Autor Wątek: Ujazdowskie - Piaseczno  (Przeczytany 6005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Ujazdowskie - Piaseczno
« dnia: 05 Maj 2016, 21:39:38 »
Nie bywam w tamtych okolicach prawie nigdy (a rowerem nie byłam nigdy, żadnego prawie). Czy wybranie się do Piaseczna rowerem to może być w miarę przyjemna wycieczka, czy tylko spalina i jazda z rozpędzonymi autami? Cel to kościół św. Anny, a jechałabym jakoś z centrum (plac Na Rozdrożu). Jakieś sugestie?

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2016, 23:05:53 »
Przez Las Kabacki :) A w lesie będą znaki rowerowe na Piaseczno.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2016, 23:56:11 »
albo Siekierą na drugą stronę Wisły, potem Wałem Zawadowskim do Vogla, potem Wilanów i ścieżka rekresacyjna do granic Wawy, potem 2 km na czuja i lokalnymi drogami do Piaseczna

(aaaa, ja Tobie napisałam drogę z domu, a nie z Ujazdowskich...)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2016, 14:23:20 wysłana przez jolajola1 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2016, 09:01:01 »
Najprościej i najszybciej to Puławską niestety - spaliny i raczej średnio fajna ulica.

Ale można pojechać bokami. Albo ddr przez KEN do końca, potem przez Las Kabacki do jakiegoś Mysiadła czy nawet od razu gdzieś pod Piasecznem wyjechać, albo tak jak pisała Jola - szlakiem do Powsina i dalej przez las Kabacki i bokami do Piaseczna. Google Maps podpowie w szczegółach.

Pewnie jest też jakaś możliwość jazdy wzdłuż KEN bocznymi ulicami na Zachód od KEN, ale to już miejscowi Ci lepiej powiedzą.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2016, 10:16:39 »
Jezeli nie Puławska to:
Sobieskiego do Miasteczka, w lewo wzdłuż Wilanowskiej do Wilanowa, w prawo wzdłuż Przyczółkowej aż do hotelu Mrówka, tam w Prawo, na 'końcu' na skrzyżowaniu Y w lewo do wjazdu do lasu przy parkingu, w prawo pod górkę, cały czas prosto wzdłuż polany, aż do małej górki i tam znowu Y w lewo, prosto aż wyjedziesz z lasu i caaaaały czas prosto ul. Wilanowską aż do skrzyżowania z małym centrum handlowym po lewej, przez skrzyżowanie prosto i jak leci ulica w prawo łukiem i ciągniesz aż do Fashion House i Puławskiej :) tam kawałek po Puławskiej aż wjedziesz w Piaseczno w tzw prosto w prawo :) przez piaseczo kawałek i jesteś pod kościołem :):)
Raczej nie da się nie trafić :) 90% jedziesz ścieżkami i DDRkami i bez samochodów, albo z minimalnym ruchem.
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2016, 11:13:30 »
Dzięki bardzo, potrawię odpowiedzi. A jak drogi w Powsinie? Nie zaryję w piachu kolarką? Nie mam jakichś specjalnie cienkich opon, ale glebogryzarka to to nie jest...

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2016, 11:43:50 »
Cel to kościół św. Anny, a jechałabym jakoś z centrum (plac Na Rozdrożu).
Moja propozycja: z Centrum do ronda Jazdy Polskiej, do Placu Unii Lubelskiej, w prawo w Batorego, w lewo w Wiśniową, w prawo Rakowiecką, w lewo w Kazimierzowską, prosto Kazimierzowska przechodzi w Wielicką, nią do końca.
Później drobny problem - 60 metrów chodnikiem do Domaniewskiej, przejazd przez Domaniewską (na południowa stronę), w lewo w kierunku Puławskiej, przez Puławską do Bukowińskiej. Bukowińską (DDR na południe do al. Wilanowskiej, tam Bukowińska przechodni płynnie w al. KEN. Po przeskoczeniu na drugą stronę ulicy ciągniesz na południe DDRem wzdłuż KENu, mijasz Wałbrzyską, dalej, za Bacha trzymasz się DDRa, który wyrzuci Cię na metrze Ursynów. Dalej wzdłuż al. KEN do Belgradzkiej.
Po przejechaniu na południową stronę Belgradzkiej (pod Galerią Ursynów) skręcasz w prawo i jedziesz DDRem wzdłuż Belgradzkiej do ul. Stryjeńskich. Tam koniec DDRa. Przejeżdżasz na zachodnią stronę Stryjeńskich, skręcasz w lewo w ul. Moczydłowską. Moczydłowską cały czas prosto, do końca, w sensie do szlabanu przed lasem. Dalej PROSTO, aż dojedziesz do polany z tablicą pamięci ofiar wojny 2 światowej - obecnie brzydko pobazgrana kredą na biało. Na tej polanie skręcasz w 1 w lewo i jedziesz ok 1,5 km prosto kierując się na miejsce pamięci ofiar katastrofy lotniczej. Skręcasz w 2 lub 3 w prawo (powinny być znaki) i lądujesz w Kierszku. Miejsce charakterystyczne z powodu porozstawianych samochodów gdzie się da... Szukasz ulicy Spacerowej, która przechodzi w Julianowską. Tą jedziesz do samego końca, po drodze mijasz ruchliwą Oklulickiego, przejeżdżasz koło cmentarza prosto i dojeżdżasz do Chyliczkowskiej. W tą skręcasz w prawo, przejeżdżasz przedłużenie Puławskiej zwane Armii Krajowej, potem nie pamiętam, ale chyba kawałek pod prąd (z pół kilometra) do Kopciuszki i już jesteś.

Pisałem precyzyjnie, więc dużo wyszło ;) ale trasa prosta, fajna i twarda (nawierzchnia)
Zobacz na mapie, pisałem głównie z pamięci, tak jak jeżdżę.

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj 2016, 15:19:47 »
Jeszcze raz dziękuję :) 
Vit, wyszło mi coś takiego. Kampinos szkicowo, ale opis wydaje się jasny, więc pewnie też poszłoby bez problemu. Wygląda rekreacyjnie, więc jak sobie dam czas, to nie powinnam nawet jakaś umęczona dojechać, nawet jakby się cieplej zrobiło. Chyba że się zawieruszę albo co.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2016, 15:22:51 wysłana przez Klara »

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj 2016, 16:14:50 »
:) moja trasa troche dluzsza (minimalnie :P :P :P), ale mniej zakretow, zmian stron ulic i stawania,  dluzsze ciagi bezkolizyjne :) ale Vit'a tez fajna.
przez kabacki na kolarce dasz rade, nie martwilbym sie o zakopanie tylko o ew. korzenie, dziury, chociaz teraz jak zrobili podjazd od powsina z tlucznia to jest lepszy :) jezdzilem do roboty na szosie, na 23 oponach nabitych na max przez las i nie zakopalem sie.
http://www.traseo.pl/trasa/takatam
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj 2016, 16:18:51 »
W sumie wrócić też jakoś muszę :P A Twoją mogę do Siekierkowskiego i na swoją stronę Wisły.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maj 2016, 16:37:55 »
To jak to mówią "I Vit syty i Mario cały" :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Maj 2016, 21:29:33 »
I ja też cała ;)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Maj 2016, 21:49:00 »
Bardziej zależy Ci na czasie, czy na przyjemnej wycieczce? Najszybsza będzie Puławska, ale wiadomo jak jest. Regularnie pokonuję podobną trasę jadąc na w stronę Warki i jak dla mnie zdecydowanie najlepszą opcją jest coś takiego:
Od Ujazdowskich do Powsina prowadzi ciągłą droga rowerowa (Ujazdowskie, Belwederska, Sobieskiego, Przyczółkowa), cały czas prosto, bez kombinowania  z dość małą ilością świateł, patrząc na mapę nie jest też aż tak strasznie na około. Dojechałbym tak aż do Przekronej (czyli do wysokości Lasu Kabackiego), nią w prawo i po malutkim kawałku w lewo i w prawo w las - lądujesz na polanie w Powsinie. Stąd przez las do Kiereszka i dalej Spacerowa przechodząca w Julianowską i ostatni kawałek do kościoła Chyliczkowską. Piach w Kabackim występuję raczej sporadycznie, nie obawiałbym się (jakiej szerokości masz opony, tak w ogóle?)

edit: patrząc na mapę to jest to zdecydowanie przyjemniejsza i możliwe, że szybsza opcja (nieporównywalnie mniej świateł), niż walenie przez miasto (poza opcją 'do Puławskiej i napierdalamy').

link poprawiony


edit: już nie chce im się poprawiać, na trasie google część w Kiereszku minimalnie się rożni od mojego opisu
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2016, 22:07:55 wysłana przez em c »

Offline Klara

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ujazdowskie - Piaseczno
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Maj 2016, 12:57:10 »
Jakby co, to pojechałam, wróciłam, wszytko się udało. Do piaseczna przez Mokotów (super) + KEN (tłoczno i tuk-tuk na kostce, ale w sumie OK) + las + jakoś lokalnie. A z powrotem las, Przyczółkowa, Wiertnicza, Sierkowski i do domu. Obie fajne, choć różne.

Tylko miałam w drodze powrotnej postój w Wilanowie (w jakimś "królewskim Wilanowie"), bo się rozhulała ulewa. Dobrze, że nie pięć minut wcześniej, bo przemokłabym do nitki ;)

Na zachodzie czysto, ze wschodu nadciąga czarne:



Skutecznie:



Uziemiając:

;)