Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Ochota, Włochy, Ursus

Zmiany na Grójeckiej

(1/3) > >>

Raffi:
Warto by ludzie z Ochoty wiedzieli, że taki projekt jest. By go poparli, pogadali ze swoimi radnymi itp.

http://www.zm.org.pl/?a=grojecka_kds-146

jerzy1234:
Dzięki , oczywiście że ten projekt jest wspaniały i będzie przepychany  przez  O.G.R.  -będzie trudno -przecież znasz trochę "Władz" Ochoty i pamiętasz  Pana Lewandowskiego , Usiądka, Leśkiewicza i są to ludzie "najbardziej kompetentni" i bardzo ciężko dający się przekonać - a wręcz będą Ciebie namawiać do tego żebyś uznał ich "wytwór" na Szczęślewickiej za arcydzieło myśli geodezyjnej.

vondemelon:
Bardzo mnie cieszy że ktoś poświęcił swój czas na przygotowanie takiego projektu. Coś w tym stylu proponowałem jakiś czas temu w komentarzach pod artykułami na gazecie.pl.
 
Uważam że w przyszłości Grójecką na odcinku Wawelska - plac Zawiszy można jeszcze bardziej ucywilizować i połączyć to z odpowiednią modernizacją placu Narutowicza. Ale to chyba nie miejsce (wszak to forum rowerowe) i nie czas (pieśń przyszłości) na szczegóły.

jerzy1234:
Czemu nie miejsce i czas ? Jak więcej ludzi będzie dopytywać się o ten projekt , to szybciej trochę będzie można liczyć na realizacje . Jak będziemy sceptyczni i tylko narzekać to radni i inna szarańcza samochodowa nas zakrzyczy . Na plac Narutowicza już tez widziałem rysunki ,więc w niedalekiej przyszłości może jeszcze za mojej starczej kadencji (mam 50 +) chociaż zobaczę efekty . Smuci mnie jednak wygrana projektu (który sam poparłem i trochę brałem udział w propagowaniu go ) - alternatywa dla Grójeckiej - Tarczyńska ., Teraz powiedzą że można przecież - (sami chcieliście jeździć opłotkami czyli równolegle ).Tym sposobem mogą trochę ociągać się z Grójecką. Dlatego proponuję nie bać się i często używać tej ulicy , aby oficjele zobaczyli i uwierzyli że da się przejechać i trzeba to w jakiś sposób zalegalizować . Na razie widzę tylko sporo "kaczych" pomykających po chodnikach i dopóki tak będzie to nikomu nie będzie zależało na wywalaniu kasy .Panie też z kijami uwiązanymi do pleców też paradują  po rzekomo szerokich i bezpiecznych chodnikach . A przecież Grójecka jest już mniej uczęszczaną trasą - więcej Jerozolimskie -przejęły funkcje tranzytu dla gości z poza miasta. 

vondemelon:
Ależ uważam że ten projekt jest świetny, wprowadzając pozytywne zmiany małym kosztem.
 
Pisząc o "pieśni przyszłości" miałem na myśli dalsze cywilizowanie Grójeckiej. Marzy mi się zamknięcie przejazdu między placem Zawiszy a Grójecką (oczywiście nie dotyczyłoby to komunikacji miejskiej) i puszczenie ruchu w Jerozolimskie. To pomogłoby i Grójeckiej i Niemcewicza.
Poza tym jak wspominałeś o wizualizacjach placu Narutowicza, to najlepszy jest ten projekt: http://www.architektura.info/index.php/architektura/polska_i_swiat/plac_narutowicza_w_warszawie_wyroznienie_specjalne
Zmieniłbym w nim pewne szczegóły: nie podoba mi się architektura nowych budynków (powinny bardziej przypominać kamienice), dodałbym jeden tor tramwajowy objeżdżający plac dookoła (to przecież świetne miejsce na pętle tramwajów turystycznych) i wjazd do parkingu podziemnego lepszy byłby z tunelu (żeby nie generować ruchu na innych ulicach).
Problemem jest tu metro, które miałoby tu kiedyś biec, czyli cała ta inwestycja musiałaby poczekać na budowę metra. I tu jest kolejna sprawa - Ochota ze swoją gęstością zaludnienia zasługuje na metro, ale czy powinno ono iść z Dworca Zachodniego? 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej