Inne sprawy rowerowe > Sprzęt

Opony na sezon zimowo-wiossenny

(1/1)

Peszkin:
Cześć.

Na co dzień jeżdżę rowerem typu cross, aczkolwiek "przezimowałem" jak co roku, odpuszczając sobie przejażdżki ze względu na pogodę warunki itp.
Jednak ze względu na finanse chciałbym wrócić do mojego maleństwa trochę szybciej :)
Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś sprawdzone (model / typ) opony, które pozwolą mi w miarę bezpiecznie jeździć w aktualnym okresie? Śniegu jak wiadomo nie ma dużo, ale co chwila albo spada taka mieszanka deszczu ze śniegiem albo jest po prostu mokro, przez co ślisko.
Dziękujęęę!

SeBeQ:
Gdzie i po czym masz zamiar jeździć? Jaki rozmiar opony szukasz, bo rower typu cross to obecnie niewiele mówi? A po pierwsze czego oczekujesz od "opon, które pozwolą Ci w miarę bezpiecznie jeździć w aktualnym okresie"? To, że jest mokro, a przez to ślisko i dodatkowo mamy temperatury jakie mamy, to należy uważać jak się śmiga. Do roweru nie ma opon wiosennych, które jakoś extra zapobiegają poślizgom - wystarczy woda i asfalt czy wymalowane farbą pasy na jezdni, że o błocie w terenie nie wspomnę. Na rower, poza oponami z kolcami, nie ma opon stricte sezonowych (mogą za to być do trenażera). Niektóre mieszanki lepiej znoszą podwyższoną wilgotność ;D porównując je do Taniego Wyrobu Oponopodobnego...
Aczkolwiek należy pamiętać, że to nie jest szeroka na 20cm opona do auta i fizyka jest nieubłagana dla milimetrowych (góra centymetrowych) wartości styku opony rowerowej z podłożem :P

zielona:
Witam. Podpinam się pod pytanie. Posiadam cube trekinga z oponami schwalbe spider active 40x622. Na jakie mogę zmienić żeby mieć lepszą przyczepność?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej