Autor Wątek: Zimowe skarpety z membraną  (Przeczytany 8763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Zimowe skarpety z membraną
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Gru 2014, 13:11:54 »
Na głowie mam kask, czapkę z termoaktywnej tkaniny, grubą warstwę naturalnego włosia, maskę śnieżną, potem termoaktywna podkoszulka, polarowa podkoszulka, rękawy i gruby softshel + grube polarowe rękawice, potem ciepłe lycrowe spodnie do biegania + bojówki i 2 pary skarpet + trekkingowe spd'y. Odczucie zimna mam tylko w ręce i w stopy.

Nie mam żadnych problemów z poceniem się stóp.

Szybciej niż 100rpm nie dam rady, normalny zakres to 80 do 100 ze wskazaniem na 90rpm.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zimowe skarpety z membraną
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Gru 2014, 13:46:06 »
co do rąk to zmień rękawice na takie które są mniej przewiewne np.  softshelowe (polarowe są strasznie przewiewne)i staraj się od czasu do czasu poruszać palcami. W bezruchu muszą marznąć. Co do stóp to wystarczy , że nawet niewielka ilość potu (każdy się poci -tak był jest i będzie- całą powierzchnią ciała, kwestią do dyskusji jest jak bardzo) drastycznie zwiększa odczucie chłodu. To że skarpety i buty wydają się suche nie oznacza że nie zatrzymały w sobie już wystarczającej ilości wilgoci aby stracić swoje właściwości izolacyjne. Na początek spróbuj luźniej wiązać buty i stosować jedną grubszą, zamiast dwóch par skarpet. Może się okazać ze buty są zbyt obcisłe aby zmieścić dwie pary  skarpet? W zasadzie jak to nie pomoże to nikt nie udzieli tej jedynie słusznej odpowiedzi co robić. Są tacy którzy mają tak pokopane przepływy krwi, że choćby nie wiem co robili to zawsze będzie im zimno. W grę może wchodzić również gęstość krwi - im gnestrza tym gorzej się przemieszcza po organizmie a to powoduje zwiększone odczucie zimna  w drugorzędnych partiach ciała (paradoksalnie organizm tak traktuje kończyny w przypadku braku możliwości zagrzania całego organizmu)
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Zimowe skarpety z membraną
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Gru 2014, 22:50:25 »
Czy pomoże nie wiem , na pewno nie zaszkodzi
http://warszawskie-morsy.blogspot.com/

Offline DorianGrey

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi multa, loquere pauca.
Odp: Zimowe skarpety z membraną
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Gru 2014, 11:19:36 »
Na pewno dużo przydatnych informacji można tu wyczytać i sporo się dowiedzieć na temat ubierania w zimę. Jednak problem kolegi może mieć inne podłoże, np medyczne. Jest sporo chorób, które skutkują zimnem rąk i stóp. I to nie tylko choroby krążenia, ale też i inne. Może oprócz odpowiedniego ubrania warto skonsultować się ze specjalistą. może jakieś kremy, maści leczniczo-rozgrzewające.

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zimowe skarpety z membraną
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Gru 2014, 22:04:56 »
Czy kończyny marzną także w butach przy lekkich mrozach idą na pieszo? Czy nogi drętwieją bądź czy łapią Cię czasami skurczę?
Bo jeśli tylko jest Ci zimno nie tylko na rowerze, ale także przy np. zwykłym spacerze do sklepu to chyba problem nie jest zależny od odzieży. Może nie dobór magnesu, potasu czy nawet głupiej witaminy C która ma duży wpływ na krążenie krwi.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C