Infrastruktura rowerowa i sprawy lokalne > Aglomeracja Warszawska

Kradzieże rowerów w Wawie - program TVN WWA

(1/3) > >>

Raffi:
Cześć

TVN Warszawa będzie robiło program o kradzieżach rowerów. Szukają osób, którym skradziono rower (lub rowery) i które będą chciały o tym opowiedzieć parę słów (gdzie, jak, kiedy itp). Osoby muszą być z rejonu Warszawy, bo i TV jest warszawska. Jakby ktoś spełniał warunki i miał chęć wystąpić w TV, to Redaktor prosi o kontakt (namiar na dole).

Dodatkowo poszukują info w temacie miejsc częstych kradzieży rowerów. Ja wyliczyłem Im dwa znane mi miejsca, pojawiające się regularnie na Preclu: CH Wileńska i okolice pomiędzy stacją metra Kabaty i laskiem kabackim. Ale jakby ktoś znał inne, albo miał chęć zweryfikować to też jest prośba by to zrobić.

Namiar na Redaktora z TNV, który zajmuje się tematem:
516 444 054 - Hubert Maruszkin

DarkSid3:
Bardzo fajny pomysł z tym programem.

wildzi:
Bardzo dobry pomysł programu.
Ważne jest aby redaktor w rozmowie pytał o to gdzie rower skradziono, kiedy to się wydarzyło itp,,, ale też JAK BYŁ ZABEZPIECZONY, do czego przypięty, czym, jak, ile zapięć, jakich, jakeigo rodzaju itd.

Przydało by się też wtrakcie jako przerywnik taki poradnik jak dobrze i bezpiecznie zapinać rower, do czego, czym.

Można by się pokusić o testy najpopularniejszych zapięć pokazujące jak łatwo lub trudno poddają się zniszczeniu.

Pomysłów jest wiele uważam.

mplonski:
niedawno w Galileo (chyba w TV4) był program właśnie o zabezpieczaniu rowerów.

sprawdzono linkę "pancerną" czyt. ze stalowymi wstawkami, takie coś, łańcuch i u-lock abusa. wszystkie w cenie około 70-80 euro. zamknięcia próbowano sforsować kolejno nożycami oraz piłką do metalu. następnie testowano zamki. na złamanie każdego zabezpieczenia złodziej miał 3min.

o ile 1. i 2. zabezpieczenie poszło dosyć szybko, z u-lockiem i łańcuchem złodziej miał spory problem i nie udało się go zniszczyć w 3min (zniszczyły za to się nożyce). jedynym sensownym kluczem okazał się taki, jaki jest teraz w u-lockach od kryptonite'a ;-)

to na tyle jeśli chodzi o bezpieczeństwo rowerów w mediach :)

SeBeQ:

--- Cytat: wildzi ---Bardzo dobry pomysł programu.
Ważne jest aby redaktor w rozmowie pytał o to gdzie rower skradziono, kiedy to się wydarzyło itp,,, ale też JAK BYŁ ZABEZPIECZONY, do czego przypięty, czym, jak, ile zapięć, jakich, jakiego rodzaju itd.
Przydało by się też w trakcie jako przerywnik taki poradnik jak dobrze i bezpiecznie zapinać rower, do czego, czym.
Można by się pokusić o testy najpopularniejszych zapięć pokazujące jak łatwo lub trudno poddają się zniszczeniu.
Pomysłów jest wiele uważam.
--- Koniec cytatu ---
Oby to była chociaż 10-15 minutowa migawka w ramach jednego z cykli na antenie TVN Wawa. Nie oczekujcie więc niczego nowego. Niestety takie są realia TV. Zaraz będzie cieplej i po prostu teraz zaczyna się w mediach czas na rowery. Dokładnie tak jak w zeszłym roku. Zresztą doskonale to widać po ofercie hipermarketów, gdzie pojawiają się wyroby roweropodobne...

Nawet w dzisiejszej Wyborczej był artykuł o "kolarce" Mai Włoszczowskiej.
[ http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=229.0;topicseen ]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej