Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Mokotów, Ursynów, Wilanów

Śmiertelny wypadek - ścieżka przy Trasie Siekierkowskiej

(1/5) > >>

kultowy:
http://www.zw.com.pl/artykul/282386,422672_Tragedia_na_Nadrzecznej.html

kiedy przeczytałem tego smutnego newsa lekko mnie zmroziło... swego czasu jeździłem siekierkowską każdego dnia i w tym miejscu dwa razy ledwo umknąłem przed rozpędzonymi ciężarówkami. wiem, że kilka osób związanych z masą jeździ tędy (pozdrowienia dla Jojka) - tak sobie myślę, że warto napisać w tej sprawie do ZDM i zaproponować progi zwalniające z jednej strony oraz jakieś oznakowanie przy samej ścieżce.

Drex:

--- Cytuj ---Według wstępnych ustaleń policji, rowerzysta przejeżdżał przez skrzyżowanie na rowerze rozmawiając przez telefon.
--- Koniec cytatu ---

Za brak wyobraźni się płaci. On zapłacił najwyższą cenę.

Inną sprawą jest organizacja ruchu w danym miejscu- nie jeżdżę tamtędy i nie potrafię się na ten temat wypowiedzieć.

kultowy:
nie ma wątpliwości, że wina leżała po stronie cyklisty. nie umniejsza to faktu, że miejsce to niebezpieczne - wydaje mi się, że odpowiednie oznakowanie + progi zwalniające zminimalizowałyby ryzyko powtórki takiej tragedii.

jeśli ktoś ma doświadczenia w pisaniu pism do urzędasów proszę o kontakt - postaram się napisać i coś wskórać w tym temacie.

Drex:
Napisz do gromanika. Jeśli będzie miał możliwość, to nakieruje Cię co i jak można zrobić.

gromanik:

--- Cytat: Drex w 25 Lis 2009, 13:52:25 ---Napisz do gromanika. Jeśli będzie miał możliwość, to nakieruje Cię co i jak można zrobić.

--- Koniec cytatu ---

mail zdm to: zdm@zdm.waw.pl

Ja pod ten mail ślę gotowe pismo w załączniku, bo nie chce mi się jeździć i składać osobiście.
Myślę, że warto wysłać do wiadomości

Biuro Drogownictwa i Komunikacji
Wydział Transportu Rowerowego i Komunikacji Pieszej
ul. Solec 48
00-382 Warszawa
drogownictwo@warszawa.um.gov.pl

Wzory pism są tutaj (pamiętaj o podaniu danych osobowych i adresu, ponieważ zgodnie z Kodeksem Postępowania Administracyjnego anonimy można pozostawić bez rozpatrzenia):
http://www.bialoleka.masa.waw.pl/pisma.htm

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej