Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Białołęka, Praga Północ, Targówek

Prace wzdłuż Starzyńskiego (koło Zoo)

(1/4) > >>

kocio:
Od ponad tygodnia droga koło Zoo od Mostu Gdańskiego do Ronda Starzyńskiego jest gruntownie remontowana - zerwano nawierzchnię, a dziś jeszcze się przekonałem, że teren robót się rozszerzył aż do przejazdu przez Starzyńskiego.

Wkurzyłem się już wcześniej, bo wykonawca nie pofatygował się z wyznaczeniem objazdu i wysłałem zgłoszenie na 19115 - od strony ronda był tylko znak o zwężeniu drogi i nic więcej, choć faktycznie to było całkowite zamknięcie i fragment dało się objechać jedynie po trawniku. A teraz jest jeszcze gorzej, bo nagle nie wiadomo nawet jak przejechać ulicę!

Czy ktoś ma jakieś informacje, co tam się dzieje i jak długo to ma potrwać? Byłbym wdzięczny także za interwencje w tej sprawie, bo są już miejsca w Warszawie, gdzie objazd dla rowerów jakoś dało się uczciwie wytyczyć, więc dlaczego akurat nie na tym - dość uczęszczanym - szlaku?

oelka:
Według pełnomocnika prace mają potrwać koło 3 tygodni.

Raffi:
Co do objazdu - no nie ma, ale temat jest prosty.

Jadąc od mostu lub wzdłuż ZOO, dojeżdżasz do tej jezdni po lewej od ddr i walisz nią do Starzyńskiego. Zależnie od pory dnia jest tam albo pusto, albo wszystko tak stoi, że jedzie się bezstresowo. Mogli by tylko dać jakąś tabliczkę i sprawa byłaby w zasadzie zamknięta.

DUŻO gorzej jest w drugą stronę - jadąc od Starzyńskiego do mostu/Wybrzeża. Kto jedzie od Jagiellońskiej z północy, może wcześniej pociąć jezdnią na Wybrzeże, jeszcze przed rondem Starzyńskiego - ale musi mieć kryształową kulę i wiedzieć o nieprzejezdności ddr. Kto jedzie od południa i ma zmysł jasnwidzenia, może pojechać do Ratuszowej (choć nie każdemu się opłaci - dla tych z Hallera to mocno naokoło) i wzdłuż płotu zoo. Ale ci co jadą z ulicy Starzyńskiego (np. z Targówka) nie mają już żadnej sensownej alternatywy - zostaje im albo jezdnia (ale z niej trudno do zoo i na Wisłostradę zjechać), albo chodnik (nielegalnie), albo ostre zwiedzanie od Starzyńskiego do Ratuszowej i wzdłuż zoo. Ja osobiście ciąłbym jezdnią wprost na Gdański, ale zdaje sobie sprawę, że wiele osób tej opcji nie wybierze, bo się boi. Natomiast nie bardzo mam pomysł którędy miałby być prowadzony dla tych ludzi sensowny objazd.

kocio:
Właśnie dziś przetestowałem, że najzupełniej sensowny i prosty objazd byłby chodnikiem idącym górą - nawet da się nań podjechać tym samym obniżonym krawężnikiem, który prowadził prosto. W tej chwili jednak jest to skrót na dziko, ale jeśli nie korzystać z jezdni, to każda opcja będzie "na dziko"...

Na szczęście widzę, że na terenie robót jest już wylana część asfaltu.

oelka:
Remontowana ma być całość przejazdu od dolnego poziomu Mostu Gdańskiego do ronda, więc może to nie być jeszcze koniec utrudnień.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej