Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Rowery w Straży miejskiej.

(1/5) > >>

Mhrok:
Cześć,
Ostatnio zainteresowałem się kwestią rowerów w posiadaniu i (użyciu) warszawskiej SM. Zapytałem ich ile ich posiadają, własnie otrzymałem następujące informacje:
OT-1: brak
OT-2: 11 sztuk
OT-3: 12 sztuk
OT-4: 14 sztuk
OT-5: 11 sztuk
OT-6: 20 sztuk
OT-7: 12 sztuk
OOG: 18 sztuk
W sumie jest to 98 rowerów.

Dostałem również enigmatycznie brzmiącą odpowiedź o tym, że w każdym OT z rowerami jest "wytypowana grupa strażników, którzy zgłosili chęć pełnienia służb patrolowych na rowerach".

Teraz pytanie: Kto ostatnio widział któryś z tych 100 rowerów w akcji, ile razy i gdzie?

mk1111:
Na Masie Powstańczej 4 (na pewno) czy 6. Czasem po Ursynowie szt 2.

Raffi:
W tym roku:

Raz widziałem jak się telepali chodnikiem na Krakowskim Przedmieściu. Jakoś przed którąś Masą. Nie pamiętam, który miesiąc, ale było ciepło.

I raz na DDR nad Wisłą ich widziałem, jechali powoli, tyralierą, blokując i ruch z naprzeciwka, i ewentualnych chcących jechać szybciej i wyprzedzić. Pamiętam, bo postanowiłem wtedy zmieścić się między nimi czego nie przyjęli z przesadnym entuzjazmem :D

Franc:
Ja widziałem dwóch w zeszłym roku (albo 2 lata temu - nie pamiętam, ale wiozłem wtedy ramę P9 z piaskowania) jak jechali chodnikiem wzdłuż ul. Puławskiej, po czym przejechali po przejściu dla pieszych przez ul. Białogońską i kontynuowali dalej chodnikiem. :)
Pomyliłem się i zamiast filmować to zrobiłem 2 zdjęcia. Qrwa.

rowerzysta:
Widziałem dwukrotnie na KENie, raz dwóch panów opartych na rowerach koło DDR, a raz dwie panie poruszające się z prędkością 10km/h, którym przeglądałem się intensywnie, bo:
-blokowały ruch
-jechały na rowerach
-strażniczki
-jedna szczególnie przyciągała wzrok :-)

Przez to udało mi się tyko zauważyć, że jechały na dwóch zupełnie różnych rowerach, z czego jeden wyglądał jak miejski "góral", a drugi jak cross.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej