i nie za Twoje z pewnością. Jak może zapomniałeś my także płacimy inne składki w tym podatki. I jakoś tak podejrzewam, że chyba wyższe. Poza tym Ja jakoś nie uciekałem od powszechnego obowiązku obronnego.
A na baczność stoi ten któremu się przepustkę pokazuje a nie kontrolowany...tak tu też błysnąłeś wiedzą.

To że nie jest tutaj wojsko - to widzę - niestety. Bo jakbym miał trollującego - to bym dawno dał bana i miał z głowy brzęczenie za uszami nic nie wnoszące do dyskusji oprócz wiecznych pretensji i podbijania sobie licznika. Stanley stara się bezkonfliktowo dogodzić wszystkim i NAPRAWDĘ SIĘ DZIWIĘ że mu nerwy nie puściły do tej pory.

Ale odbiegliśmy od tematu. Więc musiałeś się DWA RAZY ZALOGOWAĆ... straszne.....i  przeszkadza Ci to.... straszne podwójnie.... bo widzę, że tylko ty o tym piszesz.

Jak ty do cholery radzisz sobie w bankowości elektronicznej - te kody jednorazowe i sesje po 10 minut :)
Ciągle trzeba klikać i się logować :)

Sięgnę pamięcią. Czerwone światło kiedyś też Ci przeszkadzało, ze Cię opóźnia :P
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 16:35:25 wysłana przez DeXteR »