Autor Wątek: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację  (Przeczytany 12119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« dnia: 17 Mar 2013, 19:09:19 »

Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Kenneth

  • Gość
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Mar 2013, 19:13:50 »
Szczurek - ZIMNOOOOO...
Ja dopiero dzisiaj wydobyłem rower z garażu i się na nim przejechałem te pierwsze kilometry po zimie... Może przełóżmy to na dzień, kiedy temperatura będzie taka bardziej.... plusowa? ;)

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Mar 2013, 19:20:16 »
Lubię takie strajki włoskie :)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Mar 2013, 19:26:52 »
Kenneth przekładając termin "studzimy żelazo" musi być to na gorąco aby media się tym zainteresowały i KGP zwróciło na to uwagę.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Mar 2013, 20:13:30 »
Jaki jest pomysł na praktyczną realizację? Jazda jezdnią i zatrzymywanie się przed zielonym światłem (względnie: każdym skrzyżowaniem)?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Kenneth

  • Gość
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Mar 2013, 20:39:57 »
@Remitent - niezależnie od tego czy czerwone czy zielone - rowerzyści jadący pasem po kolei albo grupą się zatrzymują... To by było piękne :D
(ale NIE zwalniają, tylko się zatrzymują, aż dotkną stopą ziemi!)

Chyba się jednak pofatyguję i wyciągnę rower... ;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2013, 20:49:02 »
Tak jak przed przejazdem kolejowym zatrzymać się, dobrze się kilka razy rozglądnąć, sprawdzić czy dalej mamy zielone, jeszcze raz się rozglądnąć i dopiero powoli i ostrożnie ruszyć :D :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Mbaran

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mateusz Baran
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Mar 2013, 01:23:58 »
Nie wiem czemu wy się przejmujecie takimi rzeczami. Wszyscy wiemy, że Policja ma wspólnego z faktycznym poruszaniem się na rowerze w ruchu ulicznym tyle co nic, a większość ich pomysłów poprawy naszego bezpieczeństwa jest bez sensu. Ich zdanie i przepisy swoją drogą - myślę, że grunt to mieć własny rozum i wg niego się poruszać, a wszelkie głupoty należy zlekceważyć  ;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Mar 2013, 01:50:15 »
Mnie rozwalił pierwszy akapit, parafrazując:
  "kierowco zanim wyruszysz na wyprawę upewnij się że masz aktualne OC, przegląd techniczny i sprawne światła, mijania, długie, stopu, kierunku oraz przeciwmgielne"
Jeśli masz najmniejsze wątpliwości co do swojej trzeźwości zaopatrz się w atestowany alkomat, albo poproś o pomoc Policje.

P.S.

Drogi kierowco pamiętaj o apteczce, może ona pomóc Tobie i twoim pasażerom, ale znając życie to w takich sytuacjach, to nawet pogotowie nie ma nic do gadania.
Trójkąt ostrzegawczy, też zmniejsza szanse staranowania Przez TIRa gdy pasek rozrządu siądzie.
Pamiętaj również, by po szczęśliwym dojechaniu do celu pozażywać trochę ruchu, to zniweluje ryzyko zawału serca.

O gaśnicy pamiętać nie musisz, raz że stodoły tym nie ugasisz, dwa że na pewno jej nie znajdziesz, trzy że jak się zjara twój samochód, to nikt płakać po nim nie będzie   :D ;D ;)

« Ostatnia zmiana: 18 Mar 2013, 03:05:03 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Mar 2013, 06:25:53 »
Jeśli ktoś tego nie zdementuje to ludzie zaczną tak jeździć za co będę wyzywani wszyscy rowerzyści
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Mar 2013, 09:01:03 »
@Remitent - niezależnie od tego czy czerwone czy zielone - rowerzyści jadący pasem po kolei albo grupą się zatrzymują... To by było piękne :D
(ale NIE zwalniają, tylko się zatrzymują, aż dotkną stopą ziemi!)

Jestem Za!!!
Taka ''pokazówka'' była by wporzo    :)    .
Pozdro.     

