Autor Wątek: MTB do 2.5k  (Przeczytany 19441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MTB do 2.5k
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Sty 2012, 19:16:36 »
zastanawiam się czy opłaca się dopłacić te 200-300zł i kupić o poziom wyższy (...)
Jak myślicie?

Różnica jest w przedniej przerzutce, manetkach i kołach.

Przerzutka Deore zamiast Alivio to różnica w cenie kilkunastu złotych w detalu.

Manetki nieco więcej - może ze 30zł. Różnica w działaniu też nie powinna powalać. Przynajmniej starsze manetki Alivio praktycznie się nie różniły od Deore.

Największa różnica to koła. Piasty Shimano będą na Centerlock, co nie każdemu pasuje, ale za to z tego co widzę (proszę mnie sprostować, mogę się mylić) są już uszczelnione, co z pewnością wydłuży ich żywotność jeżeli masz zamiar pomykać w terenie. Bo Joytechy z A5 to raczej uszczelnione nie są. Warto jednak wiedzieć, że to Shitmano to wciąż są piasty w okolicach grupy Acera, w cenie ok. 60zł/szt, czyli totalnie bez rewelacji jak na rower wart >2,5k. Joytechy kosztują (katalogowo) około 40zł.

Do tego obręcze też w droższym rowerze są inne, choć tu nie dopatrywałbym się wielkich różnić. Te droższe nie są nawet oczkowane. Choć pewnie obręcz WTB SpeedDisc Cross Country waży mniej niż obręcz Kross.

I całość będzie ciut lżejsza, choćby dlatego, że 32 szprychy ważą mniej niż 36 ;)


Ale czy te rzeczy dają łącznie różnicę 200-300zł w cenie? Przerzutka droższa o 15-20zł, manetki o powiedzmy 30zł, piasty o 40zł (łącznie za obie). Wielka niewiadoma to obręcze, ale i tak suma tego co się dostaje za dodatkowe 200-300zł wychodzi w okolicach max 150zł.

Ja bym wziął A5, a za 1-2 lata po prostu zmienił koła, od razu na piasty na maszynówkach, obręcze oczkowane i jakieś fajne, pocieniane szprychy. Choć oczywiście decyzja należy do Ciebie :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bartez

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MTB do 2.5k
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Sty 2012, 20:14:16 »
Myślę, że mógłbym negocjować cenę rowerku i zbić te 100/150zł (?:D). Sezonu nie ma + płatność gotówką.

Cóż przejdę się w czwartek do salonu i zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 17 Sty 2012, 20:18:24 wysłana przez Bartez »

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MTB do 2.5k
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Sty 2012, 16:02:38 »
http://www.mudserwis.com/kross-2011-level-a6-disc-p-1396.html < Mały wybór rozmiarów, ale może gdzieś będą mniejsze, poszukać trzeba.
To już lepiej dać mniej o te kilka stówek, odłożyć i w przyszłości kupić lepszy osprzęt :c

@Raffi: Że oczkowane obręcze = lepsze?
Jakoś nie narzekam na swoje ZTRy :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MTB do 2.5k
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Sty 2012, 17:00:57 »
@Raffi: Że oczkowane obręcze = lepsze?
Jakoś nie narzekam na swoje ZTRy :D

Tak twierdzą producenci obręczy, którzy oczkowanie stosują zwykle w tych droższych i wytrzymalszych obręczach (choć nie koniecznie w tych drogich najlżejszych). Nie mam dowodów by twierdzić, że jest inaczej. Ale chętnie się czegoś nowego dowiem.

Ja też na swoje obręcze nie narzekałem nigdy, a kilka nieoczkowanych posiadałem. I też nie zdarzyło mi się wyrwać nypla z obręczy. Choć widziałem takie przypadki u cyklistów cięższych lub jeżdżących bardziej agresywnie niż ja.

Ten rower jednak ma ponoć służyć także do nieco ostrzejszej jazdy w terenie. Nie znam tez wagi Barteza. Jeżeli waży np 110kg (wcale Go nie posądzam) albo zamierza rowerem skakać i śmigać po schodach, to oczkowanie na pewno nie zaszkodzi.

Plus cena roweru... za 2,5kPLN to ja już mam spore wymagania, zwłaszcza co do kół i ramy, bo to IMO podstawa roweru. W cenie 1750zł Savil dostała koła o 2 klasy wyższe niż to, co ma ten Kross A5 i o klasę lepsze niż A6. Uważam więc, że moje wymagania nie są wygórowane ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Sty 2012, 17:03:04 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MTB do 2.5k
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Sty 2012, 17:53:49 »
Zgadzam się - nieoczkowane obręcze zwykle mają limity wagowe i nie nadadzą się dla każdego (dlatego fajnie wiedzieć, ile kolega waży :P), z resztą widziałem już powyrywane nyple w nieoczkowanych ZTRach i nic specjalnego z obręczami się nie działo, oczkowane != lepsze :P

Offline Bartez

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MTB do 2.5k
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Sty 2012, 16:34:52 »
Ważę ~70kg więc spokojnie :P

Byłem dzisiaj w salonie Krossa i modele na 2012 nie zostały jeszcze wyprodukowane  ;D
Przynajmniej tak mi powiedział Pan sprzedawca. Mam się zgłosił dopiero koło 10 lutego niestety  :(

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MTB do 2.5k
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Sty 2012, 17:23:51 »
Byłem dzisiaj w salonie Krossa i modele na 2012 nie zostały jeszcze wyprodukowane  ;D
Przynajmniej tak mi powiedział Pan sprzedawca. Mam się zgłosił dopiero koło 10 lutego niestety  :(

3 tygodnie, dasz radę. W porównaniu z tym ile Savil czekała na ramę, albo ile ja teraz czekam, to masz lajtowo ;-) A u nas rama to był dopiero początek do składania reszty roweru, co też swoje zajmuje.


Ewentualnie sprawdź w wolnej chwili inne sklepy robiące w Krossie. Może po prostu facet ma lenia i nie chce zamawiać jednego roweru wcześniej niż reszty i płacić za przesyłkę dodatkowo.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)