Autor Wątek: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery  (Przeczytany 9255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szakal

  • Gość
Cytuj
Nie chowaj roweru do piwnicy! Załóż czapkę, rękawiczki i   wsiądź z nami  na rower! W niedzielę 17 października wyruszamy   rowerowym peletonem spod  Kolumny Zygmunta w Warszawie i jedziemy z   kadrą narodową na zawody na  Bemowo. Razem pożegnajmy ten premierowy   sezon naszej rowerowej akcji!
                                  
Od początku akcji "Polska na Rowery" zachęcaliśmy Was do wspólnego   pedałowania. Razem z nami do rowerów przekonywała Was Maja Włoszczowska -   gwiazda polskiej reprezentacji w kolarstwie górskim. Ta utytułowana   zawodniczka do kolekcji swoich medali dołączyła we wrześniu kolejny -   złoty medal Mistrzostw Świata!
 
Chcemy podziękować Majce i całej kadrze za radość, jaką sprawiły nam   ich starty w Kanadzie, dlatego zaprosiliśmy kadrę do Warszawy. Już 17   października w niedzielę każdy, kto chciałby podziękować Majce i całej   kadrze za trud treningów będzie mógł to zrobić, biorąc udział w naszym   rodzinnym rowerowym przejeździe ulicami stolicy.
 
Trasa przejazdu wiedzie z Krakowskiego Przedmieścia ulicami Miodową,   Długą, Bielańską, Aleją Solidarności, Leszno, Górczewską, Lazurową,   S.Kaliskiego, A. Kocjana, Kartezjusza.
 
  Harmonogram imprezy: 
   
godz. 9.00 - rozstawienie punktu startowego na Krakowskim Przedmieściu pod Kolumną Zygmunta
 
godz. 10.00 - start rodzinnego peletonu rowerowego, który prowadzi   polska kadra z Mają Włoszczowską na czele, dojazd na stadion WAT
 
godz. 11.00 - na terenie WAT start czasówki dla chętnych, pętla 5 km z   elektronicznym pomiarem czasu, o kolejności startu decyduje kolejność   zapisów, oddzielne kategorie dla pań i panów
 
godz. 11.30 - przygotowanie kadry do wyścigu: pokazowa rozgrzewka dla rowerzystów
 
godz. 12.00 - start w czasówce kadry narodowej
 
godz. 12.00 -16.00 - trwają wyścigi na 5 km pętli, zawodnicy startują   w kolejności zapisów, każdy może porównać swój czas przejazdu z czasem   mistrzyni świata i pozostałych kadrowiczek
 
godz. 15.00 - 17.00 - wyścig australijski z udziałem kadry kolarskiej   i zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki czasówki, oddzielne   kategorie dla pań i panów, dekoracja i wręczenie nagród zwycięzcom
 
Na terenie Warszawskiej Akademii Technicznej odbędą się zawody   rowerowe tzw. czasówka na 5 km pętli wokół stadionu i terenów   przyległych, przygotowana przez zespół Mazovia MTB Marathon.   Kulminacyjnym punktem będzie przejazd na czas polskiej kadry kolarstwa   górskiego na czele z Mają Włoszczowską.
 
Chętni, którzy zgłoszą się do zawodów, dzięki elektronicznemu   pomiarowi czasu będą mogli porównać swój czas z czasem Mai   Włoszczowskiej, Oli Dawidowicz, Cezarego Zamany i innych. To jedyna taka   okazja, by stanąć do rywalizacji z mistrzynią świata i wicemistrzynią   olimpijską!
 
Biuro zawodów na ul. Kartezjusza 1 (teren WAT) będzie czynne w sobotę   16 października od godz. 12.00 do 16.00 oraz w niedzielę 17   października od godz. 9.00 do godz. 16.00 Wszyscy, którzy chcą wziąć   udział w przejeździe na czas na 5 kilometrowej pętli, mogą już w sobotę   spróbować swoich sił - w godzinach otwarcia biura zawodów trasa   przejazdu będzie dostępna dla wszystkich rowerzystów. Tą samą trasą   będzie 17 października jechała kadra narodowa i Majka Włoszczowska -   warto więc przygotować się wcześniej do rywalizacji z mistrzynią świata.
 
Zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się na czasówkę - przy   zapisie w biurze zawodów będzie pobierana kaucja 20 zł za elektroniczny   chip, dzięki któremu z dokładnością do setnych sekundy będzie mierzony   czas przejazdu. Zwrot pieniędzy nastąpi po zwrocie chipu do biura   zawodów.
 
W wyścigu australijskim wezmą udział - oprócz kadry narodowej -   jedynie osoby, które uzyskały najlepsze czasy przejazdu pętli i   zakończyły swój przejazd przed godziną rozpoczęcia rywalizacji na   stadionie, czyli godziną 15. Dlatego warto jak najwcześniej zapisać się   do zawodów i wykręcić dobry czas. Dla najlepszych sześciu pań i ośmiu   panów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
 
Na miejscu zawodów razem z policją zorganizowanie zostanie miasteczko   ruchu drogowego, gdzie najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje   umiejętności jazdy w ruchu drogowym i zdać na kartę rowerową. Zostaną   przeprowadzone konkursy z wiedzy o ruchu drogowym - atrakcyjne nagrody   wręczy Maja Włoszczowska. Będą też punkty porad prowadzone przez   mechaników przygotowujących kadrę rowerową. Planowane są stoiska sklepów   rowerowych, punkty sprzedaży rowerowych akcesoriów itp. Na miejscu   będzie serwowany kolarski makaron, świeżo wypiekane pieczywo, ciepłe i   zimne napoje. Na zakończenie imprezy, ok. godz. 15 rozpocznie się   emocjonujący wyścig w formule australijskiej, w którym weźmie udział   kolarska kadra trenera Andrzeja Piątka.
 
Od soboty 16 października na terenie WAT działać będzie biuro   zawodów, gdzie czekamy na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w   zawodach. O udziale w zawodach w obu formułach decyduje kolejność   zgłoszeń.
 
Udział w zawodach jest bezpłatny - dodatkowo uczestnicy mogą liczyć   na szelki/odblaski i inne gadżety zapewniające bezpieczną jazdę na   rowerze.

  Data: 17 października 2010 r (niedziela)
  Miejsce: Warszawa -Bemowo, Stadion LA-ośrodka SS WAT, ul. Kartezjusza 1
  Organizator: Mazovia MTB Marathon Cezary Zamana, regulamin i szczegóły imprezy dostępne na stronie organizatora:


http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,8466338,Koniec_sezonu_letniego_z_Maja_Wloszczowska_i_akcja.html

Raffi Pozwoliłem sobie te reklamę sponsorów usunąć. Póki nie jesteśmy partnerami, nie mamy obowiązku jej umieszczać. A jak widać, nie każdemu się podoba ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2010, 21:46:38 wysłana przez Raffi »

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Paź 2010, 00:27:10 »
Ech, właśnie przeczytałem w gazecie i miałem o tym napisać  ;)
 
No, wreszcie jak zwykły człowiek będę się mógł spokojnie przejechać w peletonie na zasadach kolumny uprzywilejowanej i nie śpiewać lewa wolna.

Chętnie podejrzę jak takie ewenty organizują inni   ;)   

Kto wie, może nawet kartę rowerową sobie wyrobie jak nie obleje części praktycznej  :)   ech, na pewno obleje jazdę po ósemce :) , a pozatym powiedzą mi że jestem za stary  :D :D ;D
 
P.S.
 
Ja od niedawna miałem opis ''stały uczestnik'', po uzyskaniu drugiej gwiazdki za przekroczenie 100 postów.
Co za ludzie, nie dość że jadę w zabezpieczeniu i  narażam swój tyłek, to jeszcze mnie zdegradowali, i zamiast gwiazdek dali swego czasu jakieś kwadraciki  :P

 
« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2010, 00:56:36 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Paź 2010, 06:49:58 »
Cholerne studia zaoczne :/ Akurat musiał mi zjazd wypaść  :'(

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Paź 2010, 06:52:21 »
@Szakal - ty to chyba pracujesz w Banku BGŻ? Porównując wielkości obydwu obrazków, można by wyciągnąć wniosek, że bardziej zależy ci na promowaniu banku niż maratonu rowerowego...  :o
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Szakal

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Paź 2010, 15:31:31 »
 Ja tu tylko skopiowałem ze strony organizatora, nic więcej.

Izka

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Paź 2010, 18:53:17 »
wooo ale fajne :) chyba się zapisze :P

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Paź 2010, 10:02:05 »
Oby nie odwołali znowu z powodu złej pogody.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Paź 2010, 10:40:19 »
Co za ludzie, nie dość że jadę w zabezpieczeniu i  narażam swój tyłek, to jeszcze mnie zdegradowali, i zamiast gwiazdek dali swego czasu jakieś kwadraciki  :P

Spoko, ja też nie mam napisane "zabezpieczenie" w profilu. Sam sobie zdjąłem (zmieniając w profilu domyślną grupę). Jako naczelny spamer forum mam >800 postów, a to daje mi członkowstwo w elitarnej grupie "Naduczestników ;-)". A to wygląda ładniej niż zabezpieczenie :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Izka

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Paź 2010, 10:38:08 »
to prawda , trudno się teraz przestawić na nowe zmiany na forum :P

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Paź 2010, 17:10:35 »
Pożyczy ktoś kask  mi na jutro  start mam o 11.25
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2010, 17:18:29 wysłana przez kapi963 »
Kapi

Drex

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Paź 2010, 17:35:34 »
A ja nie pojadę. Chyba, że ktoś mi rower pożyczy. Albo wskaże serwis który mi do 10 rano wymieni przerzutkę z hakiem... 2 debili na DDRce przy Kocjana się znalazło i miałem z nimi starcie. Rozwalili mi rower, a policja jak zwykle nic zrobić nie może, bo nie mam widocznych obrażeń ciała... Super. Muszę sam ich po sądach ciągać teraz, bo policjanci nie byli skłonni nawet roweru sprawdzić.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Paź 2010, 15:32:40 »
No cóż, sam przejazd do WATu wyszedł bardzo fajnie jak chyba cały ewent w tym miejscu.

