Autor Wątek: spis uwag  (Przeczytany 125141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Paź 2011, 12:03:15 »
@Woydzio, wystarczy że będziecie używać dwóch różnych przeglądarek.
Stanowczo, teraz już będą używać różnych. xD

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #136 dnia: 29 Paź 2011, 13:55:38 »
Czy skrzynka odbiorcza PW mogłaby informować użytkownika, że się przepełniła? Mam kilka wiadomości, siedzą cicho, a tu mi ktoś pisze, że dobić się nie może, bo przepełniona.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #137 dnia: 29 Paź 2011, 16:19:27 »
Savil, pogmeram i zobaczę co da się zrobić. Na pewno można ustawić większy rozmiar skrzynki. Czy da się doczepić powiadomienia mailowe - nie wiem. Porozmawiam z Drexem może pomoże.

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #138 dnia: 29 Paź 2011, 16:46:00 »
Z tego co pamiętam to się nie da ustawić powiadomień o braku miejsca, ale na 100% nie jestem pewien.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #139 dnia: 30 Paź 2011, 07:53:03 »
Da się natomiast zwiększyć pojemność skrzynek. Nie pamiętam teraz ile było ustawione, ale zwiększenie kilku osobom, które narzekają na brak miejsca zajmie może dodatkowe 200kB na serwerze. Z tego co słyszałem, nie brakuje tm miejsca.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #140 dnia: 30 Paź 2011, 08:59:55 »
Z tegoc o ja pamiętam, to w phpBB było chyba ograniczenie ilości postów trzymanych w skrzynce, a nie ilość miejsca w bazie danych. Sądzę, że w SMF jest podobnie...


I po drugie - kiedy zacznie działać wyszukiwanie na Forum?


Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #141 dnia: 30 Paź 2011, 17:00:22 »
Z tego co pamiętam to się nie da ustawić powiadomień o braku miejsca, ale na 100% nie jestem pewien.

Jak to, nie ma żadnego powiadomienia o przekroczeniu quoty? Może niech chociaż będzie info przy logowaniu się...
AdrianSocho

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #142 dnia: 30 Paź 2011, 18:57:21 »
Cytat: storm
I po drugie - kiedy zacznie działać wyszukiwanie na Forum?

@Storm i co ja mam z Tobą zrobić. Musisz wysyłać ponowienia?
Jak zaproponowałem Tobie żebyś wstąpił i przy tym posiedział, to się zamknąłeś a teraz łamiesz zasady forum dublując pytania.

Pamiętaj że my to robimy z własnej dobrej nieprzymuszonej woli. To jest wolontariat i nikt nam za to nie płaci, więc i Ty nie możesz od nas niczego żądać. Musisz poprostu poczekać cierpliwie a nie ciągle narzekać i jęczeć.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź 2011, 18:59:24 wysłana przez Stanley »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #143 dnia: 30 Paź 2011, 23:36:12 »
Przepraszam, ale...

Dlaczego bez pytania, prawie 700 userom zmieniono domyślny motyw forum na jakiś brzydki nijakich kolorów? W dodatku z niedziałającą grafiką motywu: http://forum.masa.waw.pl/Themes/Anecdota202/images/header.png

Dlaczego taki motyw niemógłbyć ustawiony tylko dla niezalogowanych? Każdy by sobie wybrał.
« Ostatnia zmiana: 30 Paź 2011, 23:40:18 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #144 dnia: 31 Paź 2011, 01:11:04 »
Przepraszam, ale...

Dlaczego bez pytania, prawie 700 userom zmieniono domyślny motyw forum na jakiś brzydki nijakich kolorów? W dodatku z niedziałającą grafiką motywu: http://forum.masa.waw.pl/Themes/Anecdota202/images/header.png

Dlaczego taki motyw niemógłbyć ustawiony tylko dla niezalogowanych? Każdy by sobie wybrał.
Popieram. Styl stylem, ale nie zmienia się go ot tak i to na jakiś zwykły, który jest w paczce instalacyjnej skryptu...

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #145 dnia: 31 Paź 2011, 06:26:04 »
Przepraszam, ale...

