Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Aglomeracja Warszawska

Pruszków - czy są tu jakieś grupy działające na rzecz rowerzystów?

(1/4) > >>

biały:
Chodziaż jestem pruszkowiakiem z dziada pradziada, to rowerowymi sprawami Pruszkowa niezbyt się interesowałem, bo i nie było tak naprawdę czym. Aż zobaczyłem plan zagospodarowania przestrzennego i wpadłem w przerażenie  :o.

Zdaję sobie sprawę, że z pruszkowskim betonem nie wygram i sam nic w tej materii nie ruszę. Stąd pytanie: czy w Pruszkowie jest jakakolwiek grupa działająca na rzecz rowerzystów? Wiem, że choćby wszyscy ludzie zaangażowani w sprawy rowerowe Warszawy rzucili się na Pruszków, to niewiele zdziałają, ale mimo wszystko kilka osób to nadal wiecej niż jedna. W końcu "w kupie siła".

Wiem, że istnieje coś, co zwie się "Zdrowy Rower". W marcu chyba nawet organizowali Pruszkowską Masę Krytyczną. Ale czy oprócz tego mamy jakieś inne grupy?

darek:
jakiś czas temu powstałą strona "WPR bikers" ale po jakimś roku upadła. Była to jakaś próba stworzenia płaszczyzny porozumienia. Do tego Alley piast - niestety też zawiesił działalność. Co nieco, choć ostatnio raczej mniej niż więcej działa http://www.alleypiast.waw.pl/.
No, ale mamy TOR. I żadnej infrastruktury ani koncepcji za rządów prezydenta "to nie moje kompetencje"...

axxenfall:

--- Cytat: biały w 01 Paź 2013, 04:28:27 ---Zdaję sobie sprawę, że z pruszkowskim betonem nie wygram i sam nic w tej materii nie ruszę.

--- Koniec cytatu ---

To błędne założenie. Jeden uparty obywatel może zdziałać więcej niż luźno funkcjonująca duża grupa.

Pozdrawiam,
Maciek

biały:

--- Cytat: darek w 01 Paź 2013, 06:44:16 ---jakiś czas temu powstałą strona "WPR bikers" ale po jakimś roku upadła. Była to jakaś próba stworzenia płaszczyzny porozumienia. Do tego Alley piast - niestety też zawiesił działalność. Co nieco, choć ostatnio raczej mniej niż więcej działa http://www.alleypiast.waw.pl/.
--- Koniec cytatu ---
Dzięki. Czekam zatem jeszcze na propozycje od innych - może ktoś coś wie, słyszał. Zdrowy-rower na szczęście zdaje się być nadal aktywny.


--- Cytat: darek w 01 Paź 2013, 06:44:16 ---No, ale mamy TOR. I żadnej infrastruktury ani koncepcji za rządów prezydenta "to nie moje kompetencje"...
--- Koniec cytatu ---
Znając życie to prędzej ja przestanę mieszkać w Pruszkowie, niż zmieni się ekipa.


--- Cytat: axxenfall w 01 Paź 2013, 07:36:19 ---To błędne założenie. Jeden uparty obywatel może zdziałać więcej niż luźno funkcjonująca duża grupa.
--- Koniec cytatu ---
Dzięki za słowa otuchy, ale chyba jednak nie doceniasz znaczenia słowa "beton" w tym przypadku :).

Poza tym jeśli nawet jeden uparty obywatel może więcej niż luźna grupa, to uparty obywatel wsparty przez luźną grupę może jeszcze więcej.

Raffi:
Zdrowy Rower działa, ale raczej chyba nie koncentrują się na infrastrukturze, a na przejazdach, akcjach i innych działaniach miękkich (w tym organizowanych poza Pruszkowem). W sumie działania miękkie też są potrzebne, ale od nich miasto się rowerowo nie zmieni :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej