Autor Wątek: Konkurs fotograficzny  (Przeczytany 10916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Lut 2012, 19:20:50 »
Szersze niż 700 px. Wszyscy przesyłają większe, to tylko z Twoim zdjęciem był kłopot. A chcę ujednolicić szerokość, żeby wszystkie były tej samej szerokości, będzie się łatwiej oglądać.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lut 2012, 20:18:19 »
Czy to znaczy ze 'zadymione' zdjecie bedzie Savil?
 :P to trochę zamydla/zadymia koncepcje animowości zdjęć :P


Niestety, nie zawsze da się tego uniknąć. Na przykład wtedy, gdy na zdjęciu ewidentnie widać rower danej osoby, albo osobę, która bardzo często jeździ razem z daną osobą.
AdrianSocho

Drex

  • Gość
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lut 2012, 20:36:11 »
Prace podobno maja byc anonimowe. To ze da sie rozpoznac czyjes zdjecie powinno je automatycznie dyskwalifikowac. Jesli tak sie nie bedzie dzialo, to konkurs nie bedzie uczciwy wzgledem mniej rozpoznawalnych osob.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Lut 2012, 21:03:13 »
Myślę, że większość z nas, zwłaszcza amatorów, robi zdjęcia sobie/swoim rowerom/swoim znajomym. Mało kto robi zdjęcia artystyczne jakimś kompletnie obcym rowerom/rowerzystom.
Ale ok, nie będzie dymka ;)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lut 2012, 22:55:20 »
na moim zdjęciu jest nie tylko mój rower :-) mam nadzieję, ze właściciel Drugiej Maszyny się nie obrazi na mnie :P

Szersze niż 700 px. Wszyscy przesyłają większe, to tylko z Twoim zdjęciem był kłopot. A chcę ujednolicić szerokość, żeby wszystkie były tej samej szerokości, będzie się łatwiej oglądać.


no ok, zasugerowałam się "Wagą" i nie zwracałam uwagi na inne rzeczy - nigdy nie miałam potzreby tak zmniejszać foty, przez co nie za bardzo umiałam. gdyby się okazało, że wszyscy mają jeszcze szersze, daj znaka, poprawię i podeślę raz jeszcze :-)
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2012, 22:57:31 wysłana przez anna_mala_zlosnica »

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Lut 2012, 06:47:03 »
@Drex - konkurs ma na celu popularyzację jazdy na rowerze, a także integrację rowerzystów. Nie będziemy tutaj dyskwalifikować zdjęć, bo nie o to chodzi. Ludzie je zgłaszają po to, żeby się nimi podzielić z innymi i to jest fajne, bo dzielenie się jest trendy.
A to czy czyjaś praca zostanie rozpoznana, to jest najmniej istotne. To użytkownicy będą wybierać najlepsze zdjęcie i nie wydaje mi się, że będą się kierować tym czy kogoś lubią czy nie.
Gwarantuję Ci, że moja zostanie rozpoznana bez problemu przez wielu użytkowników forum. Mimo iż nie zdradzam szczegółów zdjęcia. Bo było o tym zdjęciu po prostu głośno.


@Anna - no właśnie nie wiem czy się nie obrazi... :P jeszcze możesz wycofać. :D

@Drex - jeszcze Ty nie zgłosiłeś zdjęcia, a przyznam się, że na Twoje liczę najbardziej. :) A, już wiem czemu jeszcze nie wysłałeś... jesteś dopiero w 1/10 przeglądania swojego przepastnego archiwum. Ok, nie spiesz się. Do końca lutego masz czas.




Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lut 2012, 07:39:18 »
   
Cytat: Stanley link=topic=1739.msg26845#msg26845  date=1328852823
  @Anna - no właśnie nie wiem czy się nie obrazi...  jeszcze możesz wycofać.
 
Zaryzykuję :P
Cytat: Stanley link=topic=1739.msg26845#msg26845  date=1328852823
  @Drex - jeszcze Ty nie zgłosiłeś zdjęcia, a przyznam się, że na Twoje liczę  najbardziej.  A, już wiem czemu jeszcze nie wysłałeś... jesteś dopiero w 1/10 przeglądania  swojego przepastnego archiwum. Ok, nie spiesz się. Do końca lutego masz czas.
 
