Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Sprawy urzędowe - pisma, wnioski i tym podobne.

Samochody jadące Puławską po poboczu i przez wysepkę dla pieszych

<< < (6/6)

Franc:
Nowe pismo wersja Beta, proszę o uwagi


--- Cytuj ---Warszawa, 16 grudnia 2013Franc "Rowery Poziome Rule"
ul. Gdzieś na Zadupiu
Zadupie
tel.: mój telefon
e-mail: mój.imejl@gdzieś.indziej
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Stołecznej Policji
Komenda Stołeczna Policji
Wydział Ruchu Drogowego
ul. Waliców
15 00-865 Warszawa
mój znak   BJN/004/12/2013

Dotyczy:   Samochody jadące poboczem ul. Puławskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepkę dla pieszych

W odpowiedzi na Państwa pismo (pierwsze oznaczenie nieczytelne) RSOW-1740/13 z dnia 2 grudnia 2013 roku, pragnę zauważyć, ze dołączony do mojego pisma z 19 kwietnia 2013, materiał filmowy miał charakter wyłącznie informacyjny w celu ilustracji zjawiska. Jestem całkowicie świadomy, że bez formalnego złożenia zeznania z mojej strony nie macie obowiązku wszczynania jakichkolwiek działań wobec kierowców samochodów widocznych na w/w nagraniach. Moje pytanie nie dotyczyło dokładnie tych kierujących, uchwyconych na dołączonym materiale filmowym, ale wszystkich działań Komendy Stołecznej Policji mających na celu wyeliminowanie takich wykroczeń w ciągu jednego roku.

W związku z tym, że na ul. Puławskiej, na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej opisywane zjawisko występuje nadal, a ja ciągle nie uzyskałem odpowiedzi, ponownie proszę o udzielenie mi, zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej informacji, jakie działania podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile przeprowadzono kontroli w w/w lokalizacji oraz ile mandatów i pouczeń wystawiono w 2013 roku wobec kierowców, którzy jadą poboczem ul Puławskiej na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepki na pieszych przy ul. Kuropatwy i ul. Karmazynowej. Jeszcze raz podkreślam, moje pytanie dotyczy wszystkich kierowców a nie tylko tych, widocznych na przykładowym materiale filmowym.

Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć, czy funkcjonariusze policji bez względu na formację, mają obowiązek reagowania w powyższej sytuacji? Moje pytanie wynika z faktu, że wielokrotnie widziałem stojące w korku samochody policyjne, z których funkcjonariusze nie podejmowali żadnych działań w stosunku do kierowców popełniających wykroczenia, które opisuję w moim piśmie.

Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną na mój adres mój.imejl@gdzieś.indziej w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie. Listy polecone z potwierdzeniem odbioru uważam za zbędny koszt, niepotrzebnie obciążający budżet Waszej jednostki.

Z poważaniem
Franc "Rowery Poziome Rule"

Do wiadomości:
Zielone Mazowsze
ul. Nowogrodzka 46 lok. 6
00-695 Warszawa
biuro@zm.org.pl

--- Koniec cytatu ---

Franc:
W związku z brakiem uwag, po niewielkiej korekcie poszło jak poniżej:

--- Cytuj ---
Warszawa, 18 grudnia 2013Franc "Rowery Poziome Rule"
ul. Gdzieś na Zadupiu
Zadupie
tel.: mój telefon
e-mail: mój.imejl@gdzieś.indziej

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego
Komendy Stołecznej Policji
Komenda Stołeczna Policji
Wydział Ruchu Drogowego
ul. Waliców
15 00-865 Warszawa
mój znak   BJN/004/12/2013

Dotyczy:   Samochody jadące poboczem ul. Puławskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepkę dla pieszych

W odpowiedzi na Państwa pismo (pierwsze oznaczenie nieczytelne) RSOW-1740/13 z dnia 2 grudnia 2013 roku, pragnę zauważyć, ze dołączony do mojego pisma z 19 kwietnia 2013, materiał filmowy miał charakter wyłącznie informacyjny w celu ilustracji zjawiska. Jestem całkowicie świadomy, że bez formalnego złożenia zeznania z mojej strony nie macie obowiązku wszczynania jakichkolwiek działań wobec kierowców samochodów widocznych na w/w nagraniach. Moje pytanie nie dotyczyło dokładnie tych kierujących, uchwyconych na dołączonym materiale filmowym, ale wszystkich działań Komendy Stołecznej Policji mających na celu wyeliminowanie takich wykroczeń w ciągu mijającego roku.

W związku z tym, że na ul. Puławskiej, na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej opisywane zjawisko występuje nadal, a ja ciągle nie uzyskałem odpowiedzi, ponownie proszę o udzielenie mi, zgodnie z Ustawą o Dostępie do Informacji Publicznej informacji, jakie działania podjęła Komenda Stołeczna Policji, ile przeprowadzono kontroli w w/w lokalizacji oraz ile mandatów i pouczeń wystawiono w 2013 roku wobec kierowców, którzy jadą poboczem ul Puławskiej na odcinku od ul. Kuropatwy do ul. Jagielskiej, pasami do prawoskrętu na wprost oraz przez wysepki na pieszych przy ul. Kuropatwy i ul. Karmazynowej. Jeszcze raz podkreślam, moje pytanie dotyczy wszystkich kierowców a nie tylko tych, widocznych na przykładowym materiale filmowym.

Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć, czy funkcjonariusze policji bez względu na formację, mają obowiązek reagowania w powyższej sytuacji? Moje pytanie wynika z faktu, że wielokrotnie widziałem stojące w korku samochody policyjne, z których funkcjonariusze nie podejmowali żadnych działań w stosunku do kierowców popełniających wykroczenia, które opisuję w moim piśmie.

Proszę o odpowiedź pocztą elektroniczną na mój adres mój.imejl@gdzieś.indzie w terminie wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o dalszych działaniach podejmowanych w tej sprawie. Listy polecone z potwierdzeniem odbioru uważam za zbędny koszt, niepotrzebnie obciążający budżet Waszej jednostki.

Z poważaniem
Franc "Rowery Poziome Rule"

Do wiadomości:
Zielone Mazowsze
ul. Nowogrodzka 46 lok. 6
00-695 Warszawa
biuro@zm.org.pl

--- Koniec cytatu ---

Franc:
Dorzucę filmik z drogi powrotnej - Puławska, zaraz za obwodnicą:
https://youtu.be/nlHI2I_MEIw

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej