Autor Wątek: Letni LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy  (Przeczytany 78893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mplonski

  • Gość
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lip 2011, 00:30:49 »
Ja jak uporam się z rowerem to również będę chętny na prawie wszystkie propozycje, a przynajmniej na te, na które będę mieć czas.

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Lip 2011, 07:00:41 »
Super akcja. Czegoś takiego właśnie mi brakowało ( ... ) ,    a na LR całkiem możliwe, że będę się czasem pojawiał.
Dzięki za uznanie      :)   .       I zapraszamy jak najczęściej. 

Jak się nieco wyprostuje pogoda, zaproszę wszystkich chętnych na Foto-LajtRower.
Całkiem fajna nazwa z tego wyszła. 


Byliby zainteresowani taką formą LajtRoweru?
Myślę, że termin w nocy z piątku na sobotę pasował by prawie wszystkim chętnym  :-\   . 


( ... ) i stąd np praktycznie nie bywam na Nocnych Masach, ( ... ) 
A tak z ciekawości, to obie formy Nocnych Mas (oficjalna i nieoficjalna) Ci nie odpowiadają ? 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Lip 2011, 05:48:28 »
A tak z ciekawości, to obie formy Nocnych Mas (oficjalna i nieoficjalna) Ci nie odpowiadają ?

Tak, do świtu to za długo jak dla mnie, bo lubię trochę pospać w nocy. Zaczynać też wolę wcześniej.

Poza tym ostatnio jak byłem na oficjalnej, to była ciut przy szybka i miała strasznie rwane tempo (raz 35km/h, za chwilę 15, potem znowu 35). Nie to bym nie nadążał, ale mnie to męczy. Wolę jechać ciut wolniej i przede wszystkim równiejszym tempem.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Lip 2011, 07:45:59 »
Poza tym ostatnio jak byłem na oficjalnej, to była ciut przy szybka i miała strasznie rwane tempo (raz 35km/h, za chwilę 15, potem znowu 35). Nie to bym nie nadążał, ale mnie to męczy. Wolę jechać ciut wolniej i przede wszystkim równiejszym tempem.
Zależy kto jeździ. Pewnie trafiłeś na ekipę z maruderami. :P Zrobiliśmy sobie kilka dni temu dość długą rundę (http://drex.bikestats.pl/523662,Cala-banda.html) i przez około 100 km trzymaliśmy tempo 30-35 km/h. Trzeba tylko jeździć z odpowiednimi do swoich możliwości ludźmi.

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Lip 2011, 09:33:23 »
@Drex - rozumiem, że skoro piszesz o tym w tym temacie, to że podsuwasz nam pomysł na trasę  ;)  . 

Robiłem ją już w kwietniu tego roku. 
Z zajączkiem, w ramach innej formacji i w klasycznym kierunku: W-wa - Czosnów - Leszno - W-wa. 
Do Czosnowa było rwane tempo i porwana grupa. A później część osób zawróciła ( w tym dwie ze składu Twojej "Całej Bandy" ) , 
a reszta spokojnym tempem V25 domknęła pętlę (i dało się i było bardzo fajnie)  ;D
I dotarliśmy do domów o 3. nad ranem ( bo start był o 22. ). 
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Drex

  • Gość
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lip 2011, 15:56:29 »

Do Czosnowa było rwane tempo i porwana grupa. A później część osób zawróciła ( w tym dwie ze składu Twojej "Całej Bandy" ) ,
a reszta spokojnym tempem V25 domknęła pętlę (i dało się i było bardzo fajnie)  ;D
To masz odpowiedź dlaczego zawrócili. :D Ja też bym zawrócił. Albo nie czekał na resztę, bo to żadna przyjemność z jazdy.


Masz podpowiedź co do "przyjemności z jazdy" w moim poprzednim poście:
 
Trzeba tylko jeździć z odpowiednimi do swoich możliwości ludźmi.
 


Dlatego z Wami na trasy nie będę jeździł, bo robicie to za wolno. ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Lip 2011, 15:58:19 wysłana przez Drex »

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lip 2011, 16:55:11 »
Bardzo fajna inicjatywa, sam chętnie powiększę grono bywalców Lajt Roweru V25 jak tylko pozwoli mi na to czas i obecność w Warszawie.

Brakowało moim zdaniem w warszawskim środowisku rowerzystów takiej inicjatywy jak Lajt Rower zakładającej spontaniczne wycieczki w rekreacyjnym, turystycznym tempie, bez szaleństw i gnania tylko asfaltem przed siebie na czas, na kilometry, na VMax. Zarówno ja sam jak i wiele osób z mojego otoczenia, moich znajomych, zainteresowanych jest przejazdami o takim właśnie charakterze. Postaram się więc osobiście rozpropagować imprezę, nie tylko z resztą wśród znajomych, bo uważam - w przeciwieństwie do Drexa, którego zdania nie za bardzo mogę zrozumieć - żeby rozgłaszanie wśród "obcych" było czymś niewłaściwym czy urągającym - każdy event czy to rowerowy czy jakiś inny, każda impreza, każde założenie, każdy pomysł potrzebuje czasu i wysiłku by się rozwinąć. Nie od razu zbudowano Kraków i to, że obecna frekwencja na Lajt Rowerze wynosi 3 osoby, nie uważam by było jakąkolwiek przesłanką, że pomysł jest chybiony !