Dlaczego bez pytania, prawie 700 userom zmieniono domyślny motyw forum na jakiś brzydki nijakich kolorów? W dodatku z niedziałającą grafiką motywu: http://forum.masa.waw.pl/Themes/Anecdota202/images/header.png

Dlaczego taki motyw niemógłbyć ustawiony tylko dla niezalogowanych? Każdy by sobie wybrał.
@Maćkofffie:

1. Dostawłem informacje o tym, że forum jest nieczytelne - stąd zmiana.
Według mnie ta skórka jest bardziej czytelna i przejżysta, oczywiście to rzeczy gustu a o gustach jak wiemy się nie dyskutuje. Wolę, żeby na forum nie działała jedna grafika, niż żeby było ono nieczytelne.

2. Informacja o zmianie wyglądu jest na forum w aktualnościach.
Dodatkowo zamieściłem także informację o tym gdzie urzytkownicy mogą znaleźć opisaną metodę zmiany skórki, aby powrócić do poprzedniej jeśli ta im nie będzie pasować.

3. Kogo miałem zapytać? Sztab? Pozwól, że Tobie coś wytłumaczę. Sztab masy podjął decyzję, żeby powierzyć mi funkcję administrowania forum masy. W związku z tym delegował na mnie cały ogrom spraw związanych z jego funkcjonowaniem, tym samym obdarzając mnie ogromnym kredytem zaufania, którego nie zamierzam zmarnować. W związku z tym nie będę z każdą zmianą zadawał pytania do Sztabu. Wierz mi, że Sztab ma do podjęcia dużo istotniejsze dla masy decyzje niż "domyślny wygląd forum".

Masz prawo do nie zgadzania się z decyzją podjętą przez Sztab ale skoro Sztab zarząda WMK i sprawami związanymi z jej wizerunkiem publicznym, to uważam, że powinieneś tą decyzję uszanować.


Popieram. Styl stylem, ale nie zmienia się go ot tak i to na jakiś zwykły, który jest w paczce instalacyjnej skryptu...
@Drexie - gdy Ty zarządzałeś forum, to ja nie stosowałem uwag wobec Twojego sposobu. Starałem się szanować Twoje decyzje, bo to od Ciebie zależało, żeby forum działało jak trzeba.

Nie uważam, żeby była potrzeba tworzyć nowy, indywidualny styl dal forum masowego. Sztuka dla sztuki.

Widzisz, ja zawsze będę w sytuacji opluwanego przez użytkowników, bo mam uprawnienia admina.
Sam wiesz jak to było w Waszym (Twoim i Maćkofffa) przypdaku.
Jak mam odbierać Wasze wypowiedzi? Jako próbę odegrania się? Za co?
Czy zawsze jak coś zmienię, to będę narażony na krytykę ze strony Twojej i Maćkofffa i innych?
Ustawiłem jeszcze widoczny kosz. Czy w wyniku tego także pojawią się posty z kolejnymi pytaniami w stylu:
LEO WHY?
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 07:49:39 wysłana przez Stanley »

storm

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #146 dnia: 31 Paź 2011, 09:24:31 »
Stanley, co ty do licha odwalasz z tymi stylami? ??? Przez ponad rok lub więcej miałem ustawione The Core, o którym DREX wspominał, ze go wyłączy, ale tego nie zrobił za co mu chwała... A tu nagle wpada taki Ladmin Stanley, kasuje, przestawia bo... Bo ma ochotę...? Czy ty aby się nie zapominasz trochę Stanley? To nie my (Userzy), jesteśmy dla ciebie, ale ty jesteś dla nas... Masz szanować nasze przyzwyczajenia, nasz wybór - mimo, że dotyczy on tylko jakiegoś wyglądu na Forum. A że jakiejś JEDNEJ OSOBIE się coś nie podoba z wyglądu = to nie znaczy, że masz PRZYMUSOWO zmieniać wszystkim, tak jak i mnie, na jakieś badziewie a la żelki. jak JEDNA OSOBA ma problem z wyglądem, to ma jedna osoba. I może sobie ta jedna osoba zmienić sama wygląd na inny. Nie musisz do tego zmieniać wyglądu wszystkim 673 osobom. (!!!!!!!!)


