Autor Wątek: Obozowa - apel do wolskich cyklistów  (Przeczytany 13937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Maj 2014, 11:24:34 »
Radni Woli strikes back, w lokalnej prasie. To tak jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości na kogo nie powinien głosować w nadchodzących wyborach na Woli:

http://tustolica.pl/przebudowa-obozowej-zly-projekt-jedynie-slusznych-dogmatow_67373
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Maj 2014, 15:32:05 »
Stanisław Anioł wiecznie żywy.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Cze 2014, 07:46:35 »
Tak się zastanawiam: może powinniśmy zorganizować swoje spotkanie z mieszkańcami okolicy Obozowej? Z zaproszeniem przy okazji kogoś z TW.

Po przeczytaniu wypowiedzi radnego Bartnika (a może p. Wojciecha Bartnika, bo nie wiem, czy to jest prywatnie czy w ramach pracy) dotyczącej spotkania z mieszkańcami mam bowiem wrażenie, że spotkanie to polegało na tym, że rada wychwaliła swoją decyzję, zapewniła sobie jej uzasadnienie i tyle. Wnioskując po treści wypowiedzi w TuStolica, uzasadnienie to ograniczyło się do kwestii pasów rowerowych i tragedii związanej ze "zwężeniem" Obozowej. Szczególnie dziwią mnie wieści o listach z głosami poparcia. Ogólnie ludzie są bardzo pasywni. Jeżeli więc z własnej woli zaczynają wysyłać listy, to ja zaczynam się zastanawiać, co musiało zostać przedstawione na tym spotkaniu i przed jakim to wielkim "zagrożeniem" radni uchronili mieszkańców, że zasłużyli sobie na taki odzew.

Mam jednak mizerne doświadczenie w organizowaniu spotkań w sferze publicznej, więc sam tego nie ruszę: będę potrzebował włączenia się kogoś, kto ma praktyczne doświadczenie w tej kwestii.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Cze 2014, 11:26:32 »
Podrzucę może pomysł - skontaktować się z Biurem pełnomocnika rowerowego przy ZTM. W ostateczności zostali tam powołani ludzie do reprezentowania nie tylko rowerów Veturillo . W moim doświadczeniu są tam w miarę skuteczni . 

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Cze 2014, 21:10:13 »
Ale tak się składa, że ja w tej sprawie nie ze strony rowerowej. Wyżej już wypowiadałem się na temat mojego stosunku do pasów rowerowych na Obozowej. Ich obecność w tym miejscu jest mi potwornie wszystko jedno. Także dlatego chciałbym widzieć kogoś z WMK na takim spotkaniu: ja sam nie będę darł w drzwiach koszuli w walce o te pasy.
« Ostatnia zmiana: 20 Cze 2014, 21:11:18 wysłana przez biały »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Cze 2014, 15:11:49 »
"Biały" - nie pierwszy rok jesteś z masą (przynajmniej mi się wydaje) , i niestety nie wiesz że Masa to Ty , ja i inni co zechcą przyjechać i razem pojeździć po ulicach . To że Masa ma zabezpieczenie to cud, nikt nic z tego nie ma , a niektórzy nawet opie... od zawiedzionych co to chcieli zaszarżować a jakiś nawiedzony z zabezpieczenia ,nie pozwolił mu , lub zwrócił uwagę ze w tłumie nie jeździ się na jednym kole. Owszem powinniśmy się wspierać , ale z tym jest różnie tak jak z frekwencją na masach . Powoli niestety co i raz mniej uczestników i co i raz z większymi wymaganiami. Wszyscy by chcieli żeby im Masa coś zrobiła -dała a sami nawet nie chcą się po masie przyznawać że brali w tym udział. Mając takie poparcie to niestety tam gdzie się pokazujemy od razu wylewają na nas pomyje , bo to rowerzyści to , bo to tamto , aż uszy więdną . Wyobraź sobie że około 50 % mają racje -sam na co dzień doświadczam inteligencji niektórych rowerzystów i mimo tego jestem w masie już ponad 7 lat . Pomimo wieku ,dalej wierzę że coś można zmienić (stary i naiwny) ,nawet koledzy w pracy  naśmiewają się że" za gówniarzy d...nadstawiam." Pomimo tego nie szukam wsparcia (na siłę) i sam staram się rozwiązać problemy rowerowe na swojej dzielnicy (Ochota) . Wierz mi tam też można walić głową w mur, i często to robię . Swoją "gębą" firmuję  wniosek partycypacyjny na Ochocie np. Pasy rowerowe na Korotyńskiego . Uważam że tam całkiem nieźle się jedzie na ulicy bez pasów , ale inni rowerzyści naciskali . Nawet na złość burmistrzowi którego ze 2 lata temu prosiłem aby nie robił ścieżki na Szczęśliwickiej  i niestety zrobił (krętą , z wieloma przejściami dla pieszych, słupkami na zakręcie i piękną zadaszoną bramą do budynku PKP) . Na domiar złego postawił na ulicy zakaz jazdy rowerom. Teraz buduje (przerabia ) chodnik wzdłuż Drawskiej w parku Szczęśliwickim 500 metrów za 360 tysięcy. Chodziłem na komisje i niestety g.... . Tyle nas się słuchają , rok przed wyborami i muszą coś pokazać ,więc robią to co najłatwiej i przy czym można po manipulować .Na te komisje chodzę nie jako Masa -tylko jako jeden z działaczy i tylko tyle mogę. Niestety widać na Woli nie ma kogoś z Masy kto by się interesował lokalnie, albo dawno już poległ , bo to w walce z różnymi oszołomami z lobby samochodowego można się wypalić . Tak więc jak lokalni ludzie nie skrzykną się ,to co może obcy?

Offline forrest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Lis 2014, 21:47:35 »
http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/ruch-na-obozowej-konsultacje-na-temat-zmiany-organizacji-ruchu

Myślę, że warto jeszcze w ostatniej chwili napisać im jak najwięcej listów, żeby zrobili pasy rowerowe między wiaduktem linii kolejowej nr 20 a skrzyżowaniem z ulicą Płocką.
Oni tam wymalowali obok ulicy planowany DDR - skoro mają miejsce na DDR, więc mogą je przeznaczyć na normalny pas rowerowy na przebudowywanej jezdni.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Lis 2014, 22:36:21 »
Warto, warto wysyłać, popierać pasy rowerowe, krzyczeć na wszystko co uniemożliwia ich powstanie. To ostatnia prosta - możemy albo się spiąć, napisać kilka maili/listów i pasy wygrać, albo olać i zostać z niczym.

Ja już napisałem i wysłałem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Lis 2014, 15:01:21 »
Zgodnie z obwieszczeniem PKW, Marek Bojanowicz nie został radnym. Wojciech Bartnik jednak się dostał :(.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lis 2014, 19:43:40 »
A jak się nazywał ten oszołom który przyznał się że coś inaczej "pod stołem" uzgadniali ?- w drugim terminie konsultacji? Był urzędującym radnym i z "jakiej stajni pochodził"-tfu partii?

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Lis 2014, 07:35:05 »
Nie chcę nikomu wkładać do ust obcych słów, ale jeżeli dobrze jeszcze pamiętam, to chyba właśnie Marek Bojanowicz wyskoczył na środek sali z tym "dżentelmens agriment" między Radą Woli a TW. Jeżeli to było w momencie, gdy zaczęliśmy komentować, że radnych nie ma i wyszedł z "są, są", to tak - właśnie on. Ten wątek był też zresztą poruszany na pierwszym spotkaniu.

Obecnie (przedtem chyba był gdzie indziej) siedzi w stajni Platformy Obywatelskiej. Mówimy jednak o radnych, więc bez przesady z tymi partiami. To nie sejm, żeby przynależność miała aż tak ogromne znaczenie. Większość radnych i prezydentów miast podciąga się pod taką lub inną partię bez większego zaangażowania w ogólnokrajowy wizerunek partii. Ot, taki dodatkowy napęd na wybory. Panowie Bojanowicz i Bartnik równie dobrze mogliby startować z PSLu, PiSu czy SLD z identycznym programem.
« Ostatnia zmiana: 24 Lis 2014, 07:38:14 wysłana przez biały »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Lis 2014, 08:58:35 »
Krótko bo schodzimy na politykę ,a tego nam nie wolno . Ma znaczenie ,bo gdyby tylko za własne pieniądze robiłby kampanie, to może wypiąć się na swoich mocodawców , a gdy ma poparcie jakieś dużej sekty to ma zobowiązania . Widziałeś gdzieś ludzi bezinteresownie popierających swoje "Guru"?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Lis 2014, 11:09:35 »
Krótko bo schodzimy na politykę ,a tego nam nie wolno .

Wolno, wolno. Nawet trzeba. Jeżeli w jakiejś dzielnicy problem ma konkretne nazwisko, to dobrze jest je znać - a tak jest z Wolą i Obozową.

To nie mityczni miszkańcy sa przeciwko. To kilku radnych robi burze gówna, uwala dobry projekt Tramwajów Warszawskich i próbuje na tym doraźnie zbijać kapitał polityczny strasząc mieszkańców, że rowery wszystko rozjadą, auta uciekną z Obozowej na małe uliczki i ogólnie to nastąpi armagedon.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Lis 2014, 11:16:17 »
Najgorzej jest to że ludzie to kupują i zawzięcie bronią starego stanu (jaki był) bojąc się że im ściany popękają -tak jak jedna opowiedziała że jej styropian po ociepleniu popękał od ruchu ulicznego :o A wszystkiemu są winni cykliści i "bikiniarze" ;D

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obozowa - apel do wolskich cyklistów
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Lis 2014, 12:31:00 »
Zmiana terminu spotkania podsumowującego!