Niestety, zabezpieczenie tego przejazdu było nadprzyrodzone, albo ściśle tajne, bo organizatorzy dysponowali chyba jakimiś urządzeniami do zdalnego sterowania myślami kierowców - niestety nie wszystkich. 
Sam zatrzymałem jednego samochodzika w środku peletonu  i przyblokowałem parę innych niezadowolonych na zjazdach. 
Pozostaje się cieszyć, że w przejeździe nie uczestniczyło dwa, albo kilka razy więcej osób, bo było by więcej faz świateł na skrzyżowaniach i więcej problemów (nawet o tej porze dnia w niedziele).

Idea bardzo dobra, trzeba ją powtarzać. Tylko, że tam jadą niewinni ludzie, a zielone światło dla kierowców, to informacja że mogą jechać. Bo oni nie wiedzą, że jesteśmy kolumną uprzywilejowaną.
Jeśli nie ruszają to wynika tylko z ich zdrowego rozsądku, ale nie wszyscy go mają.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Paź 2010, 16:49:34 »
Całkiem przyjemna impreza szkoda, że tak mało osób przyjechało chyba, że po południu dojechało więcej. Honor masowiczów w 5km-owej pętli broniła Izka, która startowała zaraz za Mają i prawie ją przegoniła  ;) to pewnie dzięki naszemu dopingowi. Troszkę fotek z imprezy pzdrw.
http://strony.aster.pl/omegamaciek/wycieczki%20rowerowe/ws-slideshow-private-non-commercial/deploy/template.html
« Ostatnia zmiana: 17 Paź 2010, 16:52:43 wysłana przez persson »

Drex

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Paź 2010, 18:36:56 »
Honor masowiczów w 5km-owej pętli broniła Izka, która startowała zaraz za Mają i prawie ją przegoniła  ;) to pewnie dzięki naszemu dopingowi.

PRAWIE??? :-)))



Jak robiłem to zdjęcie, wydawało mi się, że Iza jest przed, a nie za Mają. :-D

Ogólnie mówiąc Iza zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz zakwalifikowała się do ścisłego finału kobiet, czego niejedna debiutantka może Jej tylko zazdrościć.  ;)

Więcej zdjęć w linku poniżej:

http://picasaweb.google.pl/113856703651037297073/ZakonczenieSezonuZMajaWOszczowskaPolskaNaRowery17Pazdziernika2010#

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Paź 2010, 19:12:07 »
Gratulacje. Po wynikach widzę że dałaś czadu. Tylko na fotkach same kobiety. Gdzie Ci faceci :P
Komu w drogę temu rower.

Szakal

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Paź 2010, 19:57:11 »
 Jak na zakończenie sezonu rowerowego, organizatorzy zawodów dobrze się spisali.


Izka

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Paź 2010, 20:31:06 »
ooo to był dzień :)
skłamałabym mówiąc, że mnie nic nie boli :P jestem wykończona ha ha ale było warto 

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Paź 2010, 20:54:26 »
PRAWIE??? :-)))
Jak robiłem to zdjęcie, wydawało mi się, że Iza jest przed, a nie za Mają. :-D

Ogólnie mówiąc Iza zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz zakwalifikowała się do ścisłego finału kobiet, czego niejedna debiutantka może Jej tylko zazdrościć.  ;)

może oglądamy narodziny nowego olimpijskiego talentu
« Ostatnia zmiana: 17 Paź 2010, 20:59:57 wysłana przez persson »

Drex

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Paź 2010, 21:08:29 »
może oglądamy narodziny nowego olimpijskiego talentu


Powiem tak: gdyby Iza miała rower z lepszym przełożeniem do takiej jazdy zajęłaby wyższą lokatę. W Jej rowerze przerzutki mają małe, dość wolne przełożenia- rozpędzenie się do 40 km/h jest już niezłym wyczynem. ;) A z tego co mówiła na prostej w czasie wyścigu jechała prawie 39 km/h. ;)

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Paź 2010, 21:55:07 »
taki standard to z przodu duży blat 44 a tył 11-34(32),a 40-45km/h to już poważne prędkości na tego typu rowerze(mtb), nawet bardzo, najważniejsze przeżycia i pamiątka na całe życie

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Paź 2010, 22:28:10 »
Gratuluję Izie :)
Kurcze też się napaliłam na tą imprezę i miałam na niej być, ale się rozchorowałam  :( :(

Szakal

  • Gość
Odp: Koniec sezonu letniego z Mają Włoszczowską i akcją Polska na rowery
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Paź 2010, 18:57:54 »
 Coś mało filmów i zdjęć.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2010, 18:59:17 wysłana przez Szakal »