Wolontariat nie oznacza, że masz pozwolenie na psucie czy narzucanie innym swojej woli. Innym - raptem 673 osobom. Wolontariat nie oznacza też, że masz nie wiadomo jakie prawa, i wszyscy mają ci nie wiadomo za co dziękować i w ogóle chwalić pana Stanleya. Bo niby za co? Za zabawy z wyglądem Forum i narzucenie swojej woli? To nawet DREX nie ronbił takich rzeczy!!! Stanley!!! Ogarnij się!!!


A wyszukiwanie jest kwestią ustawienia jednej kolumny w bazie danych czy w skrypcie. Jeśli nie umiesz tego zrobić to może... posiedź nad tym lepiej, a nie nad wyglądem póki co. Znacznie bardziej się przyda możliwość wyszukiwania niż wprowadzanie zmian wyglądu dla wszystkich Userów, bo 1-2 osobiom wygląd nie pasował, LOOOOOL!!!


P.S. Jesli chodiz o logo na górze Forum - nie da się go zrobić jako GIFa z ustawioną przezroczystością, tak aby nie odcinał się on aż tak od reszty?
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 09:25:57 wysłana przez storm »

Drex

  • Gość
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #147 dnia: 31 Paź 2011, 10:38:15 »
Stanley: Nie chodzi o zmianę jako taką, tylko o to, że zmieniłeś wszystkim, hurtowo. Zmiana stylu dla niezalogowanych to pikuś. Ale ja, z tego co widzę Storm i pewnie parę innych osób wybrało sobie styl inny niż domyślny (dlatego je zostawiłem), i nagle wchodzą na forum i się zastanawiają "gdzie ja jestem???".


Powinieneś zmienić styl bez ingerowania w ustawienia indywidualne użytkowników, a zmieniłeś jak leci. Poza tym zastanawia mnie, co nieczytelnego jest w poprzednim stylu? (Estalia) I w nim teraz działa header. ;)


BTW- czas najwyższy zaktualizować forum do wersji stabilnej. 2.0 Miałem się za to zabrać ale w międzyczasie przestałem być adminem i nie zdążyłem.
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2011, 10:39:50 wysłana przez Drex »

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #148 dnia: 31 Paź 2011, 10:46:28 »
Cytuj

z   pewnością kilka osób zauważyło, że standardowy wygląd forum nie jest do   końca przejrzysty i czytelny. To prawda. Trochę mnie to drażniło i   powodowało, że nie miałem ochoty zaglądać na to forum. Okazało się, że   do naszego masowego forum są dołożone trzy różne layouty i każdy z nas   ma możliwość wybrania layoutu forum który mu najbardziej odpowiada.

Z pewnością prawdą jest, że każdy ma możliwość dokonania jedynie słusznego wyboru, ale jeśli z niej nie skorzysta, to trzeba mu pomóc? Ankietkę dało się zrobić w temacie "Drex zły, urzędnicy dobrzy" ale w temacie zmiany domyślnego stylu już nie? Mimo wszystko ja jeszcze mam ochotę zaglądać na to forum... Edit: ...po zmianie stylu oczywiście  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis uwag
« Odpowiedź #149 dnia: 31 Paź 2011, 10:49:20 »
BTW- czas najwyższy zaktualizować forum do wersji stabilnej. 2.0 Miałem się za to zabrać ale w międzyczasie przestałem być adminem i nie zdążyłem.


@Drex - zmiana skórki na każdym forum wywołuje takie dyskusje. Wystarczy wyszukać w google. Tak było i będzie.
Zgadzam się co do aktualizacji i zapewne to nastąpi niebawem, chciałbym się z Tobą w tym temacie spotkać.
W sumie, to zapraszam na herbatę do siebie ale kiedy to jeszcze muszę ustalić. Twoja widza i doświadczenie mi się z pewnością przydadzą i będą nieocenione. Nie wszyscy muszą czytać naszą wymianę zdań z której części z pewnością rozumieć nie będą. Bez urazy dla wszystkich oczywiście.


Zauważ, że odnośnie zmiany skórki na forum piszą tylko osoby, które doskonale potrafią sobie z tym poradzić. :)