Autor Wątek: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację  (Przeczytany 12120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Mar 2013, 19:23:55 »
JAk masa ma Ci tak stawać masa to bez sensu takie happeningi owszem mają.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Kenneth

  • Gość
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Mar 2013, 23:49:48 »
A ja mam pewnego pomysła.
Dawno dawno temu, organizowano nielegalne akcje, które powodowały blokowanie określonych skrzyżowań, ulic.
Dzisiaj, dzięki radom Policji i prawu być może dałoby się to zrobić..... legalnie :D

Wyobraźmy sobie zatem 4-5 grup rowerzystów po 10-15 osób jadących na rowerach np. Al.Jerozolimskimi. Jak wiemy jest to ulica 3 pasmowa, więc może się zdarzyć, że grupa I będzie jechała prawym pasem z prędkością 20 km/h, grupa II będzie ją wyprzedzała środkowym pasem jadąc 23 km/h, a lewym pasem będzie wyprzedzana przez grupę III jadącą z prędkością 25 km/h. Jeśli dodamy do tego 2 kolejne grupy zmieniające pasy za plecami tych 3 grup - to mamy sieczkę na jezdni i blokadę przejazdu dla innych pojazdów. Ruchomą. A jeśli dodamy do tego postój na każdych światłach niezależnie czy czerwone czy zielon - to mamy in-legala. Niby nielegalne - ale zgodnie z radami Policji - legalne wstrzymanie ruchu drogowego ;)

Oczywiście wszystkie grupy rowerzystów nie mogą jechać bezpośrednio za sobą - sprzeczne z PoRD - ale mogą jechać obok siebie na sąsiednich pasach, prawda? Zatem akcja wydaje się być legalna ;)

Offline CrazyFish89

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #32 dnia: 23 Mar 2013, 00:30:47 »
Kenneth pomysł świetny tylko problem będzie zebrać tyle osób, a grup takich przydało by się więcej, pasowało by taką akcje zrobić w popołudniowych godzinach jak ludzie z pracy wracają ;)
Light live for fun

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Mar 2013, 22:40:27 »
Pytanie mam. Bo ogólnie nadrzędne nad światłami, znakami drogowymi i wszystkim innym są polecenia policjanta. Czy tylko policjanta kierującego bezpośrednio ruchem, czy każdego?
Chodzi mi o to - czy jeśli zatrzymamy się nagle na zielonym na środku jezdni i w razie czego uprzemy, że takie było polecenie policji, to będzie to prawda czy nie? Nie wydaje mi się, ale nie takie głupoty można znaleźć w przepisach.

Kenneth

  • Gość
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Mar 2013, 06:28:02 »
A czy w PoRD jest wskazane, ze podczas jazdy po drogach trzeba wykonywać polecenia nakazywane przez policjantów z drogówki czy każdego policjanta?
Zresztą IMO odpowiedziałaś sobie sama w 2 zdaniu.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Mar 2013, 09:35:51 »
Pytanie mam. Bo ogólnie nadrzędne nad światłami, znakami drogowymi i wszystkim innym są polecenia policjanta. Czy tylko policjanta kierującego bezpośrednio ruchem, czy każdego?
Chodzi mi o to - czy jeśli zatrzymamy się nagle na zielonym na środku jezdni i w razie czego uprzemy, że takie było polecenie policji, to będzie to prawda czy nie? Nie wydaje mi się, ale nie takie głupoty można znaleźć w przepisach.
A czy w PoRD jest wskazane, ze podczas jazdy po drogach trzeba wykonywać polecenia nakazywane przez policjantów z drogówki czy każdego policjanta?
Zresztą IMO odpowiedziałaś sobie sama w 2 zdaniu.

Art. 5. 1.

oraz
Art. 6. 1.
« Ostatnia zmiana: 25 Mar 2013, 09:37:17 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Kenneth

  • Gość
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Mar 2013, 12:37:59 »
@Kaczor, w czym problem, skoro:

Za: http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-20-czerwca-1997-r-prawo-o-ruchu-drogowym/dzial-ii_rozdzial-1_zasady-ogolne/?on=19.01.2013

Cytuj
Art. 5. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

2. Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

3. Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

Art. 6. 1. Polecenia lub sygnały może dawać uczestnikowi ruchu lub innej osobie znajdującej się na drodze:

1) policjant;
[...]


?
Widać wyraźnie, że _każdy_ policjant może kierować ruchem drogowym.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Mar 2013, 12:57:56 »
@Kaczor, w czym problem, skoro:
Problem???

Podałem jedynie paragrafy z ustawy PoRD, które odnoszą się do pytania.
Nie widzę żadnego problemu w interpretacji tych zapisów.

IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany