Autor Wątek: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych  (Przeczytany 16393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« dnia: 23 Sie 2011, 10:08:57 »
Z dzisiejszego tvnwarszawa:

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,sciezka-rowerowa-na-torach-quot-dajmy-jej-szanse-quot-,266233.html

Jak dla mnie, na spowolnionych odcinkach torów tramwajowych, na ulicach w staromiejskim stylu, jest ok. Jedna tylko praktyczna uwaga - niebezpieczeństwo powstaje przy przejeżdżaniu rowerem torów pod nieodpowiednim kątem (szczególnie przy wąskich oponach). No ale tego przecież często nie wiedzą projektujący ścieżki i piszący artykuły, bo sami rowerem nie jeżdżą.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sie 2011, 10:12:54 »
Ja jakoś nie czuję się bezpiecznie jadąc razem z tramwajem... Nie odpowiada mi to rozwiązanie
Komu w drogę temu rower.

Drex

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Sie 2011, 11:07:51 »
Mi bardziej nie odpowiadają szyny po lewej i prawej... :P

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Sie 2011, 19:32:14 »
Jak dla mnie ten pomysł od początku do czarnej czeluści  ::) A temat był już zaczęty w tym linku http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1240.0, chyba ktoś tu przysnął z porządkowych  :P
« Ostatnia zmiana: 23 Sie 2011, 19:36:30 wysłana przez dwapedalymam »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sie 2011, 19:42:18 »
Ja jakoś nie czuję się bezpiecznie jadąc razem z tramwajem... Nie odpowiada mi to rozwiązanie

Oszczędzaj serce i nie jedź do Niemiec, Szwajcarii, Bratysławy, Wrocławia, a zwłaszcza do Amsterdamu. Padłbyś tam na zawał widząc normalnych nie profesjonalnych rowerzystów zmieszanych z tramwajami. A przecież tego nie chcemy Ci zrobić ;)







« Ostatnia zmiana: 23 Sie 2011, 19:48:37 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Sie 2011, 20:53:32 »
bo od dawna było wiadomo że polska to ciemnogród...
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Sie 2011, 08:40:22 »
bo od dawna było wiadomo że polska to ciemnogród...

W kwestii drogownictwa i inżynierii ruchu - owszem. Ale żeby Chrupek jeżdżący na ATB pisał, że boi się szyn w momencie, gdy w całej Europie dzieci, babcie, tatuśkowie i inni nie hardcoreowi rowerzyści śmigają po tym na węższych oponach mieszczuchów aż się kurzy, to się nie spodziewałem :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Sie 2011, 09:11:35 »
Po pierwsze ja pochodzę z pod Wrocławia i też mi nie odpowiadało to rozwiązanie ;) No ale może jak się przejadę w Warszawie to mi przejdzie :P Inna sprawa że mam rower trekkingowy a nie ATB (gdzie wg wikipedii są to także turystyczne rowery ale z kołami 26 cali ;) ) :P

Wiele osób podziela moje zdanie. To rozwiązanie mimo wszystko jest kontrowersyjne
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sie 2011, 10:26:11 »
@Raffi, jeśli chodzi o przejeżdżanie, wjeżdżanie i wyjeżdżanie na/z torów to popieram Chrupka. Sam mam 1.5" na obu kółkach, i na takiej szerokości zaliczyłem glebę na LWB w kwietniu, na szczęście na bocznej uliczce, ale i tak zostałem obtrąbiony...
Ale skoro w Amsterdamie i Warszawie się da, czas sie przyzwyczaić, oby nasi motorniczy też się przystosowali do wolniejszej jazdy.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sie 2011, 12:39:10 »
Ale skoro w Amsterdamie i Warszawie się da

Da się. A typowy rower tam ma oponki 28x1 i 3/8 czyli węższe niż 1,5". Same torowiska też są tam dalece mniej równe niż u nas, bo cały Amsterdam się generalnie zapada i tam wszystko z czasem się krzywi, pęka, albo osiada - choćby nie wiem jak było robione.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Sie 2011, 13:46:50 »
Ale chwila... czy tam na zdjeciach nie widać czasem jakichś elementów wyrównujących, pomiędzy torem a krawędzią bruku obok?


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Sie 2011, 15:58:27 »
Ale chwila... czy tam na zdjeciach nie widać czasem jakichś elementów wyrównujących, pomiędzy torem a krawędzią bruku obok?

Nope. W dodatku sam bruk jest tam masakrycznie krzywy w okolicach szyn.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Sie 2011, 19:18:41 »
Wąskie uliczki tętniące życiem, turlające się tramwaje. To klimaty obce obecnej Warszawie, w której po wojnie zniszczono ten właśnie styl bycia. W całym mieście, nawet w tej starej części, z wyłączeniem Starówki i Krakowskiego pod kloszem, dominują szerokie przelotówki i terror samochodów.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2011, 19:19:48 wysłana przez Rano1 »

storm

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sie 2011, 19:24:00 »
@Rano1 - zgadza się, to wszystko co napisałeś to prawda.
Ale ja w tej Warszawie czuję się o wiele lepiej, niż w zatłoczonym Krakowie czy w Łodzi, gdzie bliskie ściany budynków, wąskie uliczki stwarzają wrażenie ciasnoty, braku miejsca, braku powietrza do oddychania... Te klimaty momentami są dość klaustrofobiczne.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa na torach tramwajowych
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Sie 2011, 20:21:57 »
ja w tej Warszawie czuję się o wiele lepiej, niż w zatłoczonym Krakowie czy w Łodzi, gdzie bliskie ściany budynków, wąskie uliczki stwarzają wrażenie ciasnoty, braku miejsca, braku powietrza do oddychania... Te klimaty momentami są dość klaustrofobiczne.

Bo w tej Warszawie nie mieszkasz, więc i nie znasz wszystkich wad związanych z tymi szerokimi arteriami i "przestrzenią".

Mnie osobiście bardzo podoba się wielkomiejski charakter Krakowa, Wrocławia, czy Łodzi (a jeszcze bardziej Berlina, Kopenhagi, czy Amsterdamu). To, że wieczorem mogę tam pójść na piwo do baru i jeszcze mam wybór, bo knajpek jest mnóstwo. To, że mogę sobie bezpiecznie chodzić ulicami przez przejścia, bo auta nie mają możliwości gnać po nich 100km/h. To, że jest wszędzie blisko, a nie 15km jak w Warszawie. To, że mogę otworzyć okno gdy idę spać, bo hałas uliczny nie sięga 90dB jak w centrum Wawy. To, że u Nich w zimę wiatr nie tworzy w mieście typowo wiejskich zamieci, zawiei i zasp jak u mnie na osiedlu. I tak dalej.

Ale co Ty możesz o tym wiedzieć, musiałbyś najpierw pomieszkać sobie w mieście, najlepiej Europejskim, by mieć doświadczenia i porównanie jak to może wyglądać :)
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2011, 20:23:17 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)