Autor Wątek: [Skradziono] Peugeot Aspin  (Przeczytany 17671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzych

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
[Skradziono] Peugeot Aspin
« dnia: 21 Mar 2012, 00:19:56 »
Dzisiaj tj. 20.03 między godziną 14 a 16 spod Wydziału Inżynierii   Lądowej Politechniki Warszawskiej skradziono kolarkę Peugot Aspin   widoczną na zdjęciach. Osprzęt: pełna grupa shimano 105 serii 1050,   obręcze mavica, charakterystyczne siodło z żółtymi wstawkami i napisem   "tour de france". Jeśli ktoś spotkałby gdzieś ten rower proszę o   kontakt:
 
  gg: 6754723
  mail: krzysiek7447@wp.pl
  tel: 514 325 823
 
  Chciałem zgłosić   sprawę na policję, ale w komendzie na Żoliborzu dowiedziałem się, że   jeżeli nie mam nr seryjnego ramy to oni nie są zainteresowani. Pozostaje   więc liczyć na pomoc innych rowerzystów. Liczę się z tym, że szanse   odzyskania roweru są marne, ale przynajmniej chcę zrobić tyle ile jestem   w stanie. Prosiłbym więc o wymienianie sklepów/komisów w Warszawie, do   których taki rower mógłby trafić (na razie wiem: "bema 65", wygodny   rower, ale co jeszcze)?
 
  Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 
  Pozdrawiam






Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Mar 2012, 00:39:41 »
Chciałem zgłosić   sprawę na policję, ale w komendzie na Żoliborzu dowiedziałem się, że   jeżeli nie mam nr seryjnego ramy to oni nie są zainteresowani.
Woot? A Panowie to mają prawo tak w ogóle powiedzieć? Nie mają przypadkiem obowiązku przyjęcia i takiego zgłoszenia? :x

Offline Krzych

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Mar 2012, 06:29:53 »
Tłumaczyłem mu, że to rower sprzed 25 lat, że mam zdjęcia i że takich może być w okolicy tylko kilka, ale stwierdził, że to jest szukanie wiatru w polu bo on musi mieć nr seryjny, żeby go wprowadzić do bazy. Pewnie jeszcze każdy policjant zna całą bazę na pamięć i sprawdza każdy napotkany rower...
Mój błąd, że nie spisałem tych numerów ale kto by się spodziewał, że się rozstanę z rowerem w dwa tygodnie

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Mar 2012, 06:36:12 »
Dam chłopakom u mnie w robocie jutro info o tym, by byli uczuleni na ten rower.
Sam też postaram się o tym pamiętać.
Drogą taką wieść się szybko rozniesie.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Mar 2012, 08:19:54 »
Proponuje jeszcze wrzucic na forumrowerowe.org, jest tam dzial skradzione, i jeszcze wspomiec na podforum o szosie i ostrymkole, moze trafic do 'przerabiaczy'....



W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Mar 2012, 11:31:22 »
A tak z ciekawości jak zawsze zapytam. Czym był zabezpieczony rower przed kradzieżą ?
Komu w drogę temu rower.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Mar 2012, 11:36:13 »
Policja nie ma prawa odmówić przyjęcia zgłoszenia. Zbyli Cię, bo nie chcieli sobie psuć statystyk. Zgłoś kradzież i zażądaj pisemnego uzasadnienia odmowy, jeśli nadal będą się upierać, że nie ma po co. A z takim uzasadnieniem [jakoś nie wydaje mi się, żeby byli skłonni je napisać] można rozpętać ładną i zasłużoną aferę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Mar 2012, 12:54:37 »
Nom, zbyć nie powinni. Ja też bym żądał odmowy na piśmie.

Z drugiej strony, zgłaszanie to tylko formalność. Faktycznie bez numeru ramy trudno naszej dzielnej Policji odnaleźć rower - oni generalnie nie odróżniają trekinga od przełajówki, więc niby po czym mieliby go poznać?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Krzych

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Mar 2012, 21:34:03 »
Po pierwsze: dzięki za zainteresowanie sprawą.

  Proponuje jeszcze wrzucic na forumrowerowe.org, jest tam dzial   skradzione, i jeszcze wspomiec na podforum o szosie i ostrymkole, moze   trafic do 'przerabiaczy'....
 
Na fr.org napisałem jeszcze wcześniej niż tutaj, ale tam nie ma tak dużego odzewu. Jeśli chodzi o ostrokołowców to rzeczywiście dobry pomysł, stąd było moje pytanie, które ponawiam, o miejsca w Warszawie które się takimi rzeczami zajmują?

A tak z ciekawości jak zawsze zapytam. Czym był zabezpieczony rower przed kradzieżą ?
Rower zabezpieczony był "zwykłą linką", U-locka nie posiadam. Co więcej, pod moim wydziałem jest nawet taka specjalna zamykana klatka na rowery, ale że wszyscy zostawiali na zewnątrz jej to ja też poszedłem za tłumem. Ktoś może powiedzieć, że sam jestem sobie winien, ale kto by się spodziewał kradzieży w centrum, w miejscu, w którym ciągle sporo osób się kręci i gdzie stała cała grupa rowerów, w tym sprzęty warte sporo więcej od takiej starej szosy.

Jeśli chodzi o Policję, to jutro, ewentualnie w piątek przejdę się jeszcze raz ale na inną komendę, a jeżeli znowu usłyszę odmowę, to zażądam tego na piśmie. Powinienem był to zrobić od razu, to zawsze działa na wyobraźnię.
Pomimo, że to tylko formalność, uważam, że należy takie rzeczy zgłaszać. Raffi, a jak wg Ciebie policja szuka rowerów, przecież nie chodzą i nie sprawdzają w każdym nr seryjnego ramy. Zdaje mi się, że oni raczej takie rzeczy znajdują "hurtowo", wpadną na jakąś "dziuplę" etc. A wtedy najłatwiej jest sczytane nr wklepać do komputerka i znaleźć poszkodowanych, komu by się chciało przeglądać zdjęcia. I jak to ujął Savil statystyka lepiej wygląda... Ale to tylko moje domysły, nie wiem czy prawdziwe.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Mar 2012, 21:47:14 »
Savil napisała. Savil, podobnie jak Kopernik, jest kobietą ;)

Co do kradzieży, to jest tylko jedna zasada: wszystko mogą ukraść, bo tak. Może Twój rower miał najsłabsze zabezpieczenie, może ciekawą część, może było zamówienie na taki...

Offline Krzych

  • Początkujący
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Mar 2012, 22:17:32 »
Ale faux pas, pochylam głowę z pokorą... Ale Kopernik pomimo wszystko pozostaje mężczyzną ;D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Mar 2012, 22:32:40 »
Raffi, a jak wg Ciebie policja szuka rowerów, przecież nie chodzą i nie sprawdzają w każdym nr seryjnego ramy. Zdaje mi się, że oni raczej takie rzeczy znajdują "hurtowo", wpadną na jakąś "dziuplę" etc. A wtedy najłatwiej jest sczytane nr wklepać do komputerka i znaleźć poszkodowanych, komu by się chciało przeglądać zdjęcia. I jak to ujął Savil statystyka lepiej wygląda... Ale to tylko moje domysły, nie wiem czy prawdziwe.

Jest tak jak mówisz. Wpadają na dziuplę, w niej 30 rowerów. Złodziej/paser oczywiście twierdzi, ze to jego. Te, które mają numery można udowodnić, że skradzione i oddać właścicielom. Te bez numerów, albo takie, gdzie właściciel nie podał numerów, trudno udowodnić, że nie należą do złodzieja/pasera.
Dlatego Policja niechętnie przyjmuje takie zgłoszenia - wie, że to będzie wisieć w statystyce nieodzyskanych rowerów, nieznalezionych kradzionych rzeczy i nierozwiązanych spraw. A Oni tam w komendach bardzo lubią mieć wysokie statystyki wykrywalności (stąd też np polowania na pijanych cyklistów - bo jeden złapany to jeden skazany, a więc statystyka w górę).


Na przyszłość jednak pomyśl o u-locku. Linkę tnie się szybciej niż otwiera kluczykiem. A okazja, niestety, czyni złodzieja. No i oczywiście zanotuj numery ramy, może gdzieś oznacz rower w sposób tylko sobie znany...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Mar 2012, 23:08:49 »
Moim zdaniem wykrywalność kradzionych rowerów poprawiła by się gdyby strażnicy miejscy i policjanci na prawdę się do tego przykładali. To znaczy każda kontrola powinna zawierać sprawdzenie numerów ramy. Tymczasem w moim przypadku bilans wychodzi na minus.


- czerwiec 2010 potrącenie na Chałubińskiego x Koszykowej (mandat dla kierującej) - brak zainteresowania rowerem
- grudzień 2010 uślizg tylnego koła gdy przepuszczałem pieszego (dla mnie pouczenie) - sprawdzanie numeru ramy
- luty 2011 potrącenie na Placu Zbawiciela (mandat dla dziadka) - brak zainteresowania rowerem
- lipiec 2011 Inauguracja Lajt Roweru na Pl.Zamkowym (pouczenie za zaśmiecanie ??? ) - brak zainteresowania rowerami (było nas trzech)
- luty 2012 kontrola za jazdę obok siebie przy Pomniku Lotnika (bezradne pouczenie) - brak zainteresowania rowerami (jechałem z Pafką)

----------------------------------------------------------------
Zaczął się sezon. Są w Warszawie takie miejsca gdzie nie ruszając się z miejsca patrol miałby nieprzerwany strumień rowerzystów. I dajmy na to:
- poniedziałek, przez godzinkę czy dwie na Placu Na Rozdrożu,
- wtorek to samo tylko przy Pomniku Lotnika,
- środa to samo na Polu Mokotowskim przy Banacha... i tak dalej.
Przy okazji sprawdzanie numerów seryjnych telefonów komórkowych... czy to takie trudne zorganizować taki patrol? Niech i by to było raz w tygodniu.
Cholewa, rozmarzyłem się ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Mar 2012, 23:21:04 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Mar 2012, 23:52:12 »
Przy okazji sprawdzanie numerów seryjnych telefonów komórkowych... czy to takie trudne zorganizować taki patrol? Niech i by to było raz w tygodniu.
Cholewa, rozmarzyłem się ;D
Mi w ogóle marzy się jakiekolwiek przyłożenie do kontroli przestrzegania przepisów przez rowerzystów... no ale... faktycznie, marzenia...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Peugeot Aspin
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Mar 2012, 06:14:17 »
Moim zdaniem wykrywalność kradzionych rowerów poprawiła by się gdyby strażnicy miejscy i policjanci na prawdę się do tego przykładali. To znaczy każda kontrola powinna zawierać sprawdzenie numerów ramy. Tymczasem w moim przypadku bilans wychodzi na minus.

Ty się ciesz, ja jeżdżę niemal codziennie od 1994 roku i do dziś kontroli drogowej nie miałem. Także nie jesteś aż tak bardzo na minus ;)

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)