Inne sprawy rowerowe > O rowerach w mediach

pl.regionalne.warszawa

(1/6) > >>

rommyraf:
Zasłyszane w usenecie:

http://groups.google.com/group/pl.regionalne.warszawa/browse_thread/thread/b72bcfc168f3b4a1#

Drex:
Nie karm trolli...

storm:
Nie nie Drex - to bardzo ciekawy temat. Można się dowiedzieć, że nie można jeździć na rowerze, bo trzeba odwieźć dziecko do szkoły! A więc - tylko samochód! (pewnie gdyby taki zobaczył zdjęcie Franca wiozącego swoje dziecko na rowerze poziomym to by dostał wylewu krwi do mózgu! Albo Gromanik ze swoim dzidziusiem! Porażka!!! Tak nie wolno! ;P
Pamiętam jak mój ojciec odwoził mnie kilka razy na Wagancie, jak miałem te 10 lat. A do szkoły miałem:
1. Na Stegnach jakieś 500m i trafiałem sam mając 7-9 lat, pomimo ruchliwej ulicy Bonifacego...
2. W Ożarowie około kilometra i też sam trafiałem. I to pomimo, że tu gdzie są osiedla domków jednorodzinnych i wybrukowane uliczki, to kiedyś było wielkie POLE... Na wiosnę jak się zeszło pół metra z wydeptanej scieżki to mozna było zgubić buty (fakt! widziałem na własne oczy!)

Czasy się zmieniają - kiedyś się dało - dzisiaj już nie.

Drex:
Nie ma co dyskutować z takimi, tylko posłać ich na drzewo. To, że się da, trzeba pokazać ludziom a nie debilom. A z wypowiedzi tam pokazanych skłaniam się do osądu, że karmicie tych drugich.

storm:
Nie do końca Drex - ja jestem za tym aby w miarę możliwości, o ile widać, że warto (bo czasami faktycznie pojawia się niewyżyty samochodowy troll) - rozmawiać, tłumaczyć i udowadniać, że się da. Pokazywać zdjęcia, informować, że są inne sposoby na pokonywanie pewnych trudności i nie zawsze samochód jest optymalny.
I gdyby nie takie podejście, to nie wiem czy bym miał w garazu dwa poziomy, czy bym mial w ogóle coś takiego jak sakwy i czy rower mój by byl wykorzystywany tak aktywnie jak jest. Czy w ogóle bym wiedział co to jest piasta, korba, support? Po co w to się bawić, jak mozna wsiaść do autobusu, jechac i co najwyżej postać w korku? Przy okazji można poczytać książkę przecież... A że RR sięga 150/80 (obecnie po kilku latach rowerkowania piękne 120/80), co tam...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej