Autor Wątek: DDR przy Grójeckiej.  (Przeczytany 7773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
DDR przy Grójeckiej.
« dnia: 25 Kwi 2013, 21:19:47 »
Dobry!
Dziś jadąc do domu zauważyłem, że drogowcy uszczęśliwili nas kolejnym zabezpieczeniem przeciwko parkującym:

No i DDR jest... nieprzejezdna połowicznie. Jutro albo pojutrze napiszę pismo do Pełnomocnika i ZDM. Kto może niech też pisze!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwi 2013, 10:07:58 »
Słupki to pikuś, większy problem widzę w słupie sygnalizacji. 

btw. Ciekawie ułożona kostka.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwi 2013, 08:47:15 »
@mhrok
co to za skrzyżowanie? Kiedy postawili ten słup sygnalizacji? Masz jeszcze jakąś fotke żeby dołączyć do wniosku?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwi 2013, 10:37:58 »
Z tabliczki wynika że Grójecka/Korotyńskiego (chyba) :)
Czyli prawie przed końcem DDRki jadąc od Centrum... ostatni raz jechałem tam po przedmasówce i go nie kojarzę... hmm ale ciemno było i się spieszyłem :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Jurek

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • blip
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwi 2013, 13:27:00 »
To jest miejsce gdzie nikt nie jedzie prędzej niż 10km/h, a przynajmniej z taka prędkością, bezpiecznie dla siebie i pieszych powinien jechać rowerzysta. W czym więc widzisz problem? Nie ma raczej niewidomych rowerzystów, prawda? Trzeba patrzeć jak się jedzie i gdzie się jedzie, a nie wymyślać nieistniejące problemy. Ochota ma 9 kilometrów DDR, najmniej w Warszawie, może to jest większy problem? Albo samochody notorycznie parkujące na DDR wzdłuż pawilonów przy Al. Krakowskiej, dosłownie 50 metrów dalej niż miejsce na zdjęciu? Reasumując: Szukajmy i pokazujmy realne problemy, wskazujmy sposoby ich rozwiązania a nie ekscytujmy się słupkiem.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwi 2013, 14:13:06 »

Widzę problem w prawdopodobnym naruszeniu przez podmiot odpowiedzialny za drogę
 Ustawy o drogach publicznych, rozporządzenia ministra dotyczącego tych dróg, oraz zarządzenia prezydenta miasta st. Warszawy

Zgodnie z przepisami, jaka jest dozwolona prędkość na tej drodze? 50?
Jurku, prowadzisz tam pomiary prędkości, że autorytatywnie stwierdzasz, że NIKT tam nie jeździ szybciej. Mhrok, z jaką prędkością tam jeździsz?
Weźmiesz na siebie Jurku odpowiedzialność, jeśli komuś stanie się krzywda?
Zwracam twoją uwagę, że prokuratora prowadzi już przynajmniej jedno postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku, którego przyczyną było właśnie uderzenie w nieprawidłowo postawiony słup.   
 
Ochota ma 9 kilometrów DDR, najmniej w Warszawie, może to jest większy problem? Albo samochody notorycznie parkujące na DDR wzdłuż pawilonów przy Al. Krakowskiej, dosłownie 50 metrów dalej niż miejsce na zdjęciu?

Zachęcam do podjęcia działań, aby tyn stan rzeczy zmienić.

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwi 2013, 14:22:09 »
Samochody notorycznie parkujące na DDR wzdłuż pawilonów przy Al. Krakowskiej, dosłownie 50 metrów dalej niż miejsce na zdjęciu?
Na sytuację przy pawilonach przy Grójeckiej mam już sposób, tylko muszę jeszcze napisać do ZDM. :)

Offline Jurek

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • blip
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwi 2013, 15:31:17 »
Mój błąd, nie dodałem nikt ROZSĄDNY. Na żadne przejście, czy przejazd rowerowy, nikt rozsądny nie wjeżdża pełnym pędem, nawet przy zielonym świetle. Ale może są tacy rowerzyści, którzy przejeżdżają przy 50km/h. Takich mi nie żal jak przywalą głupim łbem w ten słup!

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Kwi 2013, 16:10:41 »
Będziemy teraz trollować wątek o słupie jak rozumiem...

Podejrzewam, że nikt po tym śmiesznym fragmencie DDRki nie jedzie 50km/h... ale podejrzewam, że nikt nie jedzie 10... 10 na rowerze to sie ma jak sie hamuje przed czerwonym :)

Słup stoi ewidentnie źle i to jest meritum sprawy, a nie to czy ominę go przy 30km/h bo jestem hardkorem czy przyłożę przy 15km/h bo jestem facetem, idzie lato i się zagapie na... na inny rower :P

Zresztą z tego co pamiętam to DDRka kończy się jakieś 30m za tym miejscem durnym zjazdem na Grójecką, więc  ja osobiście umyślnie zjeżdżam na asfalt już na tym skrzyżowaniu... a przyznaje że w nocy czasem ignoruje ten cały rowerowy ciąg... zależy jakim rowerem jadę :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Kwi 2013, 17:54:27 »
Szukajmy i pokazujmy realne problemy, wskazujmy sposoby ich rozwiązania a nie ekscytujmy się słupkiem.

Podpisuję się pod tym. Wolę szeroki na 10cm słupek, o ile jest w osi DDR, niż szerokie na 1,5m auto, które ścieżkę zablokuje doszczętnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

hermes

  • Gość
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2013, 20:00:02 »
Samochody notorycznie parkujące na DDR wzdłuż pawilonów przy Al. Krakowskiej, dosłownie 50 metrów dalej niż miejsce na zdjęciu?
Na sytuację przy pawilonach przy Grójeckiej mam już sposób, tylko muszę jeszcze napisać do ZDM. :)

Wygląda dokładnie tak:


Przy czym na ogół stoi tam cały rząd - 3,4,5 samochodów. Jakby ktoś miał okazje tam przejeżdżać to proszę o zrobienie dobrego uczynku i wykręcenie 986. Chłopaki ze straży miejskiej zajmą się czymś pożytecznym i będą mieli mniej czasu na prześladowanie rowerzystów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2013, 10:26:50 »
Przy czym na ogół stoi tam cały rząd - 3,4,5 samochodów. Jakby ktoś miał okazje tam przejeżdżać to proszę o zrobienie dobrego uczynku i wykręcenie 986.

Wcale nie musisz przejeżdżać tam by zadzwonić. Wstajesz sobie rano, przy śniadanku dzwonisz na 986 "w ciemno" mówiąc że stoi tam 2-5 aut, a potem sobie jedziesz i oglądasz efekty działań SM. Albo nawet nie jedziesz, jak akurat nie masz tej trasy w planach.

Kilka tygodni takich działań dzień w dzień (bez weekendu) na Bonifraterskiej zmniejszyło liczbę parkujących z 7-8 do 0-2.

Kilka tygodni podobnych działań na Sobieskiego i mój wniosek o słupki na chodniku miał spore podstawy w statystykach Straży Miejskiej i teraz da się normalnie dojść na przystanek, z którego czasem korzystam.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2013, 21:29:14 »
Akurat w tym miejscu prostszym wyjściem byłoby zlikwidowanie ścieżki i dopuszczenie ruchu rowerowego w obu kierunkach na jezdni serwisowej, tak jak przy Medicover przy Bitwy Warszawskiej. Tylko krawężniki trzeba by poprawić. Inna sprawa, że wtedy też powinny się pojawić słupki, by zniechęcić do parkowania na jezdni serwisowej.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2013, 12:20:18 »
Akurat w tym miejscu prostszym wyjściem byłoby zlikwidowanie ścieżki i dopuszczenie ruchu rowerowego w obu kierunkach na jezdni serwisowej, tak jak przy Medicover przy Bitwy Warszawskiej. Tylko krawężniki trzeba by poprawić. Inna sprawa, że wtedy też powinny się pojawić słupki, by zniechęcić do parkowania na jezdni serwisowej.

Pozdrawiam,
Maciek
Dokładnie tak zamierzam zasugerować ZDMowi jakoś niedługo. Przy okazji zamierzam zasugerować wybudowanie brakującego fragmentu od Włodarzewskiej.

hermes

  • Gość
Odp: DDR przy Grójeckiej.
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Cze 2013, 12:58:46 »


Wcale nie musisz przejeżdżać tam by zadzwonić. Wstajesz sobie rano, przy śniadanku dzwonisz na 986 "w ciemno" mówiąc że stoi tam 2-5 aut, a potem sobie jedziesz i oglądasz efekty działań SM. Albo nawet nie jedziesz, jak akurat nie masz tej trasy w planach.

Kilka tygodni takich działań dzień w dzień (bez weekendu) na Bonifraterskiej zmniejszyło liczbę parkujących z 7-8 do 0-2.

Kilka tygodni podobnych działań na Sobieskiego i mój wniosek o słupki na chodniku miał spore podstawy w statystykach Straży Miejskiej i teraz da się normalnie dojść na przystanek, z którego czasem korzystam.

Mimo wszystko nie jestem przekonany czy samochody stoją tam non stop czy tylko w specyficznych godzinach brakuje im miejsca. A dzwonienie na ślepo gdy nic tam nie stoi nie jest zbyt właściwie. Raczej robię tam kontrolne jazdy i wtedy sobie zgłaszam - jak wczoraj kolejne dwa auta zostały zgłoszone na 986 przed masą.

Cytat: Mhrok
Dokładnie tak zamierzam zasugerować ZDMowi jakoś niedługo. Przy okazji zamierzam zasugerować wybudowanie brakującego fragmentu od Włodarzewskiej.

Ja mimo wszystko nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie. Samochody parkują także na tej uliczce. W efekcie będziemy jeździli przeciwnie do ruchu samochodu po zawalonej przez samochody ulicy. Mimo wszystko chyba wolałbym słupki i jechanie koło pieszych - znacznie to bezpieczniejsze.