Co do nieoficjalnych nocnych wypowiadałem się już na ten temat w odpowiednim temacie, była cała dyskusja dotycząca tempa (z resztą nie jedna), myślę że nie ma sensu powielać jej w wątku zupełnie nowej inicjatywy jaką jest Lajt Rower. Podobnie jak nie widzę celu wychwalania się tutaj osiągami prędkościowymi czy faktem, iż istnieją "lepsze" od nas grupy. Odbieram to jako działalność szkodzącą tematowi, bo nic nie wnosząc do pomysłu Tanawisa, zniechęca czytających i próbuje im udowodnić, że inicjatywa nie ma sensu. Dlaczego tak ? Robimy komuś coś złego chcąc zebrać grupę osób, które chcą jeździć na takich a nie innych zasadach ? Nie wiem, ktoś się poczuł przez to zagrożony, zazdrosny ? Jeśli nie, to o co chodzi ??

 




Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lip 2011, 17:08:05 »
Będzie ktoś jutro o 10.00 lub o 22:00?

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lip 2011, 17:12:10 »
A czy w piątek o 22 też jest przewidziany Lajt Rower? Bo o 10.00 nie mogę (praca), a noc z czwartku na piątek to też niezbyt dobry pomysł z mojego punktu widzenia...
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lip 2011, 21:35:27 »
Pomysł przedpołudniowych wycieczek może zdenerwować każdego, kto akurat nie ma urlopu  ;)
Mnie się podoba  :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Lip 2011, 11:58:15 »
Niech nikogo nie zmyli pozorna cisza w sprawie "LR V25". 
Ja do swoich znajomych wysłałem list : 



Cześć,  

Rozmawialiśmy kiedyś o chęci wspólnej jazdy ( tak w dzień jak i w nocy ) i potrzebie zorganizowania się.  
Właśnie powstaje w ramach WMK nowa, cykliczna, spontaniczna impreza - "Letni Masowy LAJT ROWER V25" .  
Pierwsze, większe spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o 22:00 na placu Zamkowym.  
Nie przegap tego wydarzenia. Zapraszam i liczę na Twoją obecność. Zainteresuj akcją znajomych.  

Szczegóły pomysłu "LR V25" zawarte są na forum WMK :  
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1130.0 

Pozdrawiam, Tanawis
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Lip 2011, 12:49:47 »
ja mogę dać wam parę projektów na trasę bo widzę że każdy pcha się w tamtą odległą stronę Warszawy nie wiedząc ile atrakcji ma po tej drugiej stronie ;D  choćby wspomnę o bezpłatnym promie przez Wisłę:
http://www.bialoleka.waw.pl/page/index.php?str=3&date=2008-08-00&id=2277
może nic nadzwyczajnego ale ciekawe urozmaicenie od ciągłego pedałowania. czy tama/elektrownia wodna w Dębe:
http://mapa.nocowanie.pl/popowo-polnoc/zdjecia/8132656/
Ruch drogowy sporo mniejszy niż po "tamtej" a i dróg po których nie kursują masowo auta też się parę pewnie znajdzie ;D


@Lakiana myślę że z tą równą drogą krajową może być większy kłopot i by się nie okazało że z Warszawy np. do Otwocka nie pokierujesz się przez Ożarów Mazowiecki :D
« Ostatnia zmiana: 07 Lip 2011, 12:52:03 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Lip 2011, 02:47:27 »
Czyli dziś (piątek) o 22 na Placu Zamkowym.
 
Ci co się nie wystraszą krytyki będą  :) :D ;D
 
P.S.
Też przestaje rozumieć ten wątek  ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Tanawis

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • z Masą od 09.2004, z Nocną - nieprzerwanie od 2006
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Lip 2011, 16:12:15 »
Hej, hej, sieczkobrzęki    ;)   !   Zobaczcie jakiego bałaganu narobiliście w tym temacie. 
Żebym to miał uprawnienia do moderowania - to ja bym dopiero zrobił z Wami porządek !     



P.S.   Też przestaje rozumieć ten wątek  ;)
Jak ktoś tak przestaje rozumieć ten wątek
to niech co czas jakiś ...  zajrzy na jego początek    : 

http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1130.0
'          2. sobota miesiąca,    godz. 24:00
- jeszcze, nadal jeździmy i tylko po Warszawie ;
- nie gubimy żadnych uczestników ;
- mamy ciekawsze trasy ;
- i jeździmy "nie z musu", ale "dla przyjemności"  :)  ;

Drex

  • Gość
Odp: Letni Masowy LAJT ROWER V25 Dzienny, pn-pt, 10:00, pl. Zamkowy
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Lip 2011, 16:26:44 »
Hej, hej, sieczkobrzęki    ;)   !   Zobaczcie jakiego bałaganu narobiliście w tym temacie.
Żebym to miał uprawnienia do moderowania - to ja bym dopiero zrobił z Wami porządek !     

Na szczęście nie masz. :-)

Temat wyczyszczony. Zobaczymy czyj pogląd na tę imprezę okaże się prawidłowy, bez sztucznego podtrzymywania dyskusji- posty OT będę kasował. 8)

09. 07. 2011 g. 01:00
Kolejne OT usunięte.
« Ostatnia zmiana: 09 Lip 2011, 01:04:21 wysłana przez Drex »