Autor Wątek: Testowanie ulicy  (Przeczytany 4980 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ryedstar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Testowanie ulicy
« dnia: 29 Kwi 2012, 13:40:07 »
Ni z gruszki, ni z pietruszki zawitało do nas lato, a wraz z nim - wysyp rowerzystów w mieście.
Proponuję utworzyć grupę, która pomoże odnaleźć się im w rzeczywistości, którą próbują zakląć nieznajomością przepisów lub ich świadomym pomijaniem.



[klik, po pełną wersję obrazu]



...i adres, który jest wymieniony: arturkulig@gmail.com



Prosiłbym także, aby każdy kto chce pozwolić sobie zauważyć jakąś przeszkodę, problem pomyślał nad jego rozwiązaniem.
(Wątek pojawił się także na http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=1&t=2654 )
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi 2012, 13:45:19 wysłana przez ryedstar »

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Kwi 2012, 14:35:40 »
Ale o co chodzi?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

legalnycyklista

  • Gość
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwi 2012, 15:20:19 »
Mniemam, iż o to by przekonać typowego stołecznego cyklistę, który nawet mając prawo jazdy nigdy nie pomyślał, że jego dwa koła mogą się znaleźć na jezdni do tejże jezdni.
I nie chodzi tu o Wisłostradę czy most Grota, a o te lokalne, z jednym pasem w każdą stronę. Wiele miejsc w naszym mieście przy odrobinie pomyślunku da się takimi ulicami (+DDR) powiązać, kwestia tylko zachęcenia cyklistów do w ogóle pomyślenia nad możliwością rezygnacji z chodnika.

Offline ryedstar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwi 2012, 15:25:49 »
No cóż.. nie udało mi się przekazać tego w jasny sposób jednak :)
Chciałbym zorganizować wolontariat nauczycieli rowerowych szczególnie dla ludzi, których karta rowerowa już nie obowiązuje. Widzę, że jest taka potrzeba i żaden biznes się tego nie podejmie.
Nie ma tu więcej do dopowiedzenia. Proszę o maile, bo chcę to zorganizować poza forum masy krytycznej, poznać ludzi, którzy są chętni i nie rozmywać odpowiedzialności w tłum, a kierować zadania bezpośrednio do ludzi.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwi 2012, 17:46:38 »
Jakiś czas temu sam nad tym myślałem. Miałem ludzi, gotową koncepcję, tylko sponsor się wycofał.

Pomysł by każdy mógł przejechać się kawałek z "trenerem" umiejącym jeździć i potrafiącym nauczyć jak to robić, jest na pewno potrzebny i godny polecania.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline ryedstar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwi 2012, 17:53:31 »
Jakiś czas temu sam nad tym myślałem. Miałem ludzi, gotową koncepcję, tylko sponsor się wycofał.

Pomysł by każdy mógł przejechać się kawałek z "trenerem" umiejącym jeździć i potrafiącym nauczyć jak to robić, jest na pewno potrzebny i godny polecania.


Raffi bardzo prosiłbym Cię w takim razie o kontakt na arturkulig@gmail.com - porozmawiajmy :)
Nawet jeżeli z nikim kontaktu nie masz, nawet jeżeli samemu już też nie chcesz się udzielać. Nie chciałbym wynajdywać koła od początku :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Kwi 2012, 23:35:19 »
Odezwę się po długim weekendzie pewnie. Może już wtedy będę wiedział na 100% czy znajdziemy sponsora. Jakby się udało, to nie tylko nie musiałbyś wynajdować koła od nowa, ale wręcz mógłbyś się włączyć w coś niemal gotowego.

Marzy mi się by zrobić coś takiego w okolicach 3 czerwca, w ramach Święta Cyklicznego w Warszawie. A później, po ŚC, to nawet chętnie bym komuś ten temat oddał, bo nie ukrywam, że zajmowanie się tym na dłużej nieco może wykraczać poza moje możliwości czasowe.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Cze 2012, 16:56:26 »
Ale dla dorosłego człowieka brak karty rowerowej nie oznacza brak znajomości PORD. Ja chętnie stanę się instruktorem-trenerem ale niech gość wcześniej wykaże się znajomością przepisów zawartych w kodeksie drogowym gdyż w przeciwnym razie co skrzyżowanie będzie się dziwił... A tak można...

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Cze 2012, 17:34:46 »
Warto chyba wspomnieć, że akcja doszła do skutku:

http://www.masa.waw.pl/index.php/aktualnosci/203-naukajazdyrowerem

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Cze 2012, 18:53:56 »
To prawda, około 20 osób przeszkolonych, większość Pań, które odezwały się po szkoleniu, była bardzo zadowolona.

Chyba największym hitem szkoleń był lewoskręt na dwa - nielegalny, ale o wiele bardziej bezpieczny niż klasyczny lewoskręt. Ale i samo wskazanie skrótów i wygodnej trasy dojazdu chwalono.

Ponieważ osoby wciąż się zgłaszają (najchętniej na niedziele, gdy jest ŚĆ i nie mamy mocy przerobowych), to wyraźnie widać, że za jakiś czas potrzebna będzie kolejna edycja.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testowanie ulicy
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Cze 2012, 22:51:37 »
Jestem bardzo za i zgłaszam akces do ewentualnej pomocy. Jak już będą reguły czy konkrety, na część okresu wakacyjnego jestem do dyspozycji.