Autor Wątek: Majówka na Śląsku  (Przeczytany 3188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Majówka na Śląsku
« dnia: 17 Kwi 2013, 12:45:18 »
W tym roku majówka - za pomocą tzw. pomostów ;) - zapowiada się wyjątkowo długo, więc planuję wyskoczyć na jakąś kilkudniową wycieczkę w Polskę. Chciałbym spokojnie (tzn. nie interesują mnie górskie premie, drogi tranzytowe ani piaszczyste dukty :) ) przejechać większą odległość mając dokoła trochę zieleni, z możliwością noclegu pod namiotem i zrobienia co jakiś czas zakupów (jedzenie głównie na własną rękę, ale miło czasem zjeść ciepły obiad w knajpie). Raczej omijałbym miasta, bo zwiedzanie nie jest dla mnie specjalnie ważne.

Akurat na początku majówki i tak wybieram się do Gliwic, więc pomyślałem, żeby pojechać od razu z rowerami i stamtąd zacząć wycieczkę. Nie znam tamtych okolic, ale patrzę na OCM ( http://www.opencyclemap.org/ ) i widzę dłuższe ciągi - na oko można by najpierw pojechać na południowy zachód (6C), w Proszowcu odbić na południowy wschód (9N), a przed Olzą zmienić kierunek na wschód i jechać ile się zechce w stronę Krakowa (EV4) - zwłaszcza, że za Oświęcimiem można wybrać południowy łuk wzdłuż kanału, który idzie przez mało zabudowane okolice (WTR).

Czy ktoś zna te tereny i może mi podpowiedzieć jakieś praktyczne wskazówki? Mogą być nawet zupełnie inne okolice, chodzi mi głównie o miłą i długą trasę do jazdy.