Autor Wątek: Jak pomóc Warszawskiej Masie Krytycznej?  (Przeczytany 8643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Jak pomóc Warszawskiej Masie Krytycznej?
« dnia: 15 Lis 2009, 13:56:48 »
Rozpoczynam wątek dla Masowiczów ponieważ Organizatorom brakuje rąk do pomocy. Chciałbym w jednym miejscu zebrać informacje rozrzucone po tym forum i stronie, aby łatwiej było je odnaleźć i ewentualnie przyłączyć się. Zaczynamy:
------------------------------------------------------
Kontakt i siedziba:

Warszawska Masa Krytyczna
Warszawa ul. Nowogrodzka 46/6
e-mail: kontakt(at)masa.waw.pl

Więcej tutaj.

-------------------------------------------------------
"Włącz się" (klik):

Co TY możesz zrobić?

- Brać udział w działaniach Twojej lokalnej grupy lub zaangażować się w inne, prowadzone przez nas inicjatywy;

Spotkania w czwartki, w siedzibie przy Nowogrodzkiej 46/6, tydzień przed Masą Krytyczną o godzinie 18:00. Godzina raczej się nie zmienia, a tak było wcześniej. Poza tym w FAQ znalazłem informację, iż organizatorzy spotykają się w środy w tym samym miejscu o godzinie 18:30. Co prawda w dziale "Kontakt" podana jest godzina 18:00, ale skeler dodał na forum:


Cytat: skeler
mozna tez nas spotkac na nowogrodzkiej w srody - a czesto jest tam ktos od nas zarowno duzo wczesniej niz o 18 jak i zostaje potem do pozna.


- Dołączyć do grupy zabezpieczającej nasze przejazdy;

j/w, oraz przed rozpoczęciem MK w siedzibie przy Nowogrodzkiej o godzinie 17:00 (pewnie lepiej być trochę wcześniej) i na Placu Zamkowym.


- Dystrybuować plakaty i ulotki informujące o Masie;
- Rozdawać ulotki przechodniom w czasie Masy;

Cytat: gromanik
Plakaty są na regale w pokoju ze stołem w siedzibie Zielonego Mazowsza przy ul. Nowogrodzkiej 46/6

Cytat: roweroraffi
Możesz podjechać w każdy dzień tygodnia, łącznie z weekendem jak Ci pasuje. Na pewno są osoby rano do 10-tej oraz po 17-stej. Przez większość dnia jest też obsługa biura, ale tu z racji, że czasem chodzą na spotkania lub idą zawieźć jakieś pismo, lepiej się upewnić telefonicznie, że koś będzie.
oraz:

Cytat: roweroraffi
Możesz się wcześniej upewnić telefonicznie, że akurat o tej godzinie ktoś będzie dzwoniąc na 621 7777. Później przychodzisz i bierzesz plakatów tyle, ile potrzebujesz. Są w ogólnodostępnym miejscu, w dwóch rozmiarach. 
Przy okazji, jakby ktoś chciał rozdawać na Masach pieszym ulotki informujące, że "oto własnie jedzie Masa", to też tam są. Procedura - jak wyżej.


- Przygotować i przeprowadzić wg własnego pomysłu działania, które uatrakcyjnią nasz przejazd;

Możesz na przejazd MK wziąć sprzęt grający (od chińskich "jamników" do większego sprzętu wożonego na przyczepce)- jazda w peletonie pełnym muzyki jest dużo przyjemniejsza. :) Oprócz tego gwizdki, trąbki, dzwonki i inne pierdzidełka też mogą być. ;)


- Organizować i koordynować rożne akcje i wydarzenia rowerowe;

Skontaktuj się z organizatorami- popatrz na "Kontakt".


- Jeśli prowadzisz firmę, możesz wrzucić w jej koszty zakup sprzętu potrzebnego na Masie;

Tego komentować nie będę- nie znam się. ;)


- Przekazać Masie 1% swojego podatku i zachęcić do tego znajomych. Więcej TUTAJ

Ja przekazałem- teraz już trochę późno, jednak w kolejnych latach znów będzie taka szansa.
----------------------------------------------------------

FAQ (klik)

punkty 13 i 14:

Co mogę zrobić dla Masy?
Do zrobienia jest sporo, np. projektowanie i drukowanie plakatów, ulotek, itp; Jeśli chcesz pomóc, zacznij od działu 'Włącz się' lub zgłoś się do któregoś z organizatorów, a na pewno dostaniesz jakieś zajęcie.


Chciałbym pomóc Masie, ale nie mam jeszcze 18 lat...
W Masie biorą udział kilkuletnie dzieci, dlatego nie widzimy problemu, żeby ktoś kto ma kilkanaście lat pomagał nam przy organizacji przejazdów (zresztą już takie osoby pomagają). Jeśli Twoi rodzice nie mają nic przeciwko temu, to zapraszamy do współpracy!


Banery na strony / blogi










Userbar na fora:

« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2010, 15:17:29 wysłana przez Drex »