Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Białołęka, Praga Północ, Targówek

Rozbudowa Światowida do przekroju 2x3 - powiedz głośno NIE

(1/1)

niechcemyautostrady:
Moi drodzy. Nie wiem jaka jest świadomość problemu ale wiem, że wiele osób nagle przeciera oczy bo dotarło do nich, że oprócz tramwaju wzdłuż Światowida miasto chce nam ufundować "autostradę" o przekroju 2x3 pasy. Powołaliśmy więc inicjatywę na Facebooku Nie dla "autostrady" Światowida. Została przygotowana petycja. Po Tarchominie i Nowodworach będą się odbywały zbierania podpisów. Możecie spotkać taką osobę na swojej drodze - podpiszcie proszę wtedy naszą petycję. Domagamy się realizacji tej drogi co najwyżej w przekroju 2x2 czyli analogicznie do KEN na Ursynowie. Póki co proponujemy ZTM aby na razie zrezygnował z drugiej jezdni a dobudowy drogi 2x2 powrócił w przyszłości. Wzdłuż drogi tej są chodniki i ścieżki rowerowe. W wolnym czasie porusza się tam wiele spacerujących i rowerzystów. Czy jeżdżenie wzdłuż Modlińskiej BIS będzie takie przyjemne - na pewno nie. Czy Tak szeroka droga poprawi wyjazd na trasę mostu północnego - na pewno nie a korek, który dziś nie jest naprawdę korkiem (ok 300 metrów) będzie miał szansę znacznie się wydłużyć gdyż więcej samochodów w tym samym czasie dojedzie do niedrożnych węzłów drogowych.

Prosimy Was o wsparcie. Informacje o naszej akcji oraz o zbieraniu podpisów pod petycją znajdziecie - https://www.facebook.com/niechcemyautostrady

Prosimy również o pomoc w promocji naszej akcji, także poza Białołęką - im będzie o nas głośniej tym mamy większe szanse na wygranie.

Raffi:
Świadomość spora, problem znany od kilku lat.

Szczerze współczuję mieszkańcom Tarchomina i Nowodworów - kupowali i wciąż spłacają mieszkania, które po wytyczeniu trasy stracą na wartości z powodu hałasu, smrodu, korków i zapewne lasu ekranów. Już nie mówiąc o tym, że kupowali je przy spokojnej uliczce, a dostaną 6 pasów ruchu, przez które ciężko będzie nawet przejść w poprzek.

Wybory za pasem, warto przepytać polityków (ale nie tych dzielnicowych, tylko tych, którzy decydują realnie o tej trasie) jak się zapatrują na ten problem. Może znajdzie się taki kandydat, który obieca nie robić tej trasy, a jednocześnie ma szansę wygrać i obietnicę wcielić w życie. Bo administracyjnie to już chyba nie da się zatrzymać budowy I etapu - tego do Mehoffera. Tylko politycznie można jeszcze coś wywalczyć.

Za to dalej może się jeszcze coś udać. Tam na Winnicy był dość zdecydowany opór (oprotestowywano decyzję OOŚ) i argumenty w postaci chronionych wydm, drzew do wycinki, której możnaby uniknąć itp. Zresztą dlatego właśnie podzielono trasę na dwa etapy - potem przy drugim będą wołać że "to tylko kontynuacja" czy że "przecież trasa nie może się tak urywać nagle". Walczcie z tym!

A podpisać petycję na Tarchomin to się chyba nawet przejadę. Dlaeko nie mam.

niechcemyautostrady:
Do HGW pismo napisa, do burmistrza również. Burmistrz uważa, że rozgrywamy kampanię przedwyborczą. Wyzwał nas od popleczników Guziała i WWS - "Tak w ramach odkłamywania propagandy przedwyborczej uprawianej przez popleczników Guziała i Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej".

Póki co chcemy temat nagłośnić. Zbieramy również podpisy pod petycją do HGW i czekamy na rozwój wydarzeń. Media, które nami się dotychczas zainteresowały to media lokalne o raczej małym zasięgu. Żadna Gazeta czy TVN, które niezależnie od stosunku do nich są mediami opiniotwórczymi nawet z nami się nie skontaktowały.

Petycję mogą podpisywać mieszkańcy Warszawy, nie tylko Białołęki. Co więcej powinno ich to interesować bo inwestycje są realizowane z naszych podatków. Jeśli ktoś chce pomóc to wzór petycji jest do pobrania tutaj:
https://app.box.com/s/uh31dp237h7kclawv7ok

Jeśli ktoś zebrałby podpisy w innej dzielnicy to można je przekazać po kontakcie mailowym pod adresem luthien25@wp.pl lub niechcemyautostrady@gmail.com

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej