Autor Wątek: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych  (Przeczytany 46211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Lip 2011, 12:53:21 »
raffi a mnie na swój wpuścisz? :P  ja mam powyżej 170 cm wzrostu ;D


@Drex i Storm, o co wy w ogóle się kłócicie? nie zachowujcie się jak małe dzieci, dajcie sobie na luz... każdy ma rower taki jaki lubi, żaden nie jest gorszy a ni lepszy od innego, jest poprostu inny...
« Ostatnia zmiana: 20 Lip 2011, 12:55:36 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lip 2011, 13:37:53 »
Najłatwiej to pogadać z którymś z nas po Masie. Ja, gdy się nie śpieszę i nie ciągnę przyczepki, zwykle problemów nie robię, by ktoś spróbował. Inni też. Kwestia tylko by rower pasował do Ciebie - na mój nie ma co wsiadać nie mając co najmniej 170cm wzrostu lub mając powyżej 80kg.

Ewentualnie pozostaje zawsze coroczny zlot poziomów na początku września. Na 40-50 rowerów, któryś na pewno będzie Ci pasował :-)

Raffciu, próbowałam jechać na rowerze Storma - porażka  ;) (tzn. moja próba, nie rower Storma). Ale nauczyć się jeździć na poziomce to jeden z celów, jakie sobie wyznaczyłam na czas, kiedy a) wyleczę kolano. b) uzbieram kasę, bo nauka wymaga regularności... a żerować regularnie na cudzych rowerach nie za bardzo się da...
Mam ponad 170 cm wzrostu i ważę dużo mniej niż 80 kg, więc damy radę ;) Dzięki!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lip 2011, 14:05:27 »
Mackensen - Z tym kolanem to się chwilowo do żadnego pozioma nie zbliżaj. Poziomki mają to do siebie, że człowiek podświadomie zaczyna na nich jeździć bardziej siłowo (mniej kadencyjnie), co przy niedoleczonym i bolącym kolanie NIE jest dobrym pomysłem. Jak już kolano wyleczysz - zapraszam. Chyba, że bardzo chcesz już teraz (i jeżeli spełniasz warunki wzrostowo-wagowe) i nie przeszkadza Ci kolano - wtedy albo po Masie, albo po Przedmasówce możemy pojechać na jakiś placyk i spróbować Cię nauczyć.
A rower Storma... jeżeli masz na myśli jego poprzedni rower (Żółtka) to...dyplomatycznie nie powiem o nim ani słowa ;)

Mysh, Ty się nie kwalifikujesz na mój poziom z racji na wagę :P Po prostu był liczony pode mnie i mógłby nie wytrzymać tych dodatkowych kilogramów tak jak Twoja ośka. Ale może inni poziomkowicze ...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lip 2011, 14:18:50 »
Z tym kolanem to ja nawet nie chodzę normalnie na własnych parapodiach, a co dopiero mówić o pedałowaniu na jakimkolwiek rowerze... w ogóle to się martwię, że przymusowe bezrowerze może potrwać dłużej niż półtora miesiąca określone przez lekarza, u którego byłam ostatnio. Przez różne perturbacje losowe odwleka mi się też USG, miałam mieć wczoraj, ale się spóźniłam 10 minut i lekarka nie chciała mnie już przyjąć. Ta cholerna niepewność mnie dobija :(

EDIT: Ewentualnie pozostaje jeszcze poziomy handbike ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Lip 2011, 15:10:32 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lip 2011, 14:53:17 »
Raffi ja ważę tylko 80,1 kg tak bez jaj :P


Co do innych poziomek to raczej nikt nie robi jeżdżących czołgów na 1,9 m. Ale jak się wreszcie wezmę to sobie sam skręcę :)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lip 2011, 15:34:55 »
Raffi ja ważę tylko 80,1 kg tak bez jaj :P


Co do innych poziomek to raczej nikt nie robi jeżdżących czołgów na 1,9 m. Ale jak się wreszcie wezmę to sobie sam skręcę :)
Nie bądź taki pewien. ;)

Co ciekawsze, powstało również kilka prototypów.
 
 
 
A tak bardziej przyziemnie:

I żeby nie było. To jest ROWER.
Wyobraźnia konstruktorów poziomek, nie zna granic.

 
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lip 2011, 16:28:56 »
a to git to powiedz mi że ktoś jeszcze tutaj w wawie ma poziomke co nie boi się na nią wsadzić 110 kg nosorożca  :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lip 2011, 16:39:29 »
Raffi ja ważę tylko 80,1 kg tak bez jaj :P

Przepraszam za bezpośredniość: A z jajami to ile? ;)

Co do innych poziomek to raczej nikt nie robi jeżdżących czołgów na 1,9 m.

Yes, We can.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lip 2011, 16:40:17 »
Są poziomkersi, co mają rowery na ramach stalowych. Może takie cuś udźwignie nosorożca ;)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lip 2011, 19:24:57 »
@Makenzen, umówmy się, że Ty nie chciałaś jechać, ale ruszyć ;)
Co do zbliżania się do poziomek - Raffi ma rację. Jak najdalej, bo zdecydowanie poziom zachęca do skorzystania z siły.
A ta lekarka od USG to..... świnia. Nic dziwnego, że wszyscy klną tak na NFZ...


@Raffi - to było na SLR. Żółtek od 1417km stoi w garażu bez przedniego koła i czeka na swoją kolej... I obawiam się lub się też cieszę, że to co go spotka to... przerobienie. Tylko jeszcze nie wiem na co i jak ;) I nie narzekaj na Żółtka, bo po wsadzeniu 20" widelca z przodu naprawdę mi się fajnie na nim jeździło :)


Co do ram stalowych - @MYSH - ODDAM Ci ramę do LWB. Spokojnie Cię wytrzyma MYSH ;)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lip 2011, 19:40:32 »
Żółtek od 1417km stoi w garażu bez przedniego koła i czeka na swoją kolej... I obawiam się lub się też cieszę, że to co go spotka to... przerobienie. Tylko jeszcze nie wiem na co i jak ;)

Polecam przerobić na żyrandol, bo aluminiowe żyletki zbyt szybko się tępią ;)


A tak poważniej - on od początku miał geometrię od czapy, nie na twój wzrost. Z fotelika do matki ziemi było tak daleko, że nawet ja pewnie miałbym problem dosięgnąć. Także dobrze, że przesiadłeś się na SLR. Zresztą sam pewnie najbardziej czujesz tą zmianę.


No i, jakby to Drex powiedział, teraz jesteś Najprawdziwszy [TM]:) Sorry, nie mogłem się powstrzymać, tak mi humor poprawił Trupek.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Lip 2011, 19:49:25 »
Nie Stormie, nie będę się umawiać na coś, co jest bardziej korzystne dla Ciebie niż dla mnie :P ;)
A ta lekarka od USG to..... świnia. Nic dziwnego, że wszyscy klną tak na NFZ...
Ale ja u niej byłam prywatnie... (sic!)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Lip 2011, 20:39:14 »
Najłatwiej to pogadać z którymś z nas po Masie. Ja, gdy się nie śpieszę i nie ciągnę przyczepki, zwykle problemów nie robię, by ktoś spróbował. Inni też. Kwestia tylko by rower pasował do Ciebie - na mój nie ma co wsiadać nie mając co najmniej 170cm wzrostu lub mając powyżej 80kg.


skąd ten fetyszyzm odn. ustalania rozmiaru ramy na podstawie wzrostu? Nawet w poziomce chodzi o odległość tyłka od korby, a do tego służy długość nóg - nie do końca zależna od wzrostu. (Przykładowo, jeżdżę na ramie 55cm, polecanej dla "wzrostu" 174-182, mając 168. I mi z tym dobrze)

storm

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Lip 2011, 21:12:03 »
@Lakiana - sorry, ale nie. Zwłaszcza w poziomie, rama musi być dopasowana jeszcze bardziej, gdyż:
- liczy się odległość tyłka od supportu, ale nie chodzi o "jakąś_tam_odległość" - ale konkretnie o X-SEAM (kto nie wie, niech wrzuci w Gugla bo tłumaczyć za długo). I ta odległość jest chyba raczej inna niż odległość od tyłka do pięty (minus ugięcie delikatne nogi w kolanie) w pionowcu
- wielkość fotelika (dla Makenzen mój fotelik był za mały)
- pochylenie fotelika (+ ew. zagłówek)
- odległość tyłka od ziemi (z czym ja miałem problem o którym wspomniał Raffi)
- geometria ramy - roweru jako taka z ustawieniem odleglości między kołami, umiejscowieniem fotelika a supportu na niej
- kąty główki ramy - prowadzenie roweru
- ustawienie kierownicy względem prowadzącego + możliwość jej składania (w tym odległość główki ramy od fotelika!)
Itd. Niestety, ale poziom NIE JEST rowerem pionowym. Na szczęście. :D I wielkie szczęście, że pozioma można sobie zamówić i jest zrobiony pod zamawiajacego, a nie wytrzepany z serii jak setki tysięcy innych ram dopasowanych do "przeciętnego Kowalskiego/Smitha"
Ja osobiście przesiadłem się z 60cm odległości tyłka od ziemi w Żółtku (VG3 Velogica) na 45cm (SLR Velogica) i to jest piekło a niebo. Jak do tego jeszcze dodam nieco bardziej pochylony fotelik, nieco wyżej support - już uzyskuję bardziej opływowe kształty całości. Więc @Lakiana - zmiennych jest o wieeeleee więcej niż w pionowcu :)


P.S. A zresztą podam na tacy linka do informacji jak pomierzyć X-Seam:
http://www.utahtrikes.com/playvideo-23.html

« Ostatnia zmiana: 20 Lip 2011, 21:14:00 wysłana przez storm »

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Lip 2011, 22:50:10 »
A ja bym chciał się przejechać poziomem, już od dawna mnie ten temat kręci. Mam 181 cm, ważę ok. 75 kg i mam proporcjonalnie do ciała dłuższe nogi niż nie jedna kobieta :P Mógłby ktoś zaprezentować ten magiczny sprzęt?