Ty się nie śmiej ? ja musiałam wyciągnąć dysk, przejrzeć nie  wiem ile katalogów z zeszłego roku, wybrać kilkanaście i dać chłopakowi do  oceny ? ?Misiu, które?? :-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Lut 2012, 08:24:23 »
Prace podobno maja byc anonimowe. To ze da sie rozpoznac czyjes zdjecie powinno je automatycznie dyskwalifikowac. Jesli tak sie nie bedzie dzialo, to konkurs nie bedzie uczciwy wzgledem mniej rozpoznawalnych osob.

Z drugiej strony, ja np wszystkie swoje zdjęcia publikuję, więc siłą rzeczy nie ma problemu by rozpoznać że to moje. Tak samo robi Gromanik, Bartek Zaborowski i conajmniej kilka innych osób. Taki zapis skazywałby nas na brak możliwości uczestnictwa.

Cytat: Stanley link=topic=1739.msg26845#msg26845  date=1328852823
@Drex - jeszcze Ty nie zgłosiłeś zdjęcia, a przyznam się, że na Twoje liczę  najbardziej.  A, już wiem czemu jeszcze nie wysłałeś... jesteś dopiero w 1/10 przeglądania  swojego przepastnego archiwum. Ok, nie spiesz się. Do końca lutego masz czas.
Ty się nie śmiej ? ja musiałam wyciągnąć dysk, przejrzeć nie  wiem ile katalogów z zeszłego roku, wybrać kilkanaście i dać chłopakowi do  oceny ? ?Misiu, które?? :-)

Mam identyczny problem. Zdjęć sporo, w tym Budapeszt, Ateny, Kopenhaga, zlot poziomów... łącznie jakieś 10 tysięcy zdjęć do przejrzenia. To trwaaaaaaa...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Lut 2012, 20:00:26 »
W erze aparatów cyfrowych każdy ma tych fotek tysiące, ale chyba zawsze trafi się jakaś fotka typu "...ooo to jest mega..." zazwyczaj jeszcze wiąże się to z jakąś ciekawszą sytuacją lub innym wspomnieniem.


Mój znajomy zarabiający cykaniem fotek na życie twierdzi, że takich "naprawdę z....ch" fotek to mu rocznie max 30 się trafia, a  on musi wybierać pewnie z miliona zdjęć. W związku z tym te najlepsze pamięta doskonale i jest w stanie w ciągu chwili je zlokalizować.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Rano1

  • Gość
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Lut 2012, 18:21:28 »
Bo kiedyś nie robiło się tak masowo. Szanowało się kliszę. Cykało 36 klatek i zmiana filmu, jeśli jeszcze tubkę zapasową się miało.

Ja tam nie zamierzam w konkursach brać udziału. Starczą mi dotychczasowe, gdzie i tak znajomi królika wygrywali  ;D
Zdradzę, że przygotuję na maj (mój jubileusz 10-lecia z WMK) mała galeryjkę - Masowych Wspomnień Czar. Głównie skany z klisz. Mam też nadzieje, że inni też ruszą d i też kiedyś przygotują przekrojówki  :)

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Lut 2012, 19:28:59 »
Mój znajomy zarabiający cykaniem fotek na życie twierdzi, że takich "naprawdę z....ch" fotek to mu rocznie max 30 się trafia, a  on musi wybierać pewnie z miliona zdjęć.

Ale on ma pewnie inny poziom uznawania fotek za "dobre" i "zaje*iste". Fotografowie ślubni robią 1000-3000 fotek na ślubie+weselu, a i tak z tego wybierają kilkadziesiąt na album i kilkaset do przekazania w formie cyfrowej, ale za to wiedzą, jak nie spieprzyć zdjęcia.
AdrianSocho

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Lut 2012, 01:25:38 »
Dobre zdjęcie to kwestia gustu. Gust, jak wiadomo, każdy ma własny. [niektórzy nie mają, ale to inna sprawa ^.^]
Nawet co do samej techniki nie ma zgody, bo to co ja na zdjęciu koncertowym uznałam za minus i ziarno, dwie inne osoby uznały za podkreślenie dynamizmu.
Tego typu konkursy zawsze będą bazowały na arbitralnych rozstrzygnięciach i dwóch tych samych na całym świecie szkołach fotografowania: "mnie się podoba" i "a mi nie".

