Autor Wątek: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE  (Przeczytany 14574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« dnia: 04 Wrz 2010, 12:35:47 »
Hej,

mam prośbę. Czy możecie zwrócić uwagę, że jako organizacja współpracujemy z funadacją SYNAPSIS, zajmującą się osobami autystycznymi.
Kolorowe i migające podpisy w stylu: KOWALSKI ZABEZPIECZENIE mogą wpłynąć negatywnie na osobę autystyczną i pogorszyć jej stan zdrowia.

Czy można prosić o wymóg niestosowania takich podpisów?

Pozdrawiam
Stanley

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrz 2010, 12:53:35 »
Mnie się też nie podobają niepotrzebne fajerwerki (w dodatku takie ogromniaste); myślę, że admin na poziomie PW może wyperswadować autorowi zmniejszenie albo zmianę takiej grafiki.
Ale używanie osób autystycznych jako argumentu wydaje mi się grubą przesadą  ::)
Może jesteś w posiadaniu jakichś statystyk, ile osób autystycznych odwiedziło to forum? I czy zgłaszały ten problem?
Nie popadajmy w absurdy. Pozdrawiam migająco
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrz 2010, 13:32:35 »
 :P
« Ostatnia zmiana: 06 Paź 2010, 23:35:59 wysłana przez tomzoliborz »

Drex

  • Gość
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Wrz 2010, 13:42:47 »
I to ja "za bardzo" chcę ingerować w życie forum?...  ;D

Sygnaturka i jej estetyka zależy od forumowicza. Jeśli jego "gust" jest żarówiaście migający? Cóż... pozostaje tylko pochylić głowę i chwilą milczenia skomentować...

Dopóki nie są umieszczone treści niezgodne z prawem, obraźliwe i kłócące się z powszechnie przyjętymi normami społecznymi nie mamy podstaw ingerować lub zmuszać użytkowników do zmian. Mi też się nie podobają te sygi, mój zmysł estetyczny przeżywa traumę gdy to widzę, jednak jeśli komuś się podoba? Niech ma.

Stanley: to samo co poprzednicy- masz jakieś statystyki o których mi nie wiadomo?
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz 2010, 13:47:58 wysłana przez Drex »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrz 2010, 13:46:12 »
Na pewno wymóg nie migania, a właściwie to ograniczenie maksymalnej wielkości na grafikę w avatarze i stopce (nie ważne, czy animowaną, czy nie) by się przydał. Czasem człowiek wchodzi na forum korzystając z netu przez komórkę, to szlag go trafia jak musi godzine czekac zanim sie te wszystkie fajerwerki załadują.

Że nie wspomnę iż łącząc się przez telefon się jeszcze płaci od kB czasami, a wtedy, to się już ad-block przydaje. Gdyby nie on, pewnie już bym kilku osobom sam po cichu to wyłączył, gdy jeszcze miałem prawa Admina. Rączka świerzbiła w każdym razie ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrz 2010, 15:24:46 »
że niby, między innymi, mój avatar jest nie "teges"? :)

Offline Jojek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zamień trolowanie na rowerowanie.
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrz 2010, 15:31:16 »
współpracujemy z funadacją SYNAPSIS, zajmującą się osobami autystycznymi.

Jakby to było forum synapsisu to może miało by to sens a tak to co ma piernik do wiatraka.

To może wszyscy co mają komórki w orange niech noszą pomarańczowe koszulki?

Nie podoba mi się jak jest zbyt festyniarsko ale forum o rowerach nie powinno być zbyt sztywne i nie ma co ludziom za nadto ograniczać tego. Oby nie było przerostu formy nad treścią. Od pilnowania tego jest admin.

Mi tam wygibasy w podpisie nie są potrzebne. Zawsze uważałem że linijka tekstu bez ozdobników powinna wystarczyć, Tomku.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrz 2010, 16:41:26 »
To może wszyscy co mają komórki w orange niech noszą pomarańczowe koszulki?
Ja mam komórkę w Orange i noszę pomarańczowe koszulki.
Od pilnowania tego jest admin.
A czy ja Zobacz jaki to jest dział. :) Ja rzucam tylko sugestie, propozycję, pomysł. :)

Ale używanie osób autystycznych jako argumentu wydaje mi się grubą przesadą  :)
Podałem to jako przykład. :o Chodziło mi raczej o to że strony mają byś przyjazne dla Wszystkich. Przykład Raffiego odnośnie komórek też jest trafny.

Poza tym serwer masowy jest strasznie obciążony i jak coraz więcej będzie takich animacji, to będzie kicha.

Ps. Czy zawsze musicie czekać aż coś się wydaży i dopiero potem debatować nad rozlanym mlekiem?

Pozdrawiam
Stanley

Drex

  • Gość
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Wrz 2010, 18:40:55 »
Poza tym serwer masowy jest strasznie obciążony i jak coraz więcej będzie takich animacji, to będzie kicha.
To pokazuje tylko, że nie za bardzo wiesz o co biega. :P Żaden z plików sygnaturek, zdjęć czy czegokolwiek nie jest umieszczony na serwerze Masy- nie obciąża go w żadnym stopniu.
Ps. Czy zawsze musicie czekać aż coś się wydaży i dopiero potem debatować nad rozlanym mlekiem?
Ale co się ma wydarzyć? Bin Laden zaatakuje? Słoń piardnie? Bo tego to nie rozumiem... O_o

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Wrz 2010, 18:49:40 »
Stanley podaj dane ile osób autystycznych czyta nasze forum. Proponuje jeszcze zmienić kolorystyke forum dla daltonistow i jednocześnie przerobić ja na minimalistyczną aby komuś operator za dużo nie policzył (a są inne sposoby np Opera Mini która kompresuje strony). Co następnym razem wymyslisz?
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz 2010, 18:52:40 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Wrz 2010, 18:59:34 »
Stanley podaj dane ile osób autystycznych czyta nasze forum.
Co następnym razem wymyslisz?
Maćkoff czytaj ze zrozumieniem proszę (jako administrator jesteś do tego zobowiązany). Wyjaśniłem wcześniej że to był przykład.

Zachowujecie się jak sfora psów - moje podwórko i wara! Nie tak to powinno wyglądać.
Życiłem tylko propozycję do przedyskutowania, a Wy odrazu naskakujecie.

Większość banerów jest drażniąca i wygląda jak reklama internetowa.
Większość serwisów dąży do optymalizacji swoich stron, ale widzę, że tutaj nikt o tym nie myśli.

Pozdrawiam
Stanley
« Ostatnia zmiana: 04 Wrz 2010, 19:05:21 wysłana przez stanley »

Drex

  • Gość
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Wrz 2010, 19:09:36 »
No a jak ma baner wyglądać? Jak "nie-reklama"? To nie będzie banner. :-)

To może ja dam wzór- wszystkie sygi mają wyglądać tak:



A dlaczego? Bo tak. :-)


Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Wrz 2010, 19:12:55 »
No a jak ma baner wyglądać? Jak "nie-reklama"? To nie będzie banner. :-)

To może ja dam wzór- wszystkie sygi mają wyglądać tak:



A dlaczego? Bo tak. :-)
O jesteś fanem FF. :D

Drex właśnie dlatego podjąłem tą dyskusję. Nie dlatego: Ba Tak.
Tylko dlatego, żeby poznać zdanie innych.
To że obrazki są ładowane z zewnętrznych serwerów, to fakt. Zapomniało mi się.

Drex niezachowuj się jak Skeler. ;)

Pozdrawiam
Stanley

Drex

  • Gość
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Wrz 2010, 19:28:20 »
Ale właśnie nie ma o czym dyskutować... Tobie się nie podoba migająca syga a innemu się podoba. Mi osobiście bardziej przeszkadza tekst taki jak Ty masz w podpisie, bo zlewa się z tekstem postów czasami. Czy i tego mamy zakazać?

Weźcie Wy dajcie na luz, bo jak coś robię to podnosi się krzyk że źle, jak nic się nie robi to też źle. Usiłujecie ulepszać na siłę, zmieniać rozwiązania sprawdzona i robić eksperymenty które wielu ludziom się nie podobają.

I musisz zapamiętać jedno- demokracja jest dobra ale nie w takich miejscach jak forum. Tu musi być osoba która zarządza i pilnuje, bo jak każdy zacznie wprowadzać w życie swoje propozycje to zrobi się bajzel.

Nie mówię, że na tym forum wszystko jest tak jak powinno być- właśnie ze względu na to iż adminów jest za dużo, jednak teraz jest zrównoważony kompromis i oby udało się to co jest utrzymać- ani za dużo luzu ani rygoru. A poza tym- nawet jak się wprowadzi takie coś ja proponujesz to co? Kto będzie tego pilnował? Ja nie- to co robię na forum robię dlatego, że chcę. A nie chcę użerać się z ludźmi, którzy będą mi takie sygi wstawiać. Z kolei jak ich zacznę tępić, to będę się użerał z "współadminami" o to, że działam "za ostro"- co już przerabiałem.

Twoja propozycja jest dla mnie nie do zaakceptowania.

mplonski

  • Gość
Odp: Animowane stopki i podpisy - POWINNY BYĆ ZAKAZANE
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Wrz 2010, 19:35:12 »
Takie animowane obrazki są przede wszystkim drażniące i mnie osobiście trochę negatywnie nastawiają do osoby, która je ma.

Pisałem na różnych forach, na niektórych nawet były całkowicie zakazane obrazki w stopce i był większy porządek. Wątek wyglądał ładnie, estetycznie. Mogły być też maksymalnie 4 linijki w stopce. Po prostu duża stopka tylko przeszkadza, szczególnie jak co druga w wątku zajmuje tyle co połowa posta.