Autor Wątek: DDR na Łopuszańskiej  (Przeczytany 23368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Paź 2012, 15:59:22 »
gdzie przy Łopuszańskiej jest DDR ?
od lat między Krakowską a Jerozolimskimi jeżdżę jezdniami w obie strony, bo ściezki nie zauwazyłam

sprawdziłam teraz na ortofotomapie, tez nie pokazuje żadnej ściezki
DDR-ka W kierunku Krakowskiej urywa się (przechodzi w chodnik dla pieszych) nagle w miejscu, gdzie jezdnia z nasypu przechodzi na wiadukt. Dalsza jazda po chodniku, na dziko przez tory i dalej po staremu. Lub też olać DDR-kę i jechać jezdnią.
W kierunku przeciwnym DDR-K\ka pojawia się znikąd, rozpoczynając swój bieg krawężnikiem wysokim na 15 cm o którym to zapewne wspomina Mhrok...
Ogólnie jest do bani. Wąsko i szczególnie w kierunku Krakowskiej wysokie ekrany na zakrętach skutecznie ograniczają widoczność a pierwszy zjazd to kosmiczna porażka. Samochody zjeżdżające z Łopuszańskiej i rowerzyści widzą się wzajemnie dopiero na kilka metrów przed przejazdem rowerowym. Prędzej czy później ktoś tam zostanie potrącony. A wystarczyłoby ten cholerny ekran kilka metrów wcześniej przenieść na drugą stronę DDR-ki
« Ostatnia zmiana: 31 Paź 2012, 16:04:23 wysłana przez darek »

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lis 2012, 16:34:50 »
Zadzwoniłem na Pogotowie Drogowe (22 19633), poinformowałem o tych plakatach jakie jeszcze tam wiszą oraz o wyrwach w jezdni po obu stronach wiaduktu od strony Al.Jerozolimskich. Mam nadzieję, że Drogowcy zdążą oczyścić te ekrany i załatać te dziurwy przed zimą...

Natomiast wydaje mi się, że ktoś, kto zajmuje się rowerami w mieście, może nawet jakaś gazeta, powinna opisać sprawę naklejania plakatów na ekranach dźwiękoszczelnych i... delikatnie pokazać plakat tego gównianego konwentu, które widzieliśmy na tych ekranach. Może przy okazji jakiś mały wywiad z Organizatorem tego Konwentu i kilka dosadnych pytań - jak on/ się zapatruje na kwestie PoRD, wypadkowości na drogach i w świetle swojego mniemania na temat zasłaniania takich miejsc przez swoje plakaty... ;P

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Lis 2012, 07:06:55 »
Natomiast wydaje mi się, że ktoś, kto zajmuje się rowerami w mieście, może nawet jakaś gazeta, powinna opisać sprawę naklejania plakatów na ekranach dźwiękoszczelnych i... delikatnie pokazać plakat tego gównianego konwentu, które widzieliśmy na tych ekranach. Może przy okazji jakiś mały wywiad z Organizatorem tego Konwentu i kilka dosadnych pytań - jak on/ się zapatruje na kwestie PoRD, wypadkowości na drogach i w świetle swojego mniemania na temat zasłaniania takich miejsc przez swoje plakaty... ;P

Napisz do Stołecznej, Oni lubią takie tematy - tzn ekrany i śmietnik reklamowy. Podejrzewam, że chętnie napiszą o tym.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Lis 2012, 13:35:53 »
Poszło wczoraj

___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lis 2012, 14:08:50 »

Otrzymane dziś, nadane 15.11. Meldujcie o ewentualnych zmianach na skrzyżowaniu.
Nic to, że pisałem o wjeździe a nie o przejeździe...
« Ostatnia zmiana: 20 Lis 2012, 14:13:11 wysłana przez Mhrok »

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lis 2012, 14:19:57 »
@Mhrok - gratuluję. Ale tych przejazdów jest tam chyba co najmniej kilka, a nie 1? ;) Odnośnie którego z nich dotyczy ta wymiana listów? ;) Oby wszystkich... Bo dla mnie kuriozalnym jest, że piesi mają wjazd na chodnik bez progu praktycznie - a rowerzyści skaczą na progach.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lis 2012, 14:23:15 »
@Mhrok - gratuluję. Ale tych przejazdów jest tam chyba co najmniej kilka, a nie 1? ;) Odnośnie którego z nich dotyczy ta wymiana listów? ;) Oby wszystkich... Bo dla mnie kuriozalnym jest, że piesi mają wjazd na chodnik bez progu praktycznie - a rowerzyści skaczą na progach.
Akurat tutaj zgłaszałem wjazd na DDR z Łopuszańskiej w kierunku Jerozoli. Ten:


Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lis 2012, 15:39:52 »
Oj tam, oj tam.
Do wszystkiego się zawsze przyczepiacie    ;)  .
Przecież w sumie to nic się nie stało   ;)   .
No I co z tego że Ty i kilku  (no może do kilkunastu w porywach rowerzystów przejeżdżających tam  w ciągu doby ) będziecie musieli zejść z roweru, albo tak jak napisałeś wcześniej przeskoczyć tą przeszkodę    ;)    .
Każdy rowerzysta przecież wie, że skakanie na krawężniki  (oczywiście nie schodząc z roweru ) to przecież ''samo zdrowie''     ;)      .

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lis 2012, 15:47:32 »
@Mhrok - a to ja wiem :D Znam go. Gdyby nie barierki betonowe kilka metrów dalej, pewnie bym tam skręcał i wjeżdżał na chodnik (jestem chodnikowcem!?) i potem na DDR z niego. Ale że dodtawili te zapory i nie da się wjechać prosto tam to jadę aż do skrzyżowania i tam się jakos przepycham do DDRki.

Ale tak czy owak przejazdy na skrzyżowaniu też są do poprawienia.

@Fionotron - masz rację! Może zaprosimy szanowną p.Dorotę Safjan do uprawiania jej wspaniałej konkurencji jaką jest pokonywanie rowerami... schodów? ;) (kto nie pamięta Schodów im.Doroty Safjan przy Rondzie Zesłańców Syberyjskich - ręka w górę!)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lis 2012, 16:32:04 »
Taaaak. Może  któraś z naszych Koleżanek Rowerzystek mogła by jej pożyczyć tak ''na chwilkę'' rowerek, aby też mogła by spróbować    ;)   .
A może się straszliwie pomyliłem.
A Może ta Pani ma nawet czym jeździć  ochoczo eksploruje rowerem ścieżki rowerowe i nie tylko   ::)      .

 W sumie to nawet nie musi mieć swojego rowerku, wystarczy że dała by dobry przykład i  skorzystała by z ''Veturilo''    :)   .

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Lis 2012, 23:21:53 »
Moje pismo przekazane dalej. Reakcja po 5-ciu dniach. List nadany dopiero 20.11.12

Czy mam rozumieć, że węzeł Łopuszańska do dziś nie został odebrany jako inwestycja w 100% zrealizowana?

PS: Według ZDM mam na imię Andrzej ;-)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Gru 2012, 10:39:46 »
Miejsce: http://goo.gl/maps/QPtyz

Sytuacja: jadę od strony Popularnej, dojeżdżam do skrzyżowania i MAM ZIELONE. Z lewej dojeżdża jakieś czerwone Punto... Na wszelki wypadek ręce na klamkach i... No jasne! BABA mi nie ustępuej pierwszeństwa, zielona srałka rządzi i ona przejeżdżą o 2cm od mojej tarczy z łańcuchem. Chwilę potem kiedy krzyczę do niej gwałtownie hamuje. Ogląda się z widocznym zaskoczeniem ("?! o co temu rowerzyście chodzi?! miałam zieloną srałkę!"). Nie mogę się zatrzymać w tym miejscu, więc ruszam dalej wściekły i... Na babę trąbi autobus MZA bo wyjechała już na Jerozole zanim zahamowała :D

Ja nie wiem. Skąd się biorą tacy niedouczeni kierowcy?! Przeciez jak jest zielona srałka, to tzreba spojrzeć na lewo i prawo czy nic nie jedzie i dopiero wtedy można ruszyć sprzed sygnalizatora! I po skręcie - to samo! Lewo-prawo przed przejazdem dla rowerzystów - i dopiero można przejechać!

I żeby nie było - nie jestem szowinistą, ale to mi sie zdarza codziennie. Codziennie rano mam zielone i zbliżający się do przejazdu i skrzyżowania kompletnie olewają rowerzystów w tym miejscu. Na 10 spotkań - 9 z nich to na mnie jest wymuszone pierwszeństwo. Pomimo, że mój pojazd widać z daleka! (charakterystyczna poziomka!).
Więc może trzeba w tym miejscu zamontować jakieś progi zwalniające? Albo szlaban?

Może jakaś akcja uświadamiająca w tym miejscu? Protest?

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Gru 2012, 13:35:35 »
Co to do cholery znaczy?

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Gru 2012, 14:54:05 »
To znaczy, że krawężnik przerasta ich możliwości. Muszą powołać zespół ekspertów ds. obniżania krawężników ;-)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Kenneth

  • Gość
Odp: DDR na Łopuszańskiej
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Gru 2012, 15:03:12 »
Ale przepraszam - jakie postępowanie wyjaśniające? W jakiej sprawie? Wyjaśniają między robotnikami kto miał to zrobić i kto miał dopilnowac, a kto (nie) zaprojektował?
Bez kitu...