Autor Wątek: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI  (Przeczytany 7422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skeler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« dnia: 04 Mar 2011, 10:16:42 »
Standardowo wiosenna edycja targów odbedzie się na Expo XXI na ul. Prądzyńskiego i standardowo będziemy tam mieli własne stoisko. Szczegóły na http://www.targirowery.pl/
Wszystkie osoby chętne do pomocy przy stoisku proszę o kontakt na priv.

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Mar 2011, 12:06:47 »
Bardziej to przypomina żenującą wystawę... ale Targi są bardziej marketingowe :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Szakal

  • Gość
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Mar 2011, 13:56:40 »


Ot tak by to wyglądało  ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Mar 2011, 16:53:47 »
Bardziej to przypomina żenującą wystawę... ale Targi są bardziej marketingowe :P

Pomimo to jesteś wiernym fanem imprezy - nie opuściłeś ani jednej edycji od 2006 roku :P


BTW, ja pewnie trochę pojawię się na stoisku z ludźmi z Miast dla Rowerów (organizatorów Święta Cyklicznego z różnych miast), którzy zjadą się z całej Polski. Tym niemniej planujemy też spotkanie i pewnie będę musiał się opiekować ludźmi spoza Wawy, więc nie deklaruję się na konkretne terminy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Mar 2011, 18:57:32 »
Już w pw napisałem, ale i tu piszę, że będę, żeby było widać kto będzie.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

storm

  • Gość
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Mar 2011, 21:53:55 »
[Uwaga narzekam!]
1. Przejrzałem listę wystawców. O ile jeszcze nie oślepłem do końca - ani jednej marki ani wystawcy z rowerem poziomym.
2. W związku z pkt 1 - poprawka do nazwy imprezy: Targi Rowerów KLASYCZNYCH. Bo w 99.99999% to będą typowe rowery klasyczne, starodawnej konstrukcji z supportem umiejscowionym bezpośrednio pod siedzeniem kierującego rowerzysty, lub w podobny sposób zgodnie z wytycznymi jakiejś_tam_UCI.
Czyli krótko mówiąc: ŻAL & ŻENUA.PL
NUDA.
A w pobliskich Czechach zloty poziomek są kilkukrotnie większe niż w znacznie większej Polsce. No ale jak nie ma chętnych do propagowania zdrowego stylu jeżdżenia na rowerze, no to niestety......
[Koniec narzekania]


Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Mar 2011, 20:35:27 »
Drogi Stormie.

Nie chcę byś mojego posta odebrał jako diss na Ciebie, czy coś w tym stylu, ale:

1. Rower poziomy to dalej rower. Więc są to TARGI ROWEROWE. Na targach samochodowych jeśli nie ma trabanta to nie oznacza to, że nie są to TARGI SAMOCHODOWE WSZYSTKICH MAREK POZA TRABANTEM. Dalej są to również targi samochodowe.

Punkt drugi. To, że nie ma na nich poziomek wynika, oczywiście niebezpośrednio z Twojej winy, ponieważ zbyt mało to promujesz. Jeśli te rowery byłyby promowane przez ich użytkowników tak, by szerzyć ich ilość na polskich podwórkach (bo Ty chyba za dużo nie jeździsz) to na pewno były by marki tychże rowerów.

Trzy. Czemu zawsze TY narzekasz, a Raffi, Szymon czy Bartek nie? To są tacy sami użytkownicy poziomek jak Ty. No dobra, przepraszam Was, niemalże. Bo oni jeżdżą i mają sprawne rowery, a Ty nie.

Zacznij promować rowery poziome to to zaowocuje. Mniej lub bardziej, może nie koniecznie w tym kierunku w którym Ty byś chciał, ale na pewno coś się zmieni.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Mar 2011, 12:21:23 »
Zadam trochę lamerskie pytanie. Czy na Targach jest możliwość zaopatrzenia się w części? Właśnie planuję konkretny upgrade, i właśnie zbiega się to z targami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Mar 2011, 15:00:26 »
Zadam trochę lamerskie pytanie. Czy na Targach jest możliwość zaopatrzenia się w części? Właśnie planuję konkretny upgrade, i właśnie zbiega się to z targami.

Niektóre części pewnie kupisz (ja np rok temu  kupiłem amor), ale na skompletowanie osprzętu od ręki to bym nie liczył. Choć pewnie będziesz mógł zamówić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Mar 2011, 15:35:48 »
Właśnie namawiam siostrę i jej obecnego towarzysza :) do zakupu rowerów :) Chłopak jest już na mówiony tylko trochę nie wiemy jak do tego się zabrać. Na masie słyszałem o jakiś rabatach na targach.I czy będzie można uzyskać fachowej rady na targach typu jaki rower najbardziej zdał by egzamin i Dla Chłopaka i dla Sis.
I który dzień preferujecie na wybranie się 12 czy 13:) ?
« Ostatnia zmiana: 08 Mar 2011, 15:37:19 wysłana przez Libr »
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Mar 2011, 18:20:32 »
Zadam trochę lamerskie pytanie. Czy na Targach jest możliwość zaopatrzenia się w części? Właśnie planuję konkretny upgrade, i właśnie zbiega się to z targami.

Niektórych marek da sie dostać części i ubrania, ale nie wszystkich.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Mar 2011, 18:26:40 »
Właśnie namawiam siostrę i jej obecnego towarzysza :) do zakupu rowerów :) Chłopak jest już na mówiony tylko trochę nie wiemy jak do tego się zabrać. Na masie słyszałem o jakiś rabatach na targach.I czy będzie można uzyskać fachowej rady na targach typu jaki rower najbardziej zdał by egzamin i Dla Chłopaka i dla Sis.
I który dzień preferujecie na wybranie się 12 czy 13:) ?

Chyba jakimś wielkim szacunkiem darzysz jej faceta, skoro nawet "dla" piszesz z dużej litery :-)
Zakup roweru na targach prawie na pewno będzie nie możliwy, ponieważ mają pi jednej sztuce modelu - wystawowe, poza tym bezpieczeństwo... czyli ukradnięcie roweru. Dla bramkarza wyglądasz jak złodziej, a nie kupiec. na targach dowiesz się na pewno też jaki rower wybrać oraz jaki dla dwóch osób na raz, jeśli to nie tandem. U nas uzyskasz też taką odpowiedź, z tym, że jak sądzę mniej marketingową. Nie będziemy Cię namawiać do rowerów mojej marki, bo nie sprzedajemy, rozumiesz? A na wybranie się proponuje sobotę, mimo, że więcej ludzi to nie ma jeszcze takiego burdelu jak drugiego dnia.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Mar 2011, 20:50:17 »
Drogi Stormie.

Nie chcę byś mojego posta odebrał jako diss na Ciebie, czy coś w tym stylu, ale:

1. Rower poziomy to dalej rower. Więc są to TARGI ROWEROWE. Na targach samochodowych jeśli nie ma trabanta to nie oznacza to, że nie są to TARGI SAMOCHODOWE WSZYSTKICH MAREK POZA TRABANTEM. Dalej są to również targi samochodowe.

Punkt drugi. To, że nie ma na nich poziomek wynika, oczywiście niebezpośrednio z Twojej winy, ponieważ zbyt mało to promujesz. Jeśli te rowery byłyby promowane przez ich użytkowników tak, by szerzyć ich ilość na polskich podwórkach (bo Ty chyba za dużo nie jeździsz) to na pewno były by marki tychże rowerów.

Trzy. Czemu zawsze TY narzekasz, a Raffi, Szymon czy Bartek nie? To są tacy sami użytkownicy poziomek jak Ty. No dobra, przepraszam Was, niemalże. Bo oni jeżdżą i mają sprawne rowery, a Ty nie.

Zacznij promować rowery poziome to to zaowocuje. Mniej lub bardziej, może nie koniecznie w tym kierunku w którym Ty byś chciał, ale na pewno coś się zmieni.
pimpf sie podpisał :)

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Mar 2011, 21:31:26 »
Dziękuję  ;)
Mam wiec już tęgą armię zwolenników  8)
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Mar 2011, 21:39:51 »
Zakup roweru na targach prawie na pewno będzie nie możliwy

Bzdura. Na targach praktycznie nie ma firmy, która by nie prowadziła sprzedaży rowerów (stąd nazywamy to targami, a nie wystawą). Wiem, bo jestem co roku na stoisku Masy (czyli dwa dni spędzam na targach, widzę co się dzieje obok) i regularnie widuję jak ludzie tam rowery kupują.


ponieważ mają pi jednej sztuce modelu - wystawowe

To jest faktycznie problem, o ile planujesz kupić więcej niż jeden rower tego samego typu i koniecznie chcesz je odebrać od ręki. Jeżeli potrzebujesz jeden, to zwłaszcza w niedziele nie ma problemu z zakupem - firma się cieszy, że nie musi tego wozić z powrotem. Jedyny problem może być taki, że upatrzony model ktoś kupi przed Tobą ;)


poza tym bezpieczeństwo... czyli ukradnięcie roweru. Dla bramkarza wyglądasz jak złodziej, a nie kupiec. na targach dowiesz się na pewno też jaki rower wybrać oraz jaki dla dwóch osób na raz, jeśli to nie tandem.

Ten problem jest rozwiązany od lat. Po prostu sam z rowerem nie wyjdziesz, ale w towarzystwie kogoś z firmy od której go kupiłeś już tak.

Podobnie jest z innym sprzętem, dużym i małym. Z targów wychodziłem już z przyczepką, narzędziami, widelcem, kaskiem - z niczym nigdy nie było problemów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Mar 2011, 21:48:56 »
Pytanie więc do bywalców.
Wiadomo - student kasę liczy ;) więc czy moglibyście napisać jak cenowo kształtuje się oferta zazwyczaj na tych targach. Czy ze względu, że w przeważającej mierze prezentowane są nowe modele/kolekcje/linie/designy/whatever - niepotrzebne skreślić, oraz że są to pojedyncze sztuki to ceny są odpowiednio wyższe niż potem na sklepowych półkach. Czy też zdarzają się sporadycznie/prawie wszędzie okazje cenowe? Po słowach Raffiego rozumiem, że wystawcy nastawiają się również na sprzedaż a nie jest to tylko "pokazówka" tego co będzie dostępne w sklepach za miesiąc czy dwa.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar 2011, 21:50:13 wysłana przez Michał »
Pozdrawiam
Michał

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Mar 2011, 11:05:25 »
Raffi...
Więc dlaczego ja mam problem z wyjściem z moim rowerem?? :-\
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Mar 2011, 12:58:58 »
dlaczego ja mam problem z wyjściem z moim rowerem?? :-\

To oczywiste. Po prostu nikt poza wystawcami na teren targów nie ma prawa wchodzić z rowerem. A wystawcy swoje rowery zwijają dopiero po targach, nie w ich trakcie. To samo dotyczy wszystkich stoisk. Od 5 lat jest tak samo, dziwię się że nie wiedziałeś.

Pamiętaj, że w ochronie nie pracują spece od rowerów, a prości ludzie, czesto bez wykształcenia. Oni nie umieją odróżnić roweru kilkuletniego, wyraźnie używanego od nowego, zabranego wprost ze stoiska. Nie zauważą faktu, że marka X na której przyjechałeś nie wystawia się na targach. Oni mają po prostu pilnować, by żaden rower bez zgody odpowiednich osób nie mógł opuścić terenu targów.

W przypadku kupna roweru jest łatwiej - wiadomo, że rower jest ze stoiska, wiadomo z którego, a gość który go sprzedał (mający identyfikator) poświadcza, że Ty ten rower kupiłeś, a nie kradniesz. W przypadku roweru Twojego nikt Ci nic nie poświadczy, bo nikt na targach bladego pojęcia nie ma skąd jest ten rower (poza tym, że nie z jego stoiska).

Jeżeli chcesz nie mieć problemów, musisz albo zostawać do końca (jak wystawca), albo zostawiać rower w szatni lub przypinać przed budynkiem (jak widz), albo po prostu przyjeżdżać bez roweru.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Mar 2011, 23:16:06 »

Pamiętaj, że w ochronie nie pracują spece od rowerów, a prości ludzie, czesto bez wykształcenia. Oni nie umieją odróżnić roweru kilkuletniego, wyraźnie używanego od nowego.

Mnich??
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Drex

  • Gość
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Mar 2011, 10:27:17 »
OT:

Pamiętaj, że w ochronie nie pracują spece od rowerów, a prości ludzie, czesto bez wykształcenia. Oni nie umieją odróżnić roweru kilkuletniego, wyraźnie używanego od nowego, zabranego wprost ze stoiska. Nie zauważą faktu, że marka X na której przyjechałeś nie wystawia się na targach. Oni mają po prostu pilnować, by żaden rower bez zgody odpowiednich osób nie mógł opuścić terenu targów.
Raffi, zapomniałeś dodać, że oni tylko wykonują polecenia ludzi wykształconych, po studiach i dziesiątkach kursów. Generalizujesz, bo wbrew pozorom niejeden "cieć" ma więcej oleju w głowie niż osoba która wydaje mu polecenia. Częściowo masz i rację- sam muszę się zmagać i z jednymi i z drugimi, bo jestem niejako "po środku" i wiem jakie polecenia otrzymuję od przełożonych i jakich mam pracowników. Większość to normalni ludzie, część to nawet studenci lub ludzie po studiach, chociaż zdarzają się kompletne tępaki...
EOT

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Mar 2011, 11:22:45 »
Cytat: Michał
jak cenowo kształtuje się oferta zazwyczaj na tych targach
Szpej jest od tanich końcówek linki do karbonowych ram za dziesiąt tysięcy. Rowery od tysiąca (ale pewnie da się znaleźć i coś tańszego) do kosmiczych cen za Speca, Colnago, Cervelo, Treka i inne CarbonDesigny (o ile tylko się wystawią) :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

storm

  • Gość
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Mar 2011, 16:27:34 »
Ktoś jest/był na tych Targach i może powiedziec jak jest z wyborem roweów pionowych? Mam tu pewnego kupca na takowy (do pozioma przekonać się nie dał niestety) i zastanawiam się czy warto tam jechać czy nie. (z zamiarem kupna, nie tylko obejrzenia)
Aha, chodzi o rower crossowy - coś między kolarzówką a górskim.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Targi rowerowe - 12-13 marca - Expo XXI
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Mar 2011, 22:32:38 »
Mam prośbę, aby osoby, które będą jutro na stoisku, a nie są zainteresowane wygraniem roweru dla dziecka wzięły udział w losowaniu roweru dziecięcego first bike - wystarczy pójść na stoisko, napisać na kartce imię i nazwisko, złożyć kartkę i wrzucić ją do szklanego pojemnika na blacie. Próbowaliśmy dziś z Kasią dla Ani taki wygrać, a jutro nie możemy być na targach.

Warunki są 2:
- wypełnienie karteczki imieniem i nazwiskiem
- obecność przy stoisku podczas losowania (dziś, czyli w sobotę było około 16:00) szczegóły konkursu tutaj:
http://www.targirowery.pl/wystawca/first-bike