Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Śródmieście, Wola

Przystosowanie tunelu pod ul. Słomińskiego do ruchu rowerów

<< < (2/3) > >>

Raffi:

--- Cytat: gromanik w 07 Maj 2010, 11:16:42 ---Kołowroty moim zdaniem lepiej byłoby zastąpić szykaną z płotków, które uniemożliwiają wejście na tory na wprost - tak się często robi przed przejściami przez tory kolejowe i jest to łatwiejsze do pokonania przez osobę prowadzącą np. wózek z dzieckiem, bo nie trzeba tych płotów popychać

--- Koniec cytatu ---

Jedno i drugie to rozwiązanie gówniane, utrudniające życie osobom z wózkami, bagażem, czy torbą na kółkach. Bezpieczeństwa w żaden sposób nie poprawia, pieszemu tylko przeszkadza - jedyne co robi to pozwala na spokojniejszy sen inżyniera ruchu i innych speców od "bezpieczeństwa".

gromanik:
Jeśli chodzi o zmniejszenie nachylenia, to po stronie żoliborskiej nie ma takiej potrzeby, a po stronie śródmieścia za tunelem jest kilka metrów miejsca i dopiero zaczynają się schody, więc myślałem, żeby je zastąpić na całej szerokości pochylnią, która zaczynałaby się w miejscu gdzie kończy się tunel:

Jeśli to by nie wystarczyło, to chodnik na górze po stronie śródmieścia też nie przylega do samego płotu boiska, więc coś tam można pokombinować, żeby to się zmieściło - np. zrobić tak, że podjazd kończy się na linii chodnika, a żeby rowerzysta nie skręcał pod kątem prostym to pomiędzy płotem boiska a tunelem można zrobić odpowiednio wyłukowane zjazdy w stronę Międzyparkowej i Słomińskiego, które potem będą się łączyć z istniejącym chodnikiem. W relacji Międzyparkowa Słomińskiego na wprost, a w relacjach do i z tunelu łukiem pomiędzy płotem boiska a obecnym chodnikiem.

Jeśli chodzi o budowę pochylni wzdłuż ul. Słomińskiego do tunelu, to te można akurat zastąpić przejazdami rowerowymi w poziomie jezdni, więc ja bym z nich po prostu zrezygnował, też dlatego, że ściany tunelu ograniczają widoczność i mogłoby dochodzić do kolizji z rowerzystą "wyjeżdżającym ze ściany"


Serio piszesz, że takie mijanki (oczywiście odpowiednio szerokie) przy przejściach przez tory kolejowe w miejscach o kiepskiej widoczności i niezbyt dużym ruchu pieszym to złe rozwiązanie zamiast tych kołowrotów - ja bym wolał tego typu mijankę, niż kołowroty:


Raffi:

--- Cytat: gromanik w 14 Cze 2010, 20:57:09 ---Serio piszesz, że takie mijanki (oczywiście odpowiednio szerokie) przy przejściach przez tory kolejowe w miejscach o kiepskiej widoczności i niezbyt dużym ruchu pieszym to złe rozwiązanie zamiast tych kołowrotów - ja bym wolał tego typu mijankę, niż kołowroty
--- Koniec cytatu ---

Ja bym wolał normalny przejazd, zamiast i labiryntu i kołowrotu. Tak jak się to robi w cywilizowanym świecie, gdzie jakoś mogą się obyć i bez kołowrotów i bez labiryntów dla pieszych. O tak:

Savil:
Problemy z rozwiązaniami cywilizowanego świata są dwa. Po pierwsze, władza w Polsce traktuje obywateli jak bandę idiotów. Po drugie, wielu obywateli zachowuje się jak banda idiotów.
Ja sobie cynicznie mogę powiedzieć "wprowadźcie zagraniczne rozwiązania i dobór naturalny załatwi resztę", ale zawiadujący raczej na to nie pójdą ;)

Raffi:

--- Cytat: Savil w 15 Cze 2010, 22:04:46 ---Po drugie, wielu obywateli zachowuje się jak banda idiotów.
Ja sobie cynicznie mogę powiedzieć "wprowadźcie zagraniczne rozwiązania i dobór naturalny załatwi resztę", ale zawiadujący raczej na to nie pójdą ;)

--- Koniec cytatu ---

Gdyby jeszcze ci nasi "spece" mieli chociaż jakieś argumenty, statystyki, badania. Ale u nas się mówi, że "to niebezpieczne" i to załatwia sprawę. Co ciekawe, "niebezpieczne" w Polsce są z reguły najczęściej te rozwiązania, które sprawdzają się jak świat długi i szeroki.

Żeby jeszcze Polska była w awangardzie bezpieczeństwa to rozumiem - mamy swoje dobre pomysły, nie chcemy innych, bo mogą być gorsze. Ale w Polsce mamy 4x gorsze wskaźniki śmiertelności niż ci, których rozwiązania uznajemy za nieżyciowe i niebezpieczne.

Także dobór naturalny nie ma tu nic do rzeczy. To u nas giną ludzie na drogach. Nie u nich. I często (jak np na Wale Miedzeszyńskim) wypadki są przez te cudowne polskie zabezpieczenia, na które po prostu wpadają ludzie i robią sobie krzywdę. O ironio!


--- Cytat: Savil w 15 Cze 2010, 22:04:46 ---Problemy z rozwiązaniami cywilizowanego świata są dwa. Po pierwsze, władza w Polsce traktuje obywateli jak bandę idiotów.
--- Koniec cytatu ---

W rzeczywistości prawdopodobnie sami są idiotami i po prostu ekstrapolują swoje zachowania na drodze na całe społeczeństwo. Bo jak inaczej traktować dorosłego i teoretycznie poważnego człowieka, który mówi, że rozwiązania z kraju, w którym ginie na drogach kilkukrotnie mniej ludzi niż u nas, są gorsze od naszych?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej