Autor Wątek: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00  (Przeczytany 19086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Wrz 2013, 12:39:10 »
Jeżeli organizatorzy lata wstecz się zgadzali, to dlaczego w tym roku mieli by się nie zgodzić?
ponieważ mogą zmienić w jakiś sposób zasady, regulamin itp.
oczywiście nie zniechęcam do asysty ale zwracam uwagę na ewentualne problemy aby potem nie było niespodzianek ...

tomus1973

  • Gość
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Wrz 2013, 13:24:20 »
Dlaczego nie czytacie ze zrozumieniem? Mówiłem już że to standard takie prywatne zabezpieczenie i że dużo zawodników z niego korzysta. Rowerzyści jadą z boku, NIE W PELETONIE. Swoją drogą dziwię się, że grupa osób, która jeździ co roku "legalnie" nigdy nie widziała prywatnych asystujących. Rozmawiałem z zawodnikiem i zapewnił mnie, że żadnych problemów od strony organizatorów nie będzie, gdyż nigdy nie było. Przeczytajcie dokładnie co pisałem wcześniej, gdyż nie chce mi się już pisać o samochodach itp. Rozumiem, że żaden z Was by się nie zgodził, gdyby poprosił Was o to kolega. No cóż, dostaliśmy prawo wyboru. Każdy ma prawo się zgodzić lub nie. Ja zadeklarowałem pomoc koledze i nie zamierzam go zawieść. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz 2013, 13:54:09 wysłana przez tomus1973 »

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Wrz 2013, 14:08:08 »
Cytat z regulaminu maratonu:

XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

2. Przebywanie na trasie 35. PZU Maratonu Warszawskiego bez ważnego numeru startowego jest niedozwolone. Osoby bez ważnego numeru startowego będą usuwane z trasy przez obsługę trasy. W szczególności zabrania się poruszania się po trasie biegu na rowerach, rolkach, deskorolkach oraz innych urządzeniach mechanicznych bez ważnego zezwolenia wydanego przez Organizatora. Niedozwolone jest również korzystanie z kijków typu nordic walking oraz bieg z psem.

http://www.maratonwarszawski.com/regulamin

tomus1973

  • Gość
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Wrz 2013, 14:34:58 »
Regulamin jest. Pozostaje jeszcze dane słowo, a ja nie rzucam ich na wiatr. Nie robię z gęby cholewy. Obiecałem to i pojadę. Najwyżej zostanę usunięty, ale będę miał czyste sumienie, że nie złamałem danego słowa.

Offline Stalin

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 181
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Wrz 2013, 15:08:16 »
Regulamin jest. Pozostaje jeszcze dane słowo, a ja nie rzucam ich na wiatr. Nie robię z gęby cholewy. Obiecałem to i pojadę. Najwyżej zostanę usunięty, ale będę miał czyste sumienie, że nie złamałem danego słowa.

Pamiętaj, że ragulamin nie jest po to by uprzykrzyć Ci życie, ale dla bezpieczeństwa uczestników. Jako WMK staramy się promować bezpieczeństwo rowerzystów,  także przez przypominanie o przestrzeganiu przepisów PoRD, więc uważam, że w tym przypadku także powinniśmy mieć zarówno brzezpieczeństwo jak i przepisy na uwadze.  Skoro zależy Ci na pomocy swojem u znajomemu, najlepszą metodą będzie chyba wystąpienie o zgodę do organizatorów. Przypuszczam, że można to zrobić przy okazji spotkania w najbliższą niedzielę.

tomus1973

  • Gość
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Wrz 2013, 15:31:18 »
Niestety w weekend nie będzie mnie w Warszawie. Ale dziękuję za radę.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Wrz 2013, 18:35:44 »
Stalin szacunek dla Ciebie za cierpliwość - widocznie trafiliśmy na twardy "beton" i nie pomoże nasza polemika. Widocznie na innym świecie żyjemy i nie przekonamy , ja obsługuję ten maraton już 4 raz i za każdym razem było przypominane zasady jazdy rowerem i nawet raz ochroniarze nas zdjęli z rowerów jak organizator zapomniał powiadomić i wydać specjalnych przepustek. Wiesz byli tacy co pałętali się po trasie ale to tylko był błąd organizatora i policji która to olała , oraz reszty zawodników którzy tylko biegną tylko po to aby zaliczyć (bez rekordów ) i kolega jak będzie mu przeszkadzał to nic mu nie zaszkodzi. Jak rok temu jeden miał asystę  to w tym roku będzie dziesięciu , a w przyszłym proporcjonalnie więcej i jeszcze jeden wymyśli że będzie biegł z psem a drugi z kotem - a co NIE MOŻE? Po prostu prawo tłumu, to tak jak na masie piesi , jednemu pozwolisz w szkodę wleźć to później już nie opanujesz .   

