Autor Wątek: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej  (Przeczytany 9226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gonzo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« dnia: 08 Sie 2012, 12:23:10 »
Od 1 sierpnia regularnie (2 x razy na dzień) przelatuję Dźwigową i niestety ale muszę stwierdzić z przykrością, że wydzielona ścieżka dla rowerów stała się ulubionym traktem komunikacyjnym dla wszelkiego rodzaju skuterów, motocykli.

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sie 2012, 15:24:08 »
A czy to jest bardzo uporczywe dla rowerzystów? Jeśli akurat po ddr nikt nie jedzie, to skutery nikomu nie wadzą. Jeśli jedzie, to i tak musi się trzymać za rowerzystą. Jeśli natomiast tego nie robi, i wyprzedza z zachowaniem odstępu 3 cm, to jest to wykroczenie popełniane również w innych warunkach...
AdrianSocho

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sie 2012, 15:29:45 »
Mnie tam też nie przeszkadzają inni uczestnicy ruchu jadący po "naszym" asfalcie. O ile pamiętają o tym, że są tam gośćmi, to nie jest to uporczywe.
Ale pamiętajmy też, że jest to nielegalne ;)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sie 2012, 19:50:34 »
Może warto jakiś donos do Straży Miejskiej. Na pewno zarobią sporo funduszy na takich i nie będą płakać że nie mają kasy ;)
Komu w drogę temu rower.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sie 2012, 22:15:06 »
Mnie tam też nie przeszkadzają inni uczestnicy ruchu jadący po "naszym" asfalcie. O ile pamiętają o tym, że są tam gośćmi, to nie jest to uporczywe.
Ale pamiętajmy też, że jest to nielegalne ;)

DDRów zdecydowanie dla najsłabszych użytkowników ruchu czyli także starszych osób a także dla dzieci a mają nikle szanse w straciu ze skuterami. Dlatego właśnie jestem absolutnie za tym aby skutery i inne pojazdy napędzane silnikami spalinowymi czy elektrycznymi poruszały się jezdnią.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sie 2012, 15:17:32 »
Gdzie na Dźwigowej jest ścieżka rowerowa ?
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sie 2012, 15:53:49 »
Jeżeli chcemy być dokładni to są to dwa pasy rowerowe. Warto o tym pamiętać, gdyż w prawie nie istnieją jednokierunkowe drogi dla rowerów a pasy już tak.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sie 2012, 16:08:55 »
Jeżeli chcemy być dokładni to są to dwa pasy rowerowe.

Zgadza się, to są pasy rowerowe. Pasy od drogi rowerowej odróżniają się tym, że są w jezdni, oddzielone od innych pasów tylko linią lub urzadzeniami BRD (separator, wysepka). Droga rowerowa jest od jezdni fizycznie, konstrukcyjnie odseparowana (np jest na innym poziomie i oddziela ją krawężnik).

Poprawnie wykonany pas rowerowy jest zawsze jednokierunkowy, droga rowerowa może być jednokierunkowa lub dwukierunkowa. Plus pas jest tylko rowerowy (ewentualnie rowery+jakieś inne pojazdy, np autobusy), a droga rowerowa może być łączona z ruchem pieszym (droga dla rowerów i pieszych).


Warto o tym pamiętać, gdyż w prawie nie istnieją jednokierunkowe drogi dla rowerów

Owszem, istnieją w prawie.

W terenie zresztą też istnieją, pojedyncze, krótkie odcinki znajdziesz nawet w Warszawie (np. przy Wołoskiej i Puławskiej) :P
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sie 2012, 16:22:03 »

Warto o tym pamiętać, gdyż w prawie nie istnieją jednokierunkowe drogi dla rowerów

Owszem, istnieją w prawie.

W terenie zresztą też istnieją, pojedyncze, krótkie odcinki znajdziesz nawet w Warszawie (np. przy Wołoskiej i Puławskiej) :P
Ale DDR z definicji jest chyba dwukierunkowa. Przy Wołoskiej zdaje się jest tylko znak B-2 ale D-3 już nie ma.
Na Puławskiej nie pamiętam gdzie.

No nic, kiedyś gdzieś słyszałem co napisałem post wcześniej - widać nie sprawdziłem dokładnie swojej wiedzy :P

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Sie 2012, 17:17:19 »
Chodzi o wjazdy z jezdni na DDR i zjazdy z DDR na jezdnie.

Generalnie jak byś przy dowolnym odcinku DDR postawił znak C-5 a na drugim końcu B-2 to była by jednokierunkowa.

Dzisiaj dwa razy tym jechałem a raz olałem i poszedłem jezdnią :D
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sie 2012, 17:25:38 »
Generalnie jak byś przy dowolnym odcinku DDR postawił znak C-5 a na drugim końcu B-2 to była by jednokierunkowa.
Nie chcę wyjść na durnia, ale czy na drogach jednokierunkowych nie stosuje się D-3?

mplonski

  • Gość
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sie 2012, 22:22:05 »
Generalnie jak byś przy dowolnym odcinku DDR postawił znak C-5 a na drugim końcu B-2 to była by jednokierunkowa.
Nie chcę wyjść na durnia, ale czy na drogach jednokierunkowych nie stosuje się D-3?

znak C-5 też można stosować legalnie na drogach jednokierunkowych ;-) różnica taka, że to D-3 informuje, że droga jest jednokierunkowa.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sie 2012, 22:30:14 »
znak C-5 też można stosować legalnie na drogach jednokierunkowych ;-) różnica taka, że to D-3 informuje, że droga jest jednokierunkowa.
No właśnie o to mi chodziło :P

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Sie 2012, 22:28:52 »
W terenie zresztą też istnieją, pojedyncze, krótkie odcinki znajdziesz nawet w Warszawie (np. przy Wołoskiej i Puławskiej) :P
Chyba najlepszym przykładem są Aleje Jerozolimskie za ulicą Śmigłowca w kierunku wiaduktu nad linią radomską.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wydzielona ścieżka na Dźwigowej
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sie 2012, 00:33:40 »

Warto o tym pamiętać, gdyż w prawie nie istnieją jednokierunkowe drogi dla rowerów

Owszem, istnieją w prawie.

W terenie zresztą też istnieją, pojedyncze, krótkie odcinki znajdziesz nawet w Warszawie (np. przy Wołoskiej i Puławskiej) :P
Ale DDR z definicji jest chyba dwukierunkowa.

Chyba jednak nie :P

Z definicji to pasy rowerowe są jednokierunkowe. Ale one nie mogą być dwukierunkowe od nowelizacji PoRD.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)