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Lut 2012, 08:12:08 »
Tego typu konkursy zawsze będą bazowały na arbitralnych rozstrzygnięciach i dwóch tych samych na całym świecie szkołach fotografowania: "mnie się podoba" i "a mi nie".

Dlatego są ciekawe - nikt nigdy nie wie co i kto wygra. Trzeba próbować się wczuć w to, co oceniający będzie chciał zobaczyć. My i tak mamy łatwiej - wiemy, że arbiter to Stanley i może będzie pomagał Mu Drex. Na pewno więc zwrócą uwagę na poprawność techniczną.


Ale co dalej? Czy będą woleli zdjęcie historyczne? Bo mam np słabe technicznie (ciemny tunel, zdjęcie robione podczas jazdy), ale istotne historycznie foto na 30s przed tym jak przedachowaliśmy rikszą co wysłało Skelera do szpitala psychiatrycznego. Widać na nim przyczynę dachowania (Skelera) z kamerą.

Czy może będą woleli foto, z dużą ilością rowerzystów, by podkreślić ilość cyklistów? Mam zdjęcie podnoszenia rowerów po Masie w Budapeszcie. Było jakieś 30 tysięcy luda ;-)

A może będą woleli coś z jajem? Mam kilka niezłych technicznie zdjęć z Danii, które się nadadzą, choć nie ukrywam, że w przypadku zdjęć z jajem, istotny jest kontekst (Mocniaka z GPSem, albo Olka na schodach nie zrozumie nikt, kto nie był z nami wtedy). No i połowa zdjęcia z jajem to podpis. Mam np foto leżenia na asfalcie na środku skrzyżowania. Nic specjalnego, ale z odpowiednim podpisem zdjęcie zyskuje kontekst i humor.

A może będą preferować foto "rodzinne"? Mam zdjęcie całej rodzinki na rowerach (ze zlotu poziomego).

A może wolą foto jakiegoś ekstremalnego i spektakularnego bubla na drodze rowerowej? Tych też mam kilka :-)

Może postawią na szokowanie ludzi? Mam zdjęcie z Kopenhagi. Na światłach grupa cyklistów raźnie popija browara z puszek czekając na rowerach na zielone. Jadą na imprezę, która odbywa się na środku jednej z najruchliwszych ulic w mieście. Ulica nie jest zamknięta dla ruchu. W Polsce to foto niektórym ludziom zrzucało czapki z głów (zwłaszcza czapki z orzełkiem spadały masowo) ;)

A może wolą coś innego? Mam zdjęcia kilku naprawdę ładnych rowerzystek w Danii (i nie tylko). Mam zdjęcia ciekawych konstrukcji na zlocie rowerowym.


Nie wybranie technicznie dobrych zdjęć jest problemem. Tego każdy ma tyle, że na pewno coś znajdzie. Problemem jest zgadnięcie jakich fot oczekują oceniający i za co będą plusy :D Temat, bądź co bądź, jest na tyle szeroki, że można w nim zmieścić wszystko. I tak dobrze, że foto mają być a.d. 2011, bo mam mniejszy wybór, a w poprzednich latach też zrobiłem kilka ciekawych fot.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Lut 2012, 08:41:21 »
My i tak mamy łatwiej - wiemy, że arbiter to Stanley i może będzie pomagał Mu Drex. Na pewno więc zwrócą uwagę na poprawność techniczną.

Że co? :) Raffi pozwolę zacytować sam siebie:

Zdjęcia zostaną opublikowane na tym forum anonimowo bez podpisów - bez faworyzowania kogokolwiek.
Najlepsze zdjęcie zostanie wyłonione  przez forumowiczów metodą głosowania w ankiecie umieszczonej w wątku z opublikowanymi zdjęciami.

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe, że to ludzie będą wybierać a nie organizacja. :)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Konkurs fotograficzny
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Lut 2012, 18:10:56 »
Jedno z najczęstszych kłamstw internetowych: przeczytałem i wyrażam zgodę na warunki regulaminu ;)

Tutaj mamy podwójny zysk: konkurs, który można wybrać i ciekawą galerię, która powstanie.