Kenneth

  • Gość
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Mar 2013, 09:23:19 »
@Mbaran - przejmujemy się, bo dzięki owym radom policji, ludzie mają o nas takie a nie inne mniemanie. I nie wiedzą jak nas mają traktować - czy zawsze jak ludzi pozbawionych wyobraźni kompletnie czy jak dzieci na rowerach czy...? No właśnie?
Ja osobiście dzieckiem już raczej nie jestem, na rowerze już mi bliżej do wieku nastoletniego.
W dodatku dzięki takim słowom policja sprawia, że obok PoRDu powstaje jakieś nowe, dziwne i nowe prawo "rady Policji", które nie tylko sa niezgodne z jakimikolwiek zasadami ruchu drogowego i prawem - ale także z logiką myślenia!!!

Dlatego mnie osobiście to przeszkadza.


@Szczurek - ludzie nie zaczną tak jeździć, ale jednak na jezdni w pewnej chwili może się zrobić bajzel, jeśli inni zaczną się tego spodziewać i... to egzekwować. "o rower... mam czerwone, a on zielone, ale on się zatrzyma, więc ja przejadę pierwszy".  tak samo będzie na przejazdach rowerowych (dzięki idio... posłance z Sejmu) a potem ktoś chytry wprowadzi to na skrzyżowania równorzędne i wszędzie gdzie tylko się da. A na koniec znajdziemy się w sytuacji, gdzie wysiądzie jakiś "inny" z szoferki, spojrzy na rozjechanego rowerzystę... "panie, w TV mówili, że macie zawsze ustępować! To co?! Najechałe na niego, nie moja wina, że mi nie ustąpił, wal się pan!".

@Fionotron - nie wiem czy dam radę, ale postaram się pojawić rowerowo i chętnie wezmę w tym udział.
Zastanawiam się jeszcze czy aby nie wydrukować jakiejś tabliczki: "jeżdżę zgodnie z radami Policji". Żeby nie musieć co 5 sekund tłumaczyć, dlaczego się zatrzymałem, kiedy zgodnie z PoRD powinienem jechać ;>>>

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Mar 2013, 13:57:20 »
Kenneth chodziło mi bardziej o to, że część ludzi bez analizy jeździ słuchając rad Policji. Nie znają pord i stosują się tylko do rad policji, bo policja zna prawo i policja powie jak jest najlepiej.

Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Mar 2013, 16:06:37 »
Kenneth chodziło mi bardziej o to, że część ludzi bez analizy jeździ słuchając rad Policji. Nie znają pord i stosują się tylko do rad policji, bo policja zna prawo i policja powie jak jest najlepiej.

TAAAK!!!

Stosujmy się do Wszysktch Rad Naszej Policji - ''Siły Przewodniej Narodu'' - Zawsze i Wszędzie. Bo Są Przecież Nieomylni...
A Sami już myśleć ''kręcąc na rowerku To Nie Musimy. Bo Nasza Ukochana Policja za Nas już Wszystko Ogarnia   ::)   !!!
Tak Było od Dawien - Dawna Jest i Będzie Po Wsze Czasy   ::)   .
Pozdro...
 

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Happening - Czy Komenda Główna Policji ma rację
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Mar 2013, 07:28:44 »
Co do rad Policji - jak zobaczę Policjanta z Komendy Głównej na rowerze, który pojedzie po cywilu Poniatowskim, zgodnie z prawem lewym pasem, potem zatrzyma się na każdym jednym zielonym na Jerozolimskich aż do ronda Zesłańców (cały czas jadąc środkowym pasem bo prawy to buspas), potem wjedzie jakimś cudem na drogę rowerową tamże, przejedzie nią do Żwirek tak by po drodze nie złamać ani jednego przepisu, a potem gdy już dojedzie do KGP zeskoczy w kamizelce i kasku na główkę z ostatniego piętra komendy by pokazać, że one faktycznie ratują życie w starciu z samochodem (siły mniej więcej te same przy skoku co przy dzwonie z autem) i wciąż będzie żył, zacznę im ufać :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)