Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Ochota, Włochy, Ursus

Konsultacje w sprawach pl. Narutowicza

<< < (3/7) > >>

jerzy1234:
Uf ,całe szczęście że dopisała frekwencja i większość radnych powoli czuje nadchodzące trendy i sporo było społeczników którzy bronią zwężenia Grójeckiej i stworzenie bardziej przyjaznej przestrzeni włącznie z rowerowymi udogodnieniami . Radni "Ochocianie" przygotowali się solidnie i jedna z ich działaczek przedstawiła  zatwardziałym (byli tacy -przeważnie z PIS-U) samochodziarzom martwiącym się o przepustowość  niuanse bardziej przyjaznej infrastruktury. Przedstawiciel Warszawy Obywatelskiej również zwrócił uwagę na możliwości przebudowy w duchu nowoczesnego placu wraz z zawężoną jezdnią i przyjazną rowerzystom i sporą ilością zieleni . Spotkanie to było początkiem zbierania pomysłów ,i nie było wiele możliwości do konsultacji , ale już 26 stycznia o godz 18 odbędzie się następne i też trzeba być i pilnować rozwoju konsultacji aby ktoś nagle nie chciał dokonać zawłaszczenia placu w sposób niekorzystny dla nas.   

jolajola1:
na Masowym FB z chęcią udostępnię konsultacje 26 stycznia
proszę mi przypomnieć 2 dni wcześniej to nawet jaki artykulik spłodzę

Raffi:
Dobrze Jerzy, ze pilnujesz tematu. Przykład Miodowej pokazuje, że na te konsultacje po prostu trzeba chodzić tłumem, bo to jedyny sposób by "być górą".

I dużo uwag zgłaszać potem jeszcze pisemnie, nawet te same osoby co były na spotkaniach ;-)

qwerJA:
Akurat byłem razem z Jerzym i MK11 na tym posiedzeniu.

Moja krótka subiektywna relacja.

Publiczności zeszło się tyle, że musieli krzesła dostawiać, a i tak część stała.

Dosłownie kilka osób, które były przeciw zwężaniu Grójeckiej, zostało zakrzyczanych przez całą resztę i szybko opuściły widownię.
Później omawiano szczegóły projektu, niezwiązane z ruchem rowerowym. Trzech architektów z widowni spierało się o sens przeszklonych pawilonów i wysokość altany.

Jeden mieszkaniec zaproponował każdemu chętnemu zakład o dobry alkohol, jeśli ten w dowolnym miejscu, w godzinach szczytu pokaże mu ?korek? na Grójeckiej.
Po czym, jeden z radnych ( nie pamiętam niestety który) założył się o ?nic? że uspokajanie ruchu zwiększa zanieczyszczenie powietrza.

Generalnie każda mądra wypowiedź za zwężeniem Grójeckiej była nagradzana oklaskami.

Acha najważniejsze koncepcja dla Placu Narutowicza przygotowana przez pracownię Davos, została przez nią przygotowana tylko dlatego, że dzięki specjalnym staraniom ( o ile dobrze pamiętam padło nazwisko Marka Mikosa ) nie została zlecona Zarządowi Dróg Miejskich.

A teraz najważniejsze, jak zaznaczył prezes pracowni Davos jest to wyłącznie ?koncepcja?.
Na jej podstawie ma dopiero powstać projekt, na który oni pewnie nie będą mieć wpływu.
A później przyjdzie wykonawca i zrobi jak zrobi.

Co do kwestii komunikacyjnych.
Zdaniem autorów koncepcji - dzięki zwężeniu Grójeckiej możliwe będzie powstanie obustronnych dróg rowerowych, dodatkowych 30 miejsc parkingowych. Przy jednoczesnym zachowaniu drzew.

Pozdrawiam
Tomek   

Raffi:
We wtorek 26 stycznia o 18:00 druga runda, na Akademickiej 5. Warto znowu przyjść tłumnie, niech znowu pojedyncze głosy "petrolheadów" toną w morzu głosów za zwężeniem ulicy.

Jak nie przyjdziemy tłumnie i nie dopilnujemy, będzie jak na Miodowej.


Aha, warto też by KAŻDY oprócz pojawienia się tam, wysłał jeszcze swoje postulaty mailem/formą papierową. Dlaczego? Bo wtedy głos liczy się podwójnie - ten na spotkaniu jako 1, i ten z pisma też jako 1 :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej