Autor Wątek: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych  (Przeczytany 46203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Lip 2011, 12:12:44 »
No i dziś artykuł o poziomach wylądował na głównej Polski na Rowery jako temat dnia.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Lip 2011, 12:14:37 »
"Młodości, ty nad poziomy wylatuj!" - czy jakoś tak. Gratuluję :)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Lip 2011, 13:58:03 »
Gratulacje Raffi :D


Może w końcu nas, jeżdżących na Prawdziwych Rowerach, przybędzie :D


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Lip 2011, 16:03:08 »
Gratulacje Raffi :D

Main topica mi gratulujesz? Moje teksty trafiają tam regularnie :P Poprzednio jakoś tydzień temu chyba :)

Ty mi pogratuluj jak mój art będzie jako "jedynka" na stronie gazeta.pl, albo na pierwszej stronie papierowej Wyborczej, bo to byłby wyczyn... może zacznę pisać o polityce i katastrofach? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Lip 2011, 17:58:56 »
może zacznę pisać o polityce i katastrofach? ;)
Może napisz o jednym i drugim? Może "Polityka rowerowa to katastrofa"  ;)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Lip 2011, 18:14:12 »
Gratulacje Raffi :D

Main topica mi gratulujesz? Moje teksty trafiają tam regularnie :P Poprzednio jakoś tydzień temu chyba :)

Ty mi pogratuluj jak mój art będzie jako "jedynka" na stronie gazeta.pl, albo na pierwszej stronie papierowej Wyborczej, bo to byłby wyczyn... może zacznę pisać o polityce i katastrofach? ;)


[OT]A mnie ostatnio jeden portal zajumał mój artykuł, który napisałam do innego medium... oczywiście nie podając źródła. Świństwo z łajdactwem![/OT]
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #51 dnia: 22 Lip 2011, 20:16:42 »
[OT]A mnie ostatnio jeden portal zajumał mój artykuł, który napisałam do innego medium... oczywiście nie podając źródła. Świństwo z łajdactwem![/OT]

To nie tylko łajdactwo, ale także łamanie prawa. I warto dochodzić swoich praw w takiej sytuacji. Raz, że zarobisz. A dwa, że oduczą się takich praktyk.

Zacząć warto grzecznie, od upomnienia, że jest to plagiat. Czasem bywa, że jakiś młodzik w redakcji się nie zastanowi i grzecznie przeprosi oraz usunie plagiat, gdy się zwróci uwagę. Np ja kiedyś (z dobre 5 lat temu, dopiero wtedy zaczynałem pisać) miałem taką sytuację, że pomyliłem portal organizacji rowerowej (która mi pozwalała kopiować ich teksty) z komercyjnym portalem z tego samego miasta, z którym takiej umowy nie miałem. Też mi napisali, grzecznie przeprosiłem, usunąłem tekst, a w ramach przeprosin dałem Im moje foto z targów, by wykorzystali w swojej relacji. I było ok.

Także czasem warto spokojnie zacząć informując o plagiacie, a dopiero jak idą w zaparte, walić paragrafami.


Uważaj tylko na teksty patronackie. Kiedyś (też z 55 lat temu) opublikowałem na portalu tekst który dostałem od kontrahenta. Trochę go zmieniłem sam, ale generalnie 95% to było to co dostałem w gotowcu. I okazało się, że inny portal się na mnie obraził,bo oni napisali podobnie, bardzo podobnie. Tzn mieli tego samego gotowca, i w swoim z moich 5% wkładu własnego 3% mieli identyczne. I stwierdzili, że ich splagiatowalem. Też była niezła zabawa by to wytłumaczyć ;) Ale obyło się pokojowo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #52 dnia: 22 Lip 2011, 20:33:39 »
A propos plagiatów - off-top. Ok. pół roku temu moja kompozycja została bezprawnie umieszczona na pewnym portalu sprzedającym dzwonki na tel. komórkowe. Teraz ma ponad 10 tyś. ściągnięć, za każde płaci się jakieś 2,69 zł, autor i, w moim przypadku, producent, normalnie pobiera jakieś 60-70%. Noż #@$$%#@$^%#%@#R$ qrwa, wiszą mi sqrwczybyki jakieś 20 K. Nie tylko mi, pianiście z którym współpracuję powinni dać ze stówkę. I co? I g**no, nie jesteśmy zarejestrowani w ZAiKS.
   Co do tekstów - w CD-Action pewien czytelnik wziął udział w konkursie na recenzję. Umieścił tekst z CD-A sprzed kilku lat. Na szczęście interwencja uczciwych i dociekliwych czytelników pozwoliła na utarcie mu nosa.
Jest piątek, idę pić dalej, koniec pracy na ten tydzień \m/


Wasze zdrowie, bracia i siostry rowerzyści, niechaj Wam koła się same centrują i Święty Imbus niech Was trzyma pod swą zakrętliwą opieką.


Pozdro,
Infero :*:*:*:*:*
« Ostatnia zmiana: 22 Lip 2011, 20:36:07 wysłana przez Infero »

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #53 dnia: 22 Lip 2011, 22:01:08 »
Właściwie to nie tyle przekopiowali cały artykuł jak leci, co na podstawie mojego tekstu zrobili swoją wersję, ale wypowiedzi osób cytowanych w moim artykule zerżnęli żywcem. No nic, dzięki za radę, już im smażę majla  :P
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Lip 2011, 11:34:23 »
Właściwie to nie tyle przekopiowali cały artykuł jak leci, co na podstawie mojego tekstu zrobili swoją wersję,

To zupełnie zmienia sprawę. To akurat wolno robić. Choć w dobrym tonie jest napisać skąd pochodzi inspiracja ;)

ale wypowiedzi osób cytowanych w moim artykule zerżnęli żywcem. No nic, dzięki za radę, już im smażę majla  :P
[/quote]

Mnie uczyli, że do 1/3 artykułu może być cytatem zerżniętym żywcem (choć powinno się podać źródło). Ale sprawdź prawodawstwo w tej sprawie, specem nie jestem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Lip 2011, 15:08:41 »
Też bym się przejechała poziomką, tak z ciekawości. Na trójkołowej nie byłoby problemu [albo zwykłej, z kółeczkami bocznymi ^.^], ale na takiej dwukołowej byłyby to ciągłe rzuty na akrobację ;)

Tylko kto udostępni mi na chwilę poziomkę na ponad 1,9m? Z nogami dłuższymi niż reklama Infero ;) [w sensie, że ja mam dłuższe nogi. Nie szukam poziomki z nogami ;)]

Drex

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Lip 2011, 15:16:47 »
Tylko kto udostępni mi na chwilę poziomkę na ponad 1,9m?
Gromanik. :P


Moja pierwsza jazda na rowerze poziomym. :-)


;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Lip 2011, 15:32:58 »
Tylko kto udostępni mi na chwilę poziomkę na ponad 1,9m? Z nogami dłuższymi niż reklama Infero ;) [w sensie, że ja mam dłuższe nogi. Nie szukam poziomki z nogami ;)]

Możesz spróbować kiedyś na mojej. Kierownicę mam pod fotelikiem, to nie zahaczysz o nią kolanami. Wagowo też się mieścisz na pewno.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Lip 2011, 15:44:33 »
Tylko kto udostępni mi na chwilę poziomkę na ponad 1,9m?
Gromanik. :P


 ;)

To słuszna koncepcja.
Jednak na krótszej też można spróbować
Mi udało się na rowerze storma, a on jak wiecie, do wysokich nie należy http://storm00.cba.pl/tor/1/127-IMG_9943.JPG
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Lip 2011, 16:05:02 »
Raffi - chętnie. Sądzę, że Twoja poziomka udźwignie 70 kg ;) Jeździłam już w obcasach na szosie z spd, to mogę i po cywilu na poziomce. Ktoś będzie miał ubaw - ja albo świadkowie :D