Autor Wątek: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia  (Przeczytany 37102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Gru 2011, 11:23:20 »
Jakie i czy są gdzieś dostępne publicznie?

W necie bez problemu znajdziesz.

To wpisz w Google, wyskoczy:
- Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie,
-Rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych,
- Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach,


Zaś Warszawskich standardów infrastruktury rowerowej (prawo lokalne) powinieneś za to szukać w BIP urzędu miasta w rozporządzeniach Prezydenta.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Lip 2013, 22:11:47 »
Ciągle rozczula mnie twór z Mińska Mazowieckiego :) Niestety nie miałam aparatu, żeby pokazać zachowania rowerzystów, na tym odcinku, ale mamy google :D http://goo.gl/maps/59E3S Polecam się przyjżeć dokładniej, a warszawski pas na Tamce okaże się cudem nadprzyrodzonym. Najbardziej podoba mi się sposób na zachowanie szerokości pasa - odpowiedni kolor bruku za 10 cm krawężnikiem. Dobrze, że zmieściły się i zatoka, i wysepka, i "autostradowe" pasy ;)

tomus1973

  • Gość
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Lip 2013, 10:24:16 »
Powiem szczerze, widziałem już różne "śmieszki", ale takiej jeszcze nigdy.
A to Polska właśnie, w takim kraju żyjemy.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Ścieżka rowerowa niebezpieczna dla zdrowia
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Lip 2013, 13:48:54 »
Często jeżdżę puszką przez Mińsk i wyobrażam sobie jazdę tam z przyczepką na totalnym legalu. Muszę kiedyś spróbować bo wydaje mi się to kompletnie niemożliwe.

Na szczęście wzdłuż DK92 są ze 2 alternatywne przeloty przez MM bez śmieszek
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.