tomus1973

  • Gość
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Wrz 2013, 19:05:52 »
No cóż, widzę, że nie możecie pojąć tego, że niektórzy zawodnicy potrzebują wsparcia i proszą o nie. Porównywanie tutaj pieszych do Masowiczy jest nie na miejscu. Jerzy1234, a może Ty byś pobiegł maraton 40-kilometrowy. Gdybyś zobaczył mnie z wodą na którymś kilometrze, to byś się modlił abym Ci dał się napić. Widzę, że Waszym zdaniem to włażenie w szkodę, ok niech Wam będzie. Ja nie zamierzam nikomu przeszkadzać w biegu. A rok temu nie jeden miał asystę tylko duuużo więcej zawodników. Możecie pisać i wymyślać o psach, kotach, nawet o szczurach i wymyślać ludziom od "betonów", mam nadzieje, że nie wszyscy  z zabezpieczenia WMK zatracili swoje człowieczeństwo i że oprócz osoby funkcyjnej są też ludźmi i czasem też pomogą innym. Prawo tłumu jest wtedy kiedy bym jeździł slalomem miedzy uczestnikami i nie chce mi się już pisać poraz kolejny o tym gdzie jadzie asysta na rowerach. W każdym razie napisałem o tym bo liczyłem na Waszą wyrozumiałość i akceptację. A wy ślepo trzymacie się regulaminu zapominając, że inni zawodnicy potrzebują wsparcia. Jednak mam satysfakcję z mojej decyzji, ponieważ kolega bardzo mi podziękował za to, że się zgodziłem i że będzie mogł liczyć na mnie. Szkoda, że ja na Was drodzy Forumowicze liczyć nie mogę. Ciekawe czy koledzy najbardziej aktywni w krytykowaniu mnie zawsze działają zgodnie z regulaminem i przepisami, napewno nigdy nie przejechali na czerwonym świetle i napewno zawsze schodzą z roweru na przejściach dla pieszych, no bo przecież takie są przepisy. To tyle co miałem do napisania i to już ostatni mój post w tym temacie. Życzę powodzenia. "Beton"

p.s. jeżeli działam na szkodę warszawskich rowerzystów, to zgłoście o usunięcie mnie z forum WMK. Po co Wam taki beton na Forum jak ja?
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz 2013, 19:56:38 wysłana przez tomus1973 »

Offline Szczurek

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolontariat i rower to podstawa
    • Klub Ośmiu Kapelusz
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Wrz 2013, 21:09:32 »
Tomus chodzi o to że wolontariusze po drodze rozdają wode, powerrade, i banany. Na tym naprawdę da radę pokonać 40 km biegnąc.
Chcesz być wolontariuszem ? Chcesz działać ?
Zapraszam www.kapelusz.org

Offline Ral

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Wrz 2013, 21:37:22 »
Gdzie najlepiej zostawić/przypiąć rower przed niedzielnym (22.09) spotkaniem?
Kross Evado 2.0

Na masie od 04.2013r
Od 11.2013r kilka razy w zabezpieczeniu.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Wrz 2013, 23:47:45 »
biegłem w maratonie parę razy - w ubiegłym roku całą drogę (prawie całą - bez startu i ostatniego km) towarzyszył mi kumpel na rowerze. nie przeszkadzał nikomu, po prostu był. przede mną (a czasem i za mną) biegł facet koło pięćdziesiątki i kawał drogi jechała obok niego córka na rowerze. takie wsparcie jest fajne i pomaga, na tegorocznym wiosennym maratonie biegłem sam i nie ukrywam, brakowało mi jadącego obok niczym mój cień przyjaciela. wodę czy izo brałem sam, po prostu czasem jest fajnie jak ktos jest obok.

ps.
w niedzielę będę.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

tomus1973

  • Gość
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Wrz 2013, 06:07:28 »
Dzięki kultowy za zrozumienie.

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Wrz 2013, 21:26:02 »
Uwaga !

Spotykamy się jutro 13:50 - 14:00 max przy bramie wejściowej na Stadion Narodowy od strony Ronda Waszyngtona. Rower nie jest wymagany. SMS roześlę do wszystkich  jeszcze w dniu dzisiejszym. Do zobaczenia !

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Wrz 2013, 22:43:49 »
Czy można się JESZCZE podpiąć pod zabezpieczanie Maratonu czy tez lista zamknięta ?

dopiero dzisiaj wiem, że będę tego dnia w domu

Offline DeXteR

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Szukam ochotników do 35 Maratonu Warszawskiego 29.09.2013 godz. 9:00
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Wrz 2013, 22:47:51 »
Przyjedź jutro na stadion w podanym terminie. Ja ciebie dopisuje.