Autor Wątek: powolne działanie forum  (Przeczytany 7654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
powolne działanie forum
« dnia: 31 Paź 2011, 18:47:15 »
Od paru dni wyraźnie pogorszyła się prędkość działania forum. Moje subiektywne odczucie czy inni też tak mają? (testowane na Firefox/Chrome)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Paź 2011, 18:53:45 »
Owszem.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Paź 2011, 18:54:08 »
Coś się u Providera dzieje. Momentami forum w ogóle dziś nie działa, momentami strasznie muli, czasem trzeba się ponownie logować... generalnie pewnie tak będzie to środy, bo jak znam życie to teraz nieliczna ekipa ratuje problem prowizorycznie, a dopiero w dzień powszedni naprawa będzie porządna.

Wyraźnie walczą z czymś.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Paź 2011, 18:55:17 »
Zatem cierpliwie czekamy (teraz się polepszyło)  ;)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Paź 2011, 19:05:09 »
@Rincewind - niestety nawet gdybym wyłączył wyświetlanie obrazków w stopkach na niewiele by to pomogło.
Podejrzewam, że do środy rana nic się nie poprawi. Provider także musi dokonać prac serwisowych związanych z utrzymaniem serwerów na określonym poziomie.
Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość. :)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Paź 2011, 19:13:58 »
@Rincewind - niestety nawet gdybym wyłączył wyświetlanie obrazków w stopkach na niewiele by to pomogło.

No ale czy ja coś mówię ;) Nie wymagam rzeczy niemożliwych, dzielę się tylko spostrzeżeniami.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Paź 2011, 19:24:25 »
Stanley ile razy mam Ci mówić ze obrazy w stopkach są na zewnętrznym serwerze a ich zaladowanie to kwestia prędkości łącza użytkownika i szybkość renderowania kodu html przez przeglądarkę?
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Paź 2011, 19:26:02 »
Stanley ile razy mam Ci mówić ze obrazy w stopkach są na zewnętrznym serwerze a ich zaladowanie to kwestia prędkości łącza użytkownika i szybkość renderowania kodu html przez przeglądarkę?

lol :)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Paź 2011, 22:30:24 »
Stanley ile razy mam Ci mówić ze obrazy w stopkach są na zewnętrznym serwerze a ich zaladowanie to kwestia prędkości łącza użytkownika i szybkość renderowania kodu html przez przeglądarkę?
Maćkofff ile razy mam Tobie pisać że o tym wiem?
Jednakowoż zauważ że najpierw jest ładowana strona forum a potem do jej zawartości dociągane są obrazy z zewnętrznych źródeł, które są zawarte w jej traści. Co za tym idzie każde załadowanie obrazka trwa niezależnie od tego z którego jest pobierane serwera. I tak zanim załaduje się strona mija czas, zanim dociągnie obraz jeszcze trwa.
Provider wykonując prace na serwerach zazwyczaj ogranicza przepustowość dostępu do tego serwera na którym jest aktualnie wykonywana modernizacja. Tak jest robione w firmie w której pracuje. Zauważ że napisałem, że wyłączenie tego nic by nie pomogło. Nie wiem o co pianę toczysz ale wiem że robisz to niepotrzebnie, bez sensu i z niewłaściwą osobą, bo ani ja się nie dam sprowokować ani nie zamierzam ograniczać swobody użytkownikom forum. Narazie przywróciłem wcześniejszą funkcjonalność. Jak na przykład zdjęcie limitu na skrzynkach prywatnych wiadomości.
Maćkofff dlaczego Ty jesteś taki złośliwy?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lis 2011, 08:16:11 »
Maćkofff dlaczego Ty jesteś taki złośliwy?

Ja mam lepsze pytanie: Dlaczego Maćkofffie o tym piszesz nie w temacie, w którym trwała Wasza dyskusja na ten temat, lecz w przypadkowo wybranym innym temacie na forum?

I jak tu nie przenosić postów :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lis 2011, 08:49:56 »
[OT] Od przenoszenia postów [EOT] forum szybciej działać nie będzie. :P

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: powolne działanie forum
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lis 2011, 14:12:55 »
-Dlaczego Maćkofffie o tym piszesz nie w temacie, w którym trwała Wasza dyskusja na ten temat, lecz w przypadkowo wybranym innym temacie na forum?
Ależ Raffi, piszę w temacie :)  Ale zakończmy dyskusję, narazie mordu na podpisach pod postami nie będzie :P

Post Stanleya: http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1498.msg23120#msg23120

@Rincewind - niestety nawet gdybym wyłączył wyświetlanie obrazków w stopkach na niewiele by to pomogło.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.