Autor Wątek: Miesiąc do podwyżki cen biletów.  (Przeczytany 42532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aethor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #120 dnia: 27 Lut 2013, 13:01:49 »
Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale większość uwag (żalów) do komunikacji miejskiej, które wypisujesz to uwagi do jej użytkowników czyli zwykłych mieszkańców naszego pięknego kraju. Śmiem wątpić w to, że zarządzający transportem publicznym są w stanie wpłynąć na higienę i kulturę osobistą pasażerów.

A

Kenneth

  • Gość
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #121 dnia: 27 Lut 2013, 13:12:09 »
@Aethor - widzę to trochę inaczej. Była jakiś czas temu akcja, aby ustępować starszym osobom miejsca siedząca. I ona przyniosła pewne skutki.
Wystarczy wykonać plakaty, ponaklejać w odpowiednie miejsca w środkach komunikacji miejskiej i problem też się da po części rozwiązać. Ludzie sami zaczną zwracać uwagę na to czy śmierdzą czy nie, moze zaczną się wąchać - a może nawet trafią się ludzie, którzy zwrócą uwagę innym.
W końcu - płacący bilety nie płacą za jazdę w brudzie i smrodzie - tylko w czystym i niesmierdzącym pojeździe.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #122 dnia: 27 Lut 2013, 13:20:36 »
Śmiem wątpić w to, że zarządzający transportem publicznym są w stanie wpłynąć na higienę i kulturę osobistą pasażerów.

Pewnie że nie są na to w stanie wpłynąć.
Ścisk i zapachy w ''zbiorkomie'' są przeraźliwie porażajace.
I To są kolejne argumenty dlaczego Zawsze wybiorę rower w najbardziej nawet niesprzyjających warunkach.  atmosferycznych  - i wcale nie dla jakiejś oszczędności.
A do tego ''pokręcę'' sobie trochę - a na niektórych miejskich podjazdach powyprzedzam niektóre samochody.
A to jest dla mnie sama radość i rowerowa satysfakcja    :)    .

Kenneth

  • Gość
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #123 dnia: 11 Mar 2013, 09:59:54 »
To co dzisiaj zobaczyłem w wykonaniu pracowników PKP to jest po prostu szczyt chamstwa.

Poranek, peron w Ożarówku. Przyjeżdża pociąg do Błonia. Stanął. O, rowerzysta... Wjechał na peron, podbiega do czoła pociągu, do I drzwi i... W chwili kiedy drzwi się (same) zaczynają zamykać, on próbuje przyspieszyć, rzuca się i... poślizg, upada na peron. CENTYMETRY od krawędzi peronu. Mało brakowało aby wpadł między pociąg a peron!
Kątem oka widzę, ze wszystki drzwi się zamykają, ale tego pasażera na pewno zobaczył już kierpoć i coś zrobi, pewnie czekają aż wsiądzie, więc krzyczę do gościa, aby nacisnął guzik i wsiadł (udało mu się wstać) i... W tej samej chwili widzę jak pociąg powoluuuutku i majestatycznie rusza do przodu i odjeżdża...

Jak dla mnie - CHAMÓWA NA MAKSA. Że nie mogli nic zrobić?! Bzdura - mogli poczekać aż wsiądzie! Dosłownie 20-30 sekund ich nie zbawi!

I za takie traktowanie - my za to płacimy. Tfu!
Pociąg KM 90480 - w Ożarowie planowo o 7:59, na moim zegarku 8:01. Co za spóźnienie! Dwie minuty! I jeszcze stanie kolejną minutę... nieeee! Absolutnie! lepiej jechać dalej i nie patrzeć na nic dookoła. I rozjeżdżać co się tylko da. Bo minuta jest ważniejsza niż pasażer, za którego pieniądze się jeździ... :>>>>>>>

Offline green_green_yellow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #124 dnia: 22 Kwi 2013, 15:19:24 »
Cytuj
Była jakiś czas temu akcja, aby ustępować starszym osobom miejsca siedząca. I ona przyniosła pewne skutki.

Jakie?...

Kenneth

  • Gość
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #125 dnia: 22 Kwi 2013, 17:29:43 »
Takie, że obecnie widzę znacznie więcej młodych ludzi, którzy sami podnoszą swoje szacowne 4 litery i ustępują miejsca starszym lub tym, którzy na to zasługują w inny sposób.

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #126 dnia: 23 Kwi 2013, 18:49:26 »
Były też naklejki z rysunkiem dziadka, kobiety w ciąży i z napisem proszę ustąp mi miejsca. Uważałem to za dobry pomysł bo nie zawsze idzie się domyśleć że ktoś tego potrzebuje. Zresztą jak ktoś prosi to od razu chętniej się ustępuje niż jak cię trąca torbą i mamrocze o braku kultury.

No ale najwyraźniej komuś to przeszkadzało i doszedł do wniosku że skoro "się należy" to nikt tu prosić nie będzie. I już tych nalepek nie ma.

Miałem okazję obserwować zjawisko bo jak miałem obojczyk w gipsie to mnie mochery wielokrotnie trykały a jak odsłoniłem gips to nawet nie przeprosiły. A tak bym spokojnie odpowiedział że sorry ale nie bardzo mogę ale może ktoś obok ustąpi i pewnie by ktoś ustąpił i by było miło i sympatycznie. A tak dziad poszedł przepychając się chamsko i bez słowa dalej.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #127 dnia: 23 Kwi 2013, 22:41:07 »
wiadomo kultury wymaga się od dwóch stron... ogólnie bzdura że młodzi nie ustępują ;] wiadomo są wyjątki potwierdzające regułę
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #128 dnia: 24 Kwi 2013, 02:45:11 »
Ustępują  miejsce, ale na pewno nie jakoś bardzo licznie - wystarczy się przejechać metrem - Mam wrażenie że w dzisiejszych czasach młodzież jest raczej - i to już na samym życiowym starcie -  podmęczona swoim coraz dłuższym i niezwykle barwnym życiem     :)     .
 
Kiedyś nie było do pomyślenia aby nie ustąpić miejsca starszej osobie czy kobiecie w ciąży...
Teraz jest z tym bardzo różnie...

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Miesiąc do podwyżki cen biletów.
« Odpowiedź #129 dnia: 16 Lip 2013, 13:48:45 »
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,miasto-traci-na-biletach-spadla-sprzedaz-i-wplywy,93279.html

Bardzo mi się podobają wyniki ankiety:
Cytuj
Po podwyżce cen biletów...
28% 1477... nic się dla mnie nie zmieniło -...
41% 2147... jeżdżę samochodem
31% 1599... jeżdżę rowerem