Autor Wątek: European Cycling Challenge 2015  (Przeczytany 22712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Maj 2015, 20:48:11 »
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...............


Do dupy ten system.
Tracki z reki przyjmuje w localtime-ie
Tracki z gpsa przyjmuje w jakims innym - 2godziny

Zeżarło mi z 15 kilometrów albo więcej
Slady sie nakladają na siebie czasowo

Błe

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Maj 2015, 21:46:42 »
nooo, ja nie wiem...
mi apka, poza początkową czkawką, tracki z endo oraz ręczne przyjmuje w trybie natychmiastowym

może mnie lubi?

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Maj 2015, 22:11:09 »
Ja tylko ręczne dodaje

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Maj 2015, 22:14:32 »
Nie uznaje endocostam
Jak rysuje z reki to podaje czas wlasciwy.

Slad z odbiornika gps (stary garmin) podaje w czasie lokalnym, a ten durny cycling365.iju przyjmuje przesuniete -2 (minus dwie) godziny.
I jeszcze mi 15 km ukradło.
W daszbort jest inaczej na stronce klubowej inaczej.

To na cholere ja tego gpsa wożę.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Maj 2015, 08:01:26 »
VIT
- mi także zmieniało czas ale czas można sobie samemu ustawić jak i datę, a co do km to i mnie ucina trasy i ileś tam procent ...
więc przycinanie trasy to chyba u nich standard.

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Maj 2015, 08:06:10 »
Nie uznaje endocostam
Jak rysuje z reki to podaje czas wlasciwy.

Slad z odbiornika gps (stary garmin) podaje w czasie lokalnym, a ten durny cycling365.iju przyjmuje przesuniete -2 (minus dwie) godziny.
I jeszcze mi 15 km ukradło.
W daszbort jest inaczej na stronce klubowej inaczej.

To na cholere ja tego gpsa wożę.

GPS ma pewien błąd i nawet jak stoisz to co chwila loguje w innym miejscu nabijając w ten sposób trase .Może być tak że ECC wygładza trasę. i przez to masz mniej kilometrów.
Nie wiem .Tylko spekuluje

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Maj 2015, 09:08:45 »
Już na spokojniej...

Wkurza mnie to, że jak wstawiam ślad z gpsa to niedopracowane ECC (jakie to ełuropejskie) zmienia mi czas w jakiś inny.
Zasadniczo ślad przed wgraniem muszę każdorazowo obrobić, bo ełuropejskie ECC nie potrafi przeczytać pliku jaki on jest, tylko z pliku bierze pierwszy ślad, a resztę odrzuca. Tak więc nie zdarzyło mi się jeszcze wrzucić do tego uroczego systemu gołego śladu z karty, zawsze wymagana jest obróbka.
Dla kompletu informacji - odbiornik garmin, ślad rejestrowany co 1 sekundę.
Nie jest to oczywiście jakieś oszustwo, ale pierwszy ślad w moim garminie jest zawsze 1/2 punktowy z zerowym przebiegiem - co odpowiada włączeniu odbiornika w domu celem sprawdzenia baterii.
Jeżeli rozpoczynam podróż pod niebem to i tak pierwszy punkt jest tożsamy z miejscem wyłączenia (ostatniego fixa).
Kolejny powód obróbki - niedokładność samego odbiornika.
W czasie jazdy śledzi położenie, ale jak mu się zapomni i jak jego właściciel (czyli ja) rozmarzy się, albo będzie rozmyślał o niebieskich migdałach i popłynie sobie w dal, to potem wraca do miejsca obecnego pobytu z dużą prędkością (miejscami 150 km/h). Nie jest raczej możliwe bym rowerem z taką prędkością pomykał.
Takie odejścia też należy odsiać by nie okazało się, że restrykcyjny ełuropejski system nie jest w stanie zrozumieć, że nie po to nie wybudowali galileo i narzekają na system gps, a glonasa nie potrafią obsłużyć, żeby stawiać restrykcyjne wymagania, nawet samemu nie rozumiejąc jak coś działa.

Kolejne manipulacje to chwilowe zrywanie śladu. Czasem się zdarza, w przypadku braku sygnału (wejście do sklepu po loda). Takie ślady należy ofkors posklejać w jeden.

Potem to co opisał rowerozof. Bardzo czułe odbiorniki "chodzą" w miejscu. To znaczy poruszają się w obrębie nieczułości/ niedoskonałości pomiaru. W pół godziny przechodzą 100-400 metrów. Takie rzeczy zwykle odsiewam. W sensie zjedzenie loda na ławce w parku, bo postoju na światłach już nie ruszam.

Takie to brukselskie.

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Maj 2015, 11:44:14 »
Czas ci zmienia o dwie godziny bo takie jest przesunięcie stref czasowych - nasz aktualny minus 2 godziny daje ci czas UTC. Tak jest i tego nie zmienisz. Widocznie na wyświetlaczu jest poprawka na strefę czasową. a w rejestracji automatycznie do punktu przypisywana jest godzina UTC.
 
życie nie znosi próżni...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Maj 2015, 12:38:30 »
Marek,
ja to wiem.
Ale zauważam subtelną różnicę, czy jeżdżę w Atenach czy w Lizbonie. Tą różnicą jest localtajm.

GPS rysując ślad zapisuje mi go localtajmie. Sprawdziłem.
Obrabiając go pod Mapsorsem obrabia go localtajmie. Sprawdziłem.
Zapisując i otwierając ponownie pokazuje mi localtajm. Sprawdziłem.
Wrzucając go do systemu pokazuje mi go w innym czasie - być może jest to utc, ale takiego znacznika nigdzie nie widziałem, ani wartości odpowiadającej (1432078439 - dzisiaj 06:57costam).

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Maj 2015, 14:02:09 »
Czy to przesunięcie czasu coś zmienia?

U mnie też to przesunięcie jest - wygląda, jakbym pracowała w fabryce od świtu ;) Ale do samej długości trasy nie mam zastrzeżeń. Używam Stravy w telefonie, potem w komputerze ściągam z jej strony .gpx-a i wrzucam na http://cycling365.eu.

BTW poza tym, że zrobili ze mnie rannego ptaszka, to bardzo powolnego. Liczą mi prędkość na podstawie czasu od końca do końca. A że po drodze konteplowałam wiosnę, robiłam zakupy i zdjęcia, to cóż, bywały przejazdy i 4 km/h.

Cytuj
I jeszcze mi 15 km ukradło.
W daszbort jest inaczej na stronce klubowej inaczej.
Też tak miewałam, najwyraźniej zdarza się opóźnienie w synchronizacji. Różnica pewnie zniknie, jak się klubowa zaktualizuje.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2015, 14:03:13 wysłana przez Klara »

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Maj 2015, 14:21:53 »
Trochę tak jest jak piszesz, ale u mnie występuje nakładanie na siebie dwóch przejazdów:
1. z roboty do domu wyjazd 15:05 - wpisany z ręki, zgodnie z prawdą czasu i ekranu
2. z domu na miasto wyjazd 17:00 - wgrany z gpsa - tak mu się zarejestrowało (zazwyczaj poprawnie)
A jako, że fizycznie nie można być jednocześnie w dwóch miejscach na raz to po ich weryfikacji może się okazać, że mi ukradną moje kilometry.
Stąd mój niepokój.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Maj 2015, 16:48:43 »
No tak, lepszy byłby stały błąd pomiaru.

Trzymam się w każdym razie przerzucania gpx-ów - raz spróbowałam dodać trasę ręcznie, ale odpadłam. Ich apka też mnie skutecznie zniechęciła. I tak sobie żongluję plikami. Pociecha, ze już niedługo ;)

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Maj 2015, 16:57:24 »
Macie jakiś sprawdzony sposób na masowy eksport z Endomondo? Interesują mnie tylko darmowe, za dolary sama znalazłam.

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Maj 2015, 19:49:07 »
Pociecha, ze już niedługo ;)
Potem będziesz tylko bez sensu jeździć rowerem :)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Cycling Challenge 2015
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Maj 2015, 21:01:33 »
Oj marudzicie ,oj , ręcznie wklepywać się nie chce?                                                                                                                 Mam dobrą wiadomość  -grupa ojców i matek na dzisiaj ma już 9127 kilometrów i choć mała to już ma niezły wynik . Ogólnie Warszawa słabo -(leniwa?) , wiec przy tak mizernym wyniku nasza grupa przycisnęła swoje możliwości i dziękuję za to wszystkim i proszę jeszcze o parę dni wysiłku  i samodyscypliny . Zachęcam też niezdecydowanych żeby dołączyli (ogólnie Warszawa ma mało uczestników).