Autor Wątek: Stan nawierzchni i parkowanie na ddr przy Belwederskiej na zjeździe obok MON  (Przeczytany 13855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Mogłoby się okazać, że telefon do Pogotowia Drogowego 8 miesięcy temu rozwiązałby problem skuteczniej niż te wszystkie pisma...

Maciek zwykle jednak śle pisma i to najczęściej przez biuro Prezydenta Miasta, by sobie pozwiedzało Bankowy i Solec zanim dotrze na Chmielną :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Maciek zwykle jednak śle pisma i to najczęściej przez biuro Prezydenta Miasta, by sobie pozwiedzało Bankowy i Solec zanim dotrze na Chmielną :)


Bez przesady  :P Do prezydenta ślę tylko skargi na podległe mu biura, gdy pozostałe cywilizowane środki perswazji zawiodą. Tutaj pisma szły do ZDM, który je przekazywał pogotowiu drogowemu - ono jednak bywa bardzo leniwe.
Przez częściowo rozkopane i częściowo ogrodzone rozumiem, że z części fałd usunięto kostkę i je ogrodzono :)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Maciek zwykle jednak śle pisma i to najczęściej przez biuro Prezydenta Miasta, by sobie pozwiedzało Bankowy i Solec zanim dotrze na Chmielną :)


Bez przesady  :P Do prezydenta ślę tylko skargi na podległe mu biura, gdy pozostałe cywilizowane środki perswazji zawiodą. Tutaj pisma szły do ZDM, który je przekazywał pogotowiu drogowemu - ono jednak bywa bardzo leniwe.
Przez częściowo rozkopane i częściowo ogrodzone rozumiem, że z części fałd usunięto kostkę i je ogrodzono :)

Pogotowie Drogowe ZDM chyba sprawniej reaguje na zgłoszenia telefoniczne. Ja się jeszcze nie spotkałem z odpowiedzią, w której ZDM by zlecał coś Pogotowiu Drogowemu, tylko Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.
Podzielisz się jakimś zdjęciem naprawianej nawierzchni?

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Ja się jeszcze nie spotkałem z odpowiedzią, w której ZDM by zlecał coś Pogotowiu Drogowemu, tylko Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.
Oczywiście masz rację. Moje przeoczenie.
Cytuj
Podzielisz się jakimś zdjęciem naprawianej nawierzchni?
Niestety takowym nie dysponuję -- zazwyczaj wożę aparat w plecaku w sakwie i rzadko chce mi się go wyciągać, a już zwłaszcza jak wjeżdżam pod górkę :)

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: axxenfall
Tutaj pisma szły do ZDM, który je przekazywał pogotowiu drogowemu - ono jednak bywa bardzo leniwe.
Cytat: gromanik
Pogotowie Drogowe ZDM chyba sprawniej reaguje na zgłoszenia telefoniczne. Ja się jeszcze nie spotkałem z odpowiedzią, w której ZDM by zlecał coś Pogotowiu Drogowemu, tylko Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg.
Wypowiem się troszkę poza głównym tematem dyskusji.
Pogotowie jak sama nazwa wskazuje działa doraźnie i awaryjnie. Odkąd zlikwidowano jako taką służbę dyżurnego technicznego miasta sprawy związanie z nawierzchniami, oznakowaniem i wszystkim co tyczy się pasa drogowego można zgłaszać do Pogotowia Drogowego ZDM (tel.: 19633). Każde zgłoszenie odnotowywane jest w systemie i teraz w zależności od tego czego dotyczy różne są czasy reakcji odpowiednich służb. Przykładowo: awaria sterownika sygnalizacji świetlnej, czy przepalone źródła światła w sygnalizatorach kierowane są do firmy konserwującej dane skrzyżowanie i ta ma 2h na podjęcie reakcji (również ona ma swoje pogotowie 24h/7d). Jeśli zgłaszamy awarię, ubytki w oświetleniu ulicznym to czas reakcji jest do 24h od przekazania zgłoszenia do konserwatora. Wybierając tą drogę kontaktu z zarządcą drogi niewątpliwie unikamy ustawowych terminów odpowiedzi, które obowiązują przy składaniu pism na dziennik. Należy jednak pamiętać o racjonalnym wykorzystaniu tej formy kontaktu - w sytuacjach awaryjnych, a nie gdy postulujemy o ustawienie słupków wygrodzeniowych lub korekty łuków DDR.
Nawet jeśli zgłaszamy poprzez telefon Pogotowia coś w stosunku do czego ZDM nie jest zarządcą to informacje te są przekazywane do odpowiednich jednostek.
Pozdrawiam
Michał

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Należy jednak pamiętać o racjonalnym wykorzystaniu tej formy kontaktu - w sytuacjach awaryjnych, a nie gdy postulujemy o ustawienie słupków wygrodzeniowych lub korekty łuków DDR.

Święta prawda.

Ale już połamane lub wyrwane przez kierowców słupki to jest "awaria" i zgłaszać na Pogotowie można. Podobnie jak dziury, zapadliny, czy inne rzeczy, które wystąpiły "nagle", nawet jeżeli nie zagrażają bezpośrednio życiu i zdrowiu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Czyli na przykład: ukradziona kostka z nawierzchni ścieżki rowerowej na ul. Budowlanej oraz obrócony o 180 st znak "droga rowerowa" na Rondzie Żaba (ul. Odrowąża) podpadają pod awarię?
I jestem tatą po raz drugi!

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Podzielisz się jakimś zdjęciem naprawianej nawierzchni?


 
Tak równo, że każdy boi się zaparkować, a może to radiowóz onieśmiela kierowcuf  :D
 
Jeszcze tylko ładnie wysłupkować, żeby usterki w krajobrazie przestały się pojawiać  :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Michał

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli na przykład: ukradziona kostka z nawierzchni ścieżki rowerowej na ul. Budowlanej oraz obrócony o 180 st znak "droga rowerowa" na Rondzie Żaba (ul. Odrowąża) podpadają pod awarię?
ad1. Zgłoszenie na pewno będzie przyjęte ponieważ stan faktyczny (ustawienie znaku) odbiega od tego co jest w projekcie.


ad2. Tego też nie powinni zbagatelizować, w końcu "po nocy" ktoś się może nieźle wyłożyć wpadając w wyrwę po skradzionej kostce - oczywiście o ile nie jest to kostka sztuk 1 ;) - bądźmy realistami.
Pozdrawiam
Michał

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Podzielisz się jakimś zdjęciem naprawianej nawierzchni?


 
Tak równo, że każdy boi się zaparkować, a może to radiowóz onieśmiela kierowcuf  :D
 
Jeszcze tylko ładnie wysłupkować, żeby usterki w krajobrazie przestały się pojawiać  :)

Z pism z ZDM wynika, że chcą jedynie pod znakiem zakazu parkowania dodać tabliczkę o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela niestety...

Słupki byłyby o tyle lepsze, że nie chowają się na widok rządowych limuzyn parkujących na chodniku pod ministerstwem...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna

Z pism z ZDM wynika, że chcą jedynie pod znakiem zakazu parkowania dodać tabliczkę o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela niestety...

Słupki byłyby o tyle lepsze, że nie chowają się na widok rządowych limuzyn parkujących na chodniku pod ministerstwem...

Akurat parkowanie rządowych limuzyn to najmniejszy problem, do Belwederu zajechać się chyba nimi da, i żaden terrorysta nie podłoży bomby  :)
Oficjeli też nie wita się chyba na chodniku, czy ciągu pieszo-rowerowym  :D
 
Jak ta miejscówka będzie pewniakiem dla SM i Policji to w parę lat wypiszą tyle, że starczy na słupki z nawiązką. 
 
W razie pojawienia się niechcianych usterek w krajobrazie, to pisać do SM i prosić o objęcie tego miejsca zwiększoną kontrolą w zakresie nielegalnego parkowania.
 
Ale świat bez słupków, gdzie wszyscy parkują przepisowo . . .   nie to nie w Warszawie i nie za mych czasów  :D
 
« Ostatnia zmiana: 09 Mar 2011, 22:05:28 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Ale świat bez słupków, gdzie wszyscy parkują przepisowo . . .   nie to nie w Warszawie i nie za mych czasów  :D

Byłby możliwy, gdyby przeciętny Strażnik Miejski nie potrzebował około godziny by znaleźć jeden nielegalnie zaparkowany samochód. A niestety tak wysoką skuteczność ma nasza SM.

Z Policją jest jeszcze gorzej.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)