Autor Wątek: Ważenie roweru  (Przeczytany 5140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomus1973

  • Gość
Ważenie roweru
« dnia: 14 Sty 2012, 12:22:43 »
Hej, znacie może jakieś punkty w Warszawie, gdzie można by było zważyć rower? Z góry dzięki za info.

Drex

  • Gość
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sty 2012, 13:02:52 »
Jak pozwola to w najblizszym miesnym. o_O

tomus1973

  • Gość
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sty 2012, 13:34:27 »
He, he, o tym nie pomyślałem, ale ze względu na gabaryty, może u jakiegoś rolnika co waży świnie. Ewentualnie jak by ktoś znał jakiej adresy serwisów rowerowych, gdzie można by zważyć rower to prosze o info
« Ostatnia zmiana: 14 Sty 2012, 13:36:20 wysłana przez tomus1973 »

Drex

  • Gość
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sty 2012, 14:02:48 »
Pierwszy lepszy serwis rowerowy ma takie wagi. Jesli nie ma, to znaczy ze z nim cos nie tak. Ja wazylem rower na Powstancow Slaskich.

Offline kottt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Sty 2012, 14:55:44 »
A nie można na zwykłej wadze łazienkowej dla ludzi?

Ja najpierw ważę siebie, potem podnoszę rower i wchodzę drugi raz na wagę z rowerem. Różnica drugiego i pierwszego pomiaru to masa roweru. Dla mnie to dość prosty i dość precyzyjny sposób :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Sty 2012, 17:39:54 »
A nie można na zwykłej wadze łazienkowej dla ludzi?

Można. tak chyba jest najprościej. Oprócz tego wagi mają w mięsnych, na pocztach, w niektórych magazynach, na skupach złomu... jest w czym wybierać ;)

Ja najpierw ważę siebie, potem podnoszę rower i wchodzę drugi raz na wagę z rowerem. Różnica drugiego i pierwszego pomiaru to masa roweru. Dla mnie to dość prosty i dość precyzyjny sposób :)

Też tak robię, ale nie nazwał bym tego precyzyjnym. Moja waga ma dokładność 0,5 kg.

Pierwszy lepszy serwis rowerowy ma takie wagi. Jesli nie ma, to znaczy ze z nim cos nie tak. Ja wazylem rower na Powstancow Slaskich.

Wagi na części to w serwisach kilku widziałem (Na pewno na Spójni była). Ale żeby mieć wagę na rowery, to się nie spotkałem. Dobrze wiedzieć, że bywają. Zacznę się za nimi rozglądać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Sty 2012, 18:47:39 »
Nie rozgladaj sie za bardzo, bo Cie za zlodzieja wezma. :-D To w sumie nie musi lezec na wierzchu- ta co wazylismy Szatana to byla waga podwieszana wielkosia i ksztaltem przypominajaca pompke do roweru. Na gorze uchwyt, na dole zaczep a skala po srodku.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Sty 2012, 20:41:06 »
Nie rozgladaj sie za bardzo, bo Cie za zlodzieja wezma. :-D To w sumie nie musi lezec na wierzchu- ta co wazylismy Szatana to byla waga podwieszana wielkosia i ksztaltem przypominajaca pompke do roweru. Na gorze uchwyt, na dole zaczep a skala po srodku.

O to trochę jak waga do wżenia ryb. Już chyba kojarzę jak to może wyglądać. Nic dziwnego, że nie widziałem, bo jeżeli to to co myślę, to można to upchnąć wszędzie.

Nie pamiętasz jaką to miało dokładność? 0,5 kg 0,1 kg?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Sty 2012, 21:16:55 »
OIDP 0.1 A zakres chyba do 20 kilo.

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Sty 2012, 21:41:25 »
NNo zwykła waga podwieszana taka jak ta: http://www.bikestacja.pl/electronic-scale-park-tool-weighing-bike-p-19339.html
powinni mieć w każdym sklepie/serwisie rowerowym :)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Sty 2012, 15:49:50 »
ja ważyłem na Spójni zawsze ale to jak nie było dużego ruchu na serwisie a i Grześ miał chwilę....

marekantoniusz

  • Gość
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sty 2012, 16:34:56 »
Łazienkowa waga elektroniczna z dokładnością do ułamka może być dobra, tylko trzeba jakąś deskę położyć, bo rozstaw kół zwykle jest większy niż szerokość wagi :) Ja zawsze ważyłem na wagach sprężynowych, można za grosze na Olimpii kupić, dałem 6 zł za wagę do 50 kg i 5 zł za taką do 20.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Ważenie roweru
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sty 2012, 17:07:29 »
5 zł za taką do 20 (kg).
oj to niektóre rowery mogły by se nie zmieścić ;)