Autor Wątek: Co zgłosiłem w pismach  (Przeczytany 40952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Maj 2012, 08:07:13 »
Gromanik jakiś czas temu zrobił na forum taką dość spektakularną listę. Poszperaj, tam były chyba wszystkie co bardziej miodne instytucje ;-)
   Jest w wątku o dylatacjach, jeśli to o tą list chodzi >>>klik
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2012, 08:08:17 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Maj 2012, 10:55:07 »
Jest w wątku o dylatacjach, jeśli to o tą list chodzi >>>klik

O tą, o tą. Nie mogłem jej znaleźć. Dzięki.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Maj 2012, 18:55:12 »

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Maj 2012, 00:14:40 »
Jeżeli ktoś chce się pośmiać, to pani Agnieszka Krysiak, czyli koordynator ds. rowerowych dz. Włochy stwierdziła dziś, że jeżeli chcę coś zaproponować ZDM-owi to powinienem przyjść z podstemplowanym projektem, gotowym do realizacji, wtedy na pewno by się zgodzili. Ogólny wydźwięk rozmowy z nią jest taki, że "Co ja w ogóle się odzywam, i jeszcze liczę na odpowiedź od ZDM."

A wydawała się miła...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Maj 2012, 09:27:00 »
Jeżeli ktoś chce się pośmiać, to pani Agnieszka Krysiak, czyli koordynator ds. rowerowych dz. Włochy stwierdziła dziś, że jeżeli chcę coś zaproponować ZDM-owi to powinienem przyjść z podstemplowanym projektem, gotowym do realizacji, wtedy na pewno by się zgodzili. Ogólny wydźwięk rozmowy z nią jest taki, że "Co ja w ogóle się odzywam, i jeszcze liczę na odpowiedź od ZDM."
A wydawała się miła...

No to będziesz musiał zrobić małą pacyfikację pismami ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Maj 2012, 11:24:13 »
Zobaczę, co może zrobić "Koordynator ds. Transportu Rowerowego". Poprosiłem panią Krysiak o interwencję w sprawie krawężników na przejazdach rowerowych. Zobaczymy, czy odpowie, że nie może czy coś zrobi.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Maj 2012, 11:33:28 »
@Mhrok
W jakim sensie poprosiłeś? Telefonicznie? Jeśli tak, to uzupełnij swoją prośbę o pisemny wniosek.

@ogólnie
Czy jest przepis regulujący dopuszczalną wysokość krawężników na przejściach dla pieszych? - na przykład w kwestii dostosowania przejść do potrzeb osób niepełnosprawnych?
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #67 dnia: 24 Maj 2012, 11:36:15 »
Poprosiłem w formie pisma, telefonicznie to nic się w urzędzie nie załatwi. A podkładkę zawsze warto mieć, że się prosiło.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #68 dnia: 24 Maj 2012, 14:11:19 »
@ogólnie
Czy jest przepis regulujący dopuszczalną wysokość krawężników na przejściach dla pieszych? - na przykład w kwestii dostosowania przejść do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Tak wprost to chyba nie, ale jest:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. § 1 ust 3 i § 165.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2012, 14:15:21 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #69 dnia: 24 Maj 2012, 18:55:20 »
Jeżeli ktoś chce się pośmiać, to pani Agnieszka Krysiak, czyli koordynator ds. rowerowych dz. Włochy stwierdziła dziś, że jeżeli chcę coś zaproponować ZDM-owi to powinienem przyjść z podstemplowanym projektem, gotowym do realizacji, wtedy na pewno by się zgodzili. Ogólny wydźwięk rozmowy z nią jest taki, że "Co ja w ogóle się odzywam, i jeszcze liczę na odpowiedź od ZDM."
A wydawała się miła...

No to będziesz musiał zrobić małą pacyfikację pismami ;)

Jakby było potrzebne jakieś wsparcie formalne postaci z ddosowania nieogarniętego urzędnika służę pomocą.

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #70 dnia: 28 Maj 2012, 19:56:03 »
Tak wprost to chyba nie, ale jest:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 2 marca 1999 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. § 1 ust 3 i § 165.

To bardzo dobre paragrafy jako podstawa do egzekwowania działań w zakresie krawężnikonaprawstwa. Z bardziej szczegółowych jest jeszcze § 127.10, odnoszący się co prawda bezpośrednio do wysp, ale powtarzający za § 45, że absolutnie maksymalna wysokość uskoku w ramach chodnika (w tym wypadku w formie przejścia przez wyspę rozdzielającą) to 2 cm.

Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Cze 2012, 18:52:36 »
Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić, czy przekazanie mojego pisma z ZDM do ZRiKD powinno nastąpić w ciągu siedmiu dni czy 30?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Cze 2012, 19:38:38 »
Ktoś jest mi w stanie wyjaśnić, czy przekazanie mojego pisma z ZDM do ZRiKD powinno nastąpić w ciągu siedmiu dni czy 30?

Dodaj sobie do ulubionych, nieraz Ci się przyda: http://www.lex.pl/akt-prawny/-/akt/dz-u-00-98-1071-u

Cytuj
Art.243.Jeżeli organ, który otrzymał wniosek, nie jest właściwy do jego rozpatrzenia, obowiązany jest w ciągu siedmiu dni przekazać go właściwemu organowi. O przekazaniu wniosku zawiadamia się równocześnie wnioskodawcę.

No chyba, że nie złożyłeś wniosku, a np podanie (nie mam pojęcia czym się różni jedno od drugiego). Wtedy:

Cytuj
Art.65. § 1. Jeżeli organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono, jest niewłaściwy w sprawie, niezwłocznie przekazuje je do organu właściwego, zawiadamiając jednocześnie o tym wnoszącego podanie. Zawiadomienie o przekazaniu powinno zawierać uzasadnienie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Cze 2012, 19:45:17 »
Cytuj
Art.243.Jeżeli organ, który otrzymał wniosek, nie jest właściwy do jego rozpatrzenia, obowiązany jest w ciągu siedmiu dni przekazać go właściwemu organowi. O przekazaniu wniosku zawiadamia się równocześnie wnioskodawcę.
Właśnie o ten punkt mi chodzi. Sytuacja w przypadku niewłaściwego organu jest prosta jasna i przyjemna. Czy jeżeli ZDM musiał podjąć decyzję i dopiero przesłać dalej pismo to nie jest to takie proste przekazanie tylko już odpowiedź? Z drugiej strony ja jestem tylko "DW" więc powinno być jednak te 7 dni.
A było tak:
Moje pismo 30.04
Tresć odpowiedzi: 31.05
pieczątka na kopercie: 6.06
Od listonosza dostałem 15.06

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Cze 2012, 20:12:42 »
Cytuj
Art.243.Jeżeli organ, który otrzymał wniosek, nie jest właściwy do jego rozpatrzenia, obowiązany jest w ciągu siedmiu dni przekazać go właściwemu organowi. O przekazaniu wniosku zawiadamia się równocześnie wnioskodawcę.
Właśnie o ten punkt mi chodzi. Sytuacja w przypadku niewłaściwego organu jest prosta jasna i przyjemna. Czy jeżeli ZDM musiał podjąć decyzję i dopiero przesłać dalej pismo to nie jest to takie proste przekazanie tylko już odpowiedź? Z drugiej strony ja jestem tylko "DW" więc powinno być jednak te 7 dni.
A było tak:
Moje pismo 30.04
Tresć odpowiedzi: 31.05
pieczątka na kopercie: 6.06
Od listonosza dostałem 15.06

Jeżeli ZDM pisze "zleciliśmy wykonanie wnioskowanych prac w terenie" może to być traktowane jako odpowiedź.

Jeżeli jesteś DW w piśmie "zlecamy Wam tę robotę, zróbcie to o co facet wnioskuje" to jest to... informowanie o postępach w sprawie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)