Autor Wątek: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?  (Przeczytany 5001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« dnia: 13 Cze 2011, 18:25:57 »
Cześć

Mam pytanie. Czy po udokumentowaniu fotograficznym parkowania na DDR można zgłaszać to do Straży miejskiej w formie pisemnej, czy też trzeba dzwonić i czekać na patrol. W tym czasie oczywiście osobnik parkujący na ogół odjeżdża. :/

W tym wypadku DDR i przejście dla pieszych.







Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Cze 2011, 19:50:38 »
Ja olewam gdy jest jeden i ewidentnie zaraz takiego dostawczaka w tym miejscu nie będzie. Z taką fotką to można wnioskować o postawienie słupków albo na swietekrowy.pl. SM przyjedzie gdy może złowić więcej.

Chociaż w sumie to bym zadzwonił bo parkuje w zatoce przystankowej (no dobra, tuż przed ale w istotny sposób blokuje widoczność) a to już inna broszka niż blokowanie chodnika czy DDR.

Jeśli jakieś miejsce sobie kierowniki upatrzyli to warto dzwonić nawet bez nadziei że tym razem przyjadą. Może tak, może nie, ale zgłoszenie będzie odnotowane. Po pewnym czasie dyspozytorzy zaczynają miejsce kojarzyć i większa szansa na reakcję - przetestowane  ;D

Najważniejsze to żeby w mordę nie dostać  ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Cze 2011, 19:56:43 wysłana przez `L` »
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Cze 2011, 19:56:49 »
Można fotki wysłać do SM/Policji. Tylko będziesz musiał się pofatygować i jako autor złożyć zeznania, że to było wtedy a wtedy i powiedzieć gdzie to było i wszystko Oni to spiszą, a kierowca dostanie mandat.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Cze 2011, 20:13:23 »
Można fotki wysłać do SM/Policji. Tylko będziesz musiał się pofatygować i jako autor złożyć zeznania, że to było wtedy a wtedy i powiedzieć gdzie to było i wszystko Oni to spiszą, a kierowca dostanie mandat.

Na własnej skórze nie testowałem ale czytałem jak "miłe" jest/było takie zgłoszenie. Czy to nie na stronach ZM taki felieton się kiedyś pojawił? Jak to wygląda dziś?
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Cze 2011, 20:32:44 »
Jak to wygląda dziś?

Pewnie tak samo. Nie spodziewaj się, że SM sama z siebie zechce pracować wydajnie. Oni mają płacone od godziny, nie od liczby załatwionych spraw.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Cze 2011, 21:06:43 »
Czy to nie na stronach ZM taki felieton się kiedyś pojawił?

O jaki wydźwięk miał ten felieton? Ewentualnie gdzieś jest do przeczytania?

Drex

  • Gość
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Cze 2011, 22:09:00 »

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Cze 2011, 23:25:13 »
Dziękować :)

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zgłoszenia do Straży Miejskiej?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Cze 2011, 08:08:05 »
O, Puławska  :D Jakby dokumentować na tej drodze rowerowej wszystkie wykroczenia to by mi kliszy w aparacie cyfrowym zabrakło ;)


Rozjeżdżanie tam pieszych to moje hobby :P (uwaga, to był niesmaczny żart, nie należy tego